skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

شرکت ملی پست مرکز نوآوری راه‌‌اندازی می‌کند

بهناز توحیدی نویسنده میهمان

۱۱ اسفند ۱۳۹۹

زمان مطالعه : ۳ دقیقه

شرکت ملی پست اوایل سال آینده مرکز نوآوری خود را با هدف توسعه استارت‌‌آپ‌های حوزه پستی راه‌اندازی می‌کند.

محمدرضا قادری، عضو هیات مدیره شرکت پست با اعلام این خبر در مورد اینکه هم‌اکنون در چه مرحله‌ای از راه‌اندازی این مرکز هستند، پیوست گفت: «ما همواره اعتقاد داریم که یک استارت‌‌آ‌پ در اکوسیستم رشد می‌کند نه در یک فضای آزمایشگاهی. به همین خاطر قصد داریم مرکز نوآوری با معاونت علمی و پژوهشی راه‌اندازی کنیم. در این مرکز تیم‌هایی که ایده‌هایی برای توسعه خدمات پستی مستقر می‌شوند. در همین حوزه هم طرح موضوع می‌کنیم و این موضوعات را در اختیار استارت‌آپ‌ها قرار می‌دهیم تا فعالیت‌های خود را انجام دهند.»

او ادامه داد: «برای راه‌اندازی مرکز نوآوری در حال تکمیل فرم‌ها و انجام مذاکرات با معاونت علمی و پژوهشی هستیم. به دنبال مکان برای راه‌اندازی شعبه اول مرکز هستیم. امکان دارد شعبه‌های دیگر هم در شهرهای دیگر راه‌اندازی کنیم. اگر مکان راه‌اندازی این مرکز را مشخص کنیم به احتمال زیاد اوایل سال آینده این مرکز را راه‌اندازی می‌کنیم.»

محمدرضا قادری، عضو هیات مدیره شرکت پست

شرکت پست همچنین برای تعامل بیشتر با استارت‌آپ‌ها «چهارشنبه‌های استارت‌آپی» را در شرکت پست برگزار می‌کند که قادری درمورد این جلسات گفت: «براساس اعتقادی که داریم و باید استارت‌‌آپ‌ها در اکوسیستم شکل بگیرند، تصمیم گرفتیم این اکوسیستم را بسازیم. به همین خاطر روزهای چهارشنبه را مشخص کردیم تا با حضور دو نفر از اعضای هیات مدیره و مدیران کل به صورت ویدیو کنفرانسی با استارت‌آپ‌هایی که با ما کار می‌کنند و هم با استارت‌آپ‌هایی که قصد دارند با شرکت پست همکاری کنند، جلسه برگزار کنیم. به این صورت از نزدیک با مسائل و مشکلات این کسب‌وکارها و با خود استارت‌آپ‌ها آشنا شویم. این جلسات بهانه‌ای برای شکل‌گیری اکوسیستم استارت‌آپی حول محور پست است.»

به گفته عضو هیات مدیره در این جلسات هم شرکت پست نیازهای استارت‌آپ‌ها را می‌شنوند و هم با این نیازها آشنا می‌شوند و اگر استارت‌آپ‌ها برای توسعه فعالیت‌های خود احتیاجاتی داشتند، آنها در حد توان خود برای رفع نیاز استارت‌آپ‌ها تلاش می‌کنند.

او در ادامه درمورد نتیجه این جلسات هم بیان کرد: «سال گذشته یکسری فراخوان منتشر کردیم و در راستای این فراخوان کسب‌وکارهایی را هم جذب کردیم. خواستیم با آنها قرارداد ببندیم، قوانین دست و پاگیر بود. در این مورد راه‌حل‌هایی پیدا کردیم تا این همکاری شکل بگیرد. طرح شتابدهی از سال پیش راه‌اندازی کردیم و از سال گذشته در استان‌های کشور یک نماینده داریم و با حدود ۶۰ پارک علم و فناوری و مرکز رشد سراسر کشور قرارداد منعقد کردیم. شتابدهنده‌ها استارت‌آپ‌های خود را معرفی می‌کنند و اگر نیاز به محل کار داشته باشند، مکانی را دراختیار آنها قرار می‌دهیم. اگر بخواهند از سرویس پستی برای فعالیت خود استفاده کنند، به صورت ویژه سرویسی در اختیار آنها قرار می‌دهیم.»

http://pvst.ir/9nh
بهناز توحیدینویسنده میهمان

  سال ۸۷ به امید تغییرات بسیار در جامعه‌ام رشته علوم ارتباطات شاخه روزنامه‌نگاری را برگزیدم. به صورت پراکنده در همشهری و مجله فرهنگ وسینما می‌نوشتم. اما همواره فکر و ذکر منِ تازه‌کار پیرامون مسائل اجتماعی و سیاسی می‌گذشت. تا اینکه سال ۹۵ وارد پیوست شدم و به واسطه پیوست پا به دنیای بیکران فناوری گذاشتم و عاشقش شدم.

  تمام مقالات

  0 نظر

  ارسال دیدگاه

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  *

  برای بوکمارک این نوشته
  Back To Top
  جستجو