skip to Main Content
تلویزیون‌های بزرگ سامسونگ

محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

ریاست مادرانه آزاده داننده بر یک زندگی و یک سازمان

ملاقات با بانوی نقره‌ای

۲۹ مرداد ۱۳۹۴

زمان مطالعه : ۳۰ دقیقه

شماره ۱۵

برای بوکمارک این نوشته

حتی همین حالا که در مرکز تهران، تقاطع شلوغ ولیعصر و فاطمی، پشت میز مدیریت عاملی بهاران نشسته‌ایم هم تصور آن که کودک تیزپایی است در کوچه‌باغ‌های پل رومی دشوار نیست. خرمن موهای نقره‌ای‌اش را زیر روسری سیمینی جای داده و از صبحگاه که گپ زدن‌مان شروع می‌شود مشخص است خودش ساعت‌هاست سر کار آمده. عکس‌های کودکی و نوجوانی‌اش روی میز پخش هستند و چنان مادرانه با خبرنگار و عکاس برخورد می‌کند که گرما و مشغله در ماه روزه را فراموش می‌کنی. بی‌تکلف و محابا حرف می‌زند و پرهیزی ندارد که زوایای شخصی زندگی‌اش را صادقانه بازگو کند. او را باید شکست مجسم کلیشه‌های زنانه امروزی به شمار آورد؛‌ ریاست سازمانی که مشخص است زنانه فکر و مردانه عمل می‌کند. به سن و سالش، زن بودنش، خانواده‌پرستی‌اش، حضورش در صنف و ناکامی تجاری‌اش افتخار می‌کند. در این یک دهه‌ای که زیر نگاه ما بوده از شمایل محبوب‌ترین عضو کمیسیون مشاوران به سرعت صعود کرده است. دبیرکل شده. استعفا کرده. با سرطان جنگیده. رای تهران و کشور را جلب کرده. مقابل شورش سخت‌افزاری‌ها ایستاده. رئیس بزرگ‌ترین تشکل فناوری اطلاعات شده و بخشی از آن را واگذار کرده. حالا که روبه‌روی ما نشسته یک اصل بدیهی است که در دوره زمامداری وی هرچند سازمان موفق‌ترین عصرش را سپری نکرده ولی سخت‌ترین دورانش را از سر گذرانده است؛ دوران رکود و سکوت و نفوذ. دورانی که در آن محمود دولت به آزاده صنف رای نداد و جریان مردمی‌زدایی نهاد‌های صنفی را هم دربر گرفت. پای حرف‌هایش که بنشینی مشخص است همان‌قدر که رئیس بوده مادری را هم خواسته و همان‌قدر که مهندسی را دوست داشته همسرش را ارج نهاده است. لازم نیست پیش اسم آزاده داننده، با این ترکیب زیبایش، صفت برترین بگذارید تا این متن خواندنی شود. همین تلفیق مطبوع تجدد و سنت در کالبد زنی ایرانی به تنهایی خواندنی است.

سال تولد: ۱۳۳۸ محل تولد: تهران- شمیرانات سوابق تحصیلی: لیسانس کامپیوتر از دانشگاه شیراز سوابق مدیریتی: رئیس موقت شورای مرکزی سازمان نظام صنفی رایانه ای کل کشور، دبیر کل سازمان نظام صنفی رایانه ای کل کشور، رئیس هیات مدیره سازمان...

با وارد کردن کد تخفیف stayhome تا پایان خرداد از اشتراک آنلاین سه ماهه پیوست رایگان استفاده کنید.

وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

این مطلب در شماره ۱۵ پیوست منتشر شده است.

ماهنامه ۱۵ پیوست

برای بوکمارک این نوشته

دانلود نسخه PDF
http://pvst.ir/35d

روزنامه‌نگاری را از ابراراقتصادی شروع کردم و مدت کوتاهی در شرق، همشهری نوشتم و در برنامه‌های تلویزیونی فناوری اطلاعات کار کردم. در مورد فناوری و تاثیرش بر زندگی و کسب و کار می‌نویسم و تاریخ شفاهی و استارت‌آپ‌ها از حوزه‌های مورد علاقه من هستند. معتقدم رسانه پل مهمی است میان انسان‌ها، تصمیم‌سازها و کسب و کارهای جهان امروز.

تمام مقالات

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

Back To Top
×Close search
جستجو