skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

نماینده اهواز در موافقت با زارع‌پور: خواهان ساماندهی فضای مجازی هستیم

بهناز توحیدی نویسنده میهمان

۳۱ مرداد ۱۴۰۰

زمان مطالعه : ۲ دقیقه

تاریخ به‌روزرسانی: ۱۱ دی ۱۴۰۰

نماینده اهواز در موافقت با وزیر پیشنهادی ارتباطات و فناوری اطلاعات به رشته مرتبط عیسی زارع‌پور اشاره و تاکید کرد که نباید رشته تخصصی عیسی زارع‌پور که مرتبط با حوزه زیرساخت است را فراموش کنیم.

به گزارش پیوست، مجتبی یوسفی، نماینده اهواز در مجلس در موافقت با وزیر پیشنهادی ارتباطات به سوابق او در قوه‌قضاییه اشاره کرد و گفت: «در حوزه مدیریت منابع و حکمرانی نیز باید توجه لازم را داشته باشیم و بدانیم که این فضا امروز با اقتصاد مردم گره خورده است، بر همین اساس معتقدیم وزیر پیشنهادی در این حوزه باید دارای شهامت باشد. راه‌اندازی مرکز دیجیتال تا به حال سابقه نداشته است، این موضوع  یعنی زارع‌پور شهامت این کار را دارد. پیشتر مردم باید برای دریافت ابلاغ‌های قضایی در مراکز قضایی در صف‌های طولانی حضور پیدا می‌کردند؛ اما با ایجاد مرکز ابلاغ الکترونیکی اقدام خوبی شکل گرفت.»

او ادامه داد: «حکمرانی دیجیتال و توجه به تعاملات بین المللی و ایجاد پهنای باند و مبادلات اینترنتی می‌تواند برای ما در این حوزه ایجاد بازار کند، از سوی دیگر شبکه ملی اطلاعات توسعه پایدار در حوزه زیرساختی نیز موضوع مهم دیگری است که نیازمند توجه است. در بحث اقتصاد دیجیتال برخی می‌گویند قرار است فضای مجازی بسته شود؛ اما ما نماینده مردم هستیم و اقتصاد مردم در فضای مجازی برای ما مهم است، حفظ مالکیت باید مشخص شود. متاسفانه در عمل نظارتی بر این فضا وجود ندارد، ما خواهان ساماندهی این حوزه هستیم.»

به گفته یوسفی حمایت از شرکت‌های دانش‌بنیان موضوع مهم دیگر است و در حوزه دیجیتال می‌توان با برنامه زارع‌پور به سهم ۱۰ درصدی رسید و با این برنامه حمایت از پلتفرم‌های داخلی و فعالان حوزه دانش بنیان امکان‌پذیر است. او همچنین بیان کرد: «ما در حوزه روستایی دارای ۳ و نیم میلیون دانش‌آموز هستیم، با توجه به بحث آموزش در فضای مجازی این جمعیت در حوزه برای دسترسی به اینترنت پرسرعت نادیده گرفته شدند که باید مورد توجه قرار بگیرند.»

https://pvst.ir/aqx
بهناز توحیدینویسنده میهمان

  سال ۸۷ به امید تغییرات بسیار در جامعه‌ام رشته علوم ارتباطات شاخه روزنامه‌نگاری را برگزیدم. به صورت پراکنده در همشهری و مجله فرهنگ وسینما می‌نوشتم. اما همواره فکر و ذکر منِ تازه‌کار پیرامون مسائل اجتماعی و سیاسی می‌گذشت. تا اینکه سال ۹۵ وارد پیوست شدم و به واسطه پیوست پا به دنیای بیکران فناوری گذاشتم و عاشقش شدم.

  تمام مقالات

  0 نظر

  ارسال دیدگاه

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  *

  برای بوکمارک این نوشته
  Back To Top
  جستجو