skip to Main Content
صفحه ویژه هفتمین وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

هفتمین وزیر

تحریریه پیوست

انتظار دهقانی، عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس یازدهم از وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات دولت سیزدهم:

وزیر ICT آینده به تولید بومی سخت‌افزار و نرم‌افزار توجه کند

تحریریه پیوست

۲۳ تیر ۱۴۰۰

زمان مطالعه : 2 دقیقه

برای بوکمارک این نوشته

نمایندگان مجلس یازدهم از آغاز فعالیت خود همواره نسبت به تولید در تمامی عرصه‌ها تاکید کرده‌اند چنانکه در این زمینه در مجلس کمیسیون ویژه حمایت از تولید ملی شکل گرفت. در این زمینه عضو الله وردی دهقانی،کمیسیون صنایع مجلس هم معتقد است که وزیر فناوری اطلاعات و ارتباطات دولت سیزدهم باید به معنای واقعی بخش خصوصی و دانشگاه‌ها را در حوزه تولید سخت‌افزار و نرم افزار به کار گیرد. چون وضعیت کنونی در تولید سخت‌افزار و نرم‌افزار راضی‌کننده نیست.

به گزارش پیوست، الله وردی دهقانی، عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس یازدهم با تاکید براینکه وزارت ارتباطات پایه تمام خدمات فناوری اطلاعات و ارتباطات سایر وزارت‌خانه‌ها و دولت و حاکمیت و مردم را فراهم می‌کند؛ اما جایگاه ایران چه در تولیدات سخت‌افزاری و چه در تولیدات نرم‌افزاری و چه در ارائه خدمات به صورت الکترونیکی صفر است، ادامه داد: «متاسفانه در این زمینه وزارت ارتباطات اقدامی نکرده است. سهم ایران از دستگاه‌هایی چون گوشی و تبلت که استفاده می‌کنیم،چقدر است؟ یا از نرم‌افزارهایی که در این گوشی‌ها نصب می‌شود، سهم ایران چه میزان است؟ واقعا به یک تحول در وزارت‌ ارتباطات نیاز داریم و هرچقد دیر عمل کنیم، از دنیا و تحولات در کشورهای دیگر عقب می‌افتیم.»

به گفته دهقانی در دولت روحانی در ابتدایی‌ترین مسائل چون سرعت اینترنت، کشور هنوز عقب است و نمی‌توان جایگاهی برای ایران در دنیا متصور شد.پس به برنامه‌ریزی بلندمدت نیاز است تا سطح دانشگاه‌ها و مراکز پژوهشی در این زمینه افزایش یابد چون فناوری اطلاعات این روزها پایه همه صنایع است.

او در ادامه اضافه کرد: «همه صنایع به سمت الکترونیکی شدن می‌روند و بستر همه صنایع برای الکترونیکی شدن، ارتباطات و فناوری اطلاعات است. به همین خاطر دولت سیزدهم باید به معنای واقعی بخش خصوصی و دانشگاه‌ها و حتی صنایع نظامی و دفاعی اگر در این حوزه آورده‌ای دارند را به کار بگیرد تا در حوزه تولید محتوا و سخت افزار و نرم افزار فعالیت کنند.»

برای بوکمارک این نوشته

https://pvst.ir/ahf

0 نظر

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

Back To Top
×Close search
جستجو