skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

اخبار

تحریریه پیوست

درخواست محمد خلج  مدیر‌عامل اسنپ از وزیر ارتباطات دولت سیزدهم:

وزیر ICT دولت آینده به صیانت داده‌ها احترام بگذارد

تحریریه پیوست

۲۰ تیر ۱۴۰۰

زمان مطالعه : ۲ دقیقه

تاریخ به‌روزرسانی: ۱۱ دی ۱۴۰۰

شرکت‌های استارت‌آپی در یک دهه گذشته به مدد آزادسازی نسل سوم و چهارم موبایل در دولت یازدهم و همچنین سیاست‌گذاری‌های مشخص وزارت ارتباطات دولت دوازدهم برای افزایش میزان دسترسی، که رشد خدمات را به دنبال داشته به یکی از بخش‌های اصلی اقتصاد کشور تبدیل شده‌اند. نقش این شرکت‌ها و فعالیتشان در اقتصاد کشور آنقدر پررنگ است که حالا  این بخش از کسب و کارهای حوزه فناوری اطلاعات و اراتباطات خواسته‌های مشخصی از وزیر دولت سیزدهم دارند. محمد خلج، مدیرعامل اسنپ از هفتمین وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات می‌خواهد، حامی فعالیت استارت‌آپ‌ها باشد.از نظر او صیانت از داده‌ها و امکان دسترسی استارت‌آپ‌ها براساس قوانین مشخص به داده‌های دولتی از مهمترین اولویت‌های وزیر دولت آینده است.

به گزارش پیوست، مدیرعامل اسنپ اعلام می‌کند که سهم وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در هیات دولت و در روند فعالیت‌های کسب‌وکارهای این حوزه باید بسیار تاثیر گذار باشد.

خلج در این مورد به پیوست توضیح می‌دهد: «امیدواریم وزارت ارتباطات در دولت جدید همچنان فعالیت استارتاپ‌ها باشد و توجه بیشتری در حمایت از اتحادیه کشوری کسب‌وکارهای مجازی که متولی صدور مجوز فعالیت شرکت‌های این زیست‌بوم است داشته باشد.»

به باور او از دیگر مواردی که نیازمند در اولویت قرار گرفتن کار وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات دولت سیزدهم است به بحث صیانت از داده‌ها برمی‌گردد. خلج ابراز امیدواری می‌کند که وزیر ارتباطات آینده نهایت تلاش خود را برای حفظ ارزش مادی و معنوی داده‌ها و اطلاعات کسب‌وکارها به خرج دهد. همچنین او معتقد است که حوزه‌های صدور پروانه‌ی نرم‌افزار، ثبت ایده و اختراع نیازمند توجه ویژه وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات دولت سیزدهم است.

از جمله خواسته دیرینه استارت‌آپ‌ها در کشور دسترسی به داده‌ها و اطلاعات قابل استفاده بخش دولتی است، خواسته‌ای که تاکنون با وجود طرح‌ها و سیاست‌گذاری‌های تنبیهی و تشویقی پیگیری شده اما به نتیجه ملموسی نرسیده است. از همین روی مدیرعامل اسنپ از هفتمین وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات می‌خواهد که دسترسی کسب‌وکارهای فناوری‌محور به اطلاعات و داده‌های دولتی در اجرای مصوبات از جمله قانون دسترسی آزاد به اطلاعات مراجع دولتی را در دستور کار خود قرار دهد.

محمد خلج، امیدوار است در دوره وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات دولت سیزدهم این حوزه شاهد تسهیلگری و تبیین قوانین جدید و بازنگری قوانین موجود در حوزه‌های مختلف از جمله مالیات برای کسب و کارهای نوین باشند.

https://pvst.ir/agm

0 نظر

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

برای بوکمارک این نوشته
Back To Top
جستجو