skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

اخبار

پریا نظری عضو تحریریه

محدودیت سنی برای صدور کارت دیجیتال واکسن بدلیل فقدان اطلاعات

پریا نظری
عضو تحریریه

۴ مهر ۱۴۰۰

زمان مطالعه : ۲ دقیقه

کارت دیجیتال واکسن کرونا در حال حاضر تنها برای افراد متولد ۱۳۲۰ به قبل صادر می‌شود و محدودیت ایجاد شده برای صدور کارت دیجیتال واکسن احتمال می‌رود بدلیل احتمال هجوم شهروندان واکسن زده در تمامی سن‌ ها و همچنین فقدان ارتباط تعاملی با سامانه شاهکار و ثبت احوال برای تبادل اطلاعات باشد.

به گزارش پیوست، درحالی که اواخر شهریور امکان دریافت کارت دیجیتال واکسن کرونا برای تمام افرادی که واکسن کرونا دریافت کرده‌اند،میسر شده بود؛ اما پس از استقبال شهروندانی که دو نوبت واکسن زده‌اند و مراجعه آنها برای دریافت کارت به سایت مشخص شد که عملا با محدودیت سال تولد مواجه می‌شوند چنانکه فقط افراد متولد ۱۳۲۰ به قبل می‌توانند برای کارت واکسن کرونا در سامانه vcr.salamat.gov.ir/fa درخواست دهند.

هرچند دلیل روشنی برای این محدودیت اعلام نشده است اما بررسی‌های پیوست حاکی از این است که محدودیت سنی علاوه بر اینکه به دلیل جلوگیری از هجوم کاربران به این سامانه برای دریافت کارت باشد، بلکه احتمال دیگر فقدان اطلاعات متولدین پس از ۱۳۲۰ در سامانه و تکمیل نبودن دیتابیس تمامی سنین است.

متولدین سال ۱۳۲۰ به قبل می‌توانند برای دریافت کارت واکسن کرونا درخواست دهند

 

اوایل شهریور برای اولین بار امکان دریافت کارت واکسن برای متقاضیان سفرهای خارجی فعال شد و تمام سنین را دربر می‌گرفت. با اینکه اعلام شده بود قرار است به زودی با همکاری نیروی انتظامی تبادل اطلاعات گذرنامه با سامانه کارت دیجیتال واکسن به صورت خودکار انجام شود؛ اما هنوز این امکان فراهم نشده و افراد به صورت دستی اطلاعات گذرنامه خود را باید وارد کنند.

سامانه‌ کارت واکسن دیجیتال توسط شرکت دانش پارسیان برای وزارت بهداشت راه‌اندازی شده است. پیش از این شرکت داپا (دانش پارسیان) با تبلیغات گسترده مدعی راه‌اندازی بزرگترین شبکه هوشمند خرید و فروش کالا و خدمات داده با عنوان بایا شده بود و در حال حاضر نیز طبق اطلاعات موجود در سایت داپا، این شرکت مجری سامانه‌های الکترونیکی طرح مقابله با کووید ۱۹ اعلام شده است.

https://pvst.ir/b0a

یک دیدگاه

  1. مشکل دیتابیس فکر نکنم داشته باشه، برای دور زدن سایت میشه inspect گرفت و ورودی تاریخ رو عوض کرد به مقدار دلخواه و ۲ بار تایید فرم زد، بعدش کد براتون پیامک میشه و کارت واکسنتون رو میتونید از طریق لینک پیامک شده بگیرید و چاپ کنید (کاملا تست شده)

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

برای بوکمارک این نوشته
Back To Top
جستجو