skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

همه‌گیری کووید-19 چه تاثیری بر تصمیم‌ها و روندهای ارتباطات و فناوری اطلاعات ایران گذاشت؟

کارنامه کرونا

بهناز توحیدی نویسنده میهمان
سونیتا سراب‌پور نویسنده میهمان
میثم قاسمی تحریریه

۷ اسفند ۱۳۹۹

زمان مطالعه : ۱ دقیقه

شماره ۸۸

تاریخ به‌روزرسانی: ۹ اسفند ۱۳۹۹

همه‌گیری کرونا، ابر رخداد سال ۹۹ بود و شاید بعد از سیستم بهداشت و درمان، ارتباطات و فناوری اطلاعات مهم‌ترین بخشی بود که تحت تاثیر این همه‌گیری قرار گرفت. بسیاری از سرویس‌ها که سال‌ها بود پشت در اتاق‌های مدیریتی مانده بودند به سادگی ارائه شدند. استارت‌آپ‌هایی در این سال زیان‌های فراوان دیدند و حتی برخی از بین رفتند و در مقابل، برخی دیگر رشد کردند. اینترنت و فضای مجازی به تنها گزینه آموزش تبدیل شد و سدهای بزرگی در این راه از میان برداشته شد و در نهایت، کرونا پی‌رنگ تمامی حرف‌ها، تصمیم‌ها و اقدامات مردم شد. پیوست در آخرین شماره سال ۹۹ با همین پی‌رنگ، مهم‌ترین رخدادهای سال را بررسی کرده است. هرچند احتمالا تا آخرین روزهای سال جاری، برگ‌های جدیدی به هرکدام از این پرونده‌ها افزوده خواهد شد؛ اما اگر مبدا سال را ۳۰ بهمن ۱۳۹۸ بگذاریم (زمانی که ورود کرونا به ایران رسما تایید شد) آن‌وقت تا پایان بهمن سال جاری، یک سال کرونایی داشته‌ایم.

شما وارد سایت نشده‌اید. برای خواندن ادامه مطلب و ۵ مطلب دیگر از ماهنامه پیوست به صورت رایگان باید عضو سایت شوید.

وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

این مطلب در شماره ۸۸ پیوست منتشر شده است.

ماهنامه ۸۸ پیوست
http://pvst.ir/9lu
بهناز توحیدینویسنده میهمان

  سال ۸۷ به امید تغییرات بسیار در جامعه‌ام رشته علوم ارتباطات شاخه روزنامه‌نگاری را برگزیدم. به صورت پراکنده در همشهری و مجله فرهنگ وسینما می‌نوشتم. اما همواره فکر و ذکر منِ تازه‌کار پیرامون مسائل اجتماعی و سیاسی می‌گذشت. تا اینکه سال ۹۵ وارد پیوست شدم و به واسطه پیوست پا به دنیای بیکران فناوری گذاشتم و عاشقش شدم.

  تمام مقالات
  سونیتا سراب‌پورنویسنده میهمان

   سال ۸۵ و با انتخاب رشته‌ دانشگاهی که نقشی در آن نداشتم وارد حوزه روزنامه‌نگاری شدم و حالا عاشق این کارم. ۱۲ سال است که به صورت تخصصی در حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات کار می‌کنم؛ ۸ سال از این مدت به کار در تحریریه روزنامه‌های دنیای اقتصاد و ایران گذشت و با روزنامه‌های سرمایه، هم‌میهن، همشهری و اعتماد نیز همکاری داشتم. از سال ۹۷ مسیر فعالیتم تغییر کرد و در نهایت رسیدم به تحریریه پیوست.

   تمام مقالات
   میثم قاسمیتحریریه

    سال ۸۱ رشته مهندسی را رها کردم به شوق روزنامه‌نگاری. از همان سال تاکنون، در حوزه‌های مختلفی مانند سیاسی، اجتماعی، اقتصادی، گردشگری، ورزشی و... در رسانه‌هایی مانند همشهری، حیات‌نو، توسعه، عصر ارتباط و... کار کرده‌ام. از میانه سال ۹۲ و پس از حدود ۳ سال دوری از حوزه ارتباطات و فناوری اطلاعات، به پیوست آمدم و دوباره روزنامه‌نگار این رشته شدم.

    تمام مقالات

    0 نظر

    ارسال دیدگاه

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

    *

    برای بوکمارک این نوشته
    Back To Top
    جستجو