skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

VMware، شرکت ارائه دهنده خدمات ابری، پلتفرم بلاک‌چین تجاری ارائه می‌دهد

۴ آذر ۱۳۹۹

زمان مطالعه : ۳ دقیقه

VMware

شرکت ارائه دهنده خدمات ابری VMware بخش بلاک‌چین خود را به صورت تجاری در اختیار کاربران قرار داده است تا پایه‌ای برای ساخت شبکه شرکت‌ها و نرم‌افزار‌های غیرمتمرکز باشد.

به گزارش پیوست، این راه حل یک پلتفرم قابل توسعه و بزرگ تجاری را برای استفاده از سیلو‌های داده ارائه می‌دهد که با استفاده از آن می‌توان داده‌ها را به صورت خصوصی و لحظه‌ای آزاد و استفاده کرد.

برندون هو نماینده ارشد و مدیر ارشد بلاک‌چین VMware می‌گوید: «ما روی ساختن پلتفرم بلاک‌چینی تجاری تمرکز داشتیم که نیاز‌های مهم صنعت خدمات مالی را برآورده کند و دیگر تقسیم کار‌های مهم که نیازمند خدمات بلاک‌چین مطمئن و قدرتمند هستند را با استفاده از روش توزیعی امکان پذیر سازد. بلاک‌چین VMware قابلیت‌های تجاری مورد نیاز برای تولید امروز را در اختیار کاربران قرار می‌دهد که در عین حال از انعطاف کافی برای فضای بلاک‌چین در حال تغییر امروز برخوردار است.»

این شرکت مجموعه‌ای از قابلیت‌های عملیاتی را در اختیار کاربر قرار می‌دهد که شامل اجرا، نظارت، مدیریت، ارتقا پذیری و پشتیبانی می‌باشد و نیاز عملیات‌های روز صفر و روز ۲ را برآورده می‌کند تا شرکت‌ها راه‌حل‌های بلاک‌چین خود را به مرحله تولید برسانند.

VMware یک موتور بلاک‌چین تجاری SBFT در اختیار کاربر قرار می‌دهد که توسط تیم تحقیقات این شرکت ساخته شده و برای حل مشکلاتی از جمله ابعاد و اجرا طراحی شده است و در عین حال قابلیت تحمل اشتباه و محافظت در برابر حملات تبهکارانه را نیز دارد. SBFT در شبکه‌های چندجانبه حالت اعتماد غیرمتمرکز را حفظ می‌کند و اداره و نظارت مداوم را امکانپذیر می‌سازد.

این بلاک‌چین به عنوان یک پلتفرم تجاری برای فرایند‌های چندجانبه از ساختاری لایه‌ای برخوردار است که ترازنامه و دفتر کل را از زبان هوشمند قرارداد مجزا می‌کند.

بلاک‌چین VMware از DAML نیز پشتیبانی می‌کند، یک زبان قرارداد هوشمند که توسط شرکت Digital Asset یکی از همکاران تجاری VMware طراحی شده است.

این پلتفرم  همچنین یک موتور افزونه قرارداد هوشمند را نیز در بر دارد که برای توسعه پلتفرم  و پشتیبانی از دیگر زبان‌های قرارداد هوشمند طراحی شده است.

یووال روز یکی از بینیان‌گذاران و مدیرعامل Digital Asset می‌گوید: «همکاری ما با VMware برروی بلاک‌چین روش تازه‌ای برای تجارت ایجاد کرده است که برای چند صنعت مفید خواهد بود.» او ادامه می‌دهد: «بلاک‌چین VMware با بهره گیری از قرارداد‌های هوشمند DAML  که توسط شرکت Digital Asset ارائه شده است حریم خصوصی شرکت کنندگان یک جریان کاری را حفظ خواهد کرد. حالا حتی رقبا نیز می‌توانند هر دو روی یک دفتر کل با یکدیگر همکاری داشته و هر دو به حریم خصوصی اطمینان داشته باشند.»

این دو شرکت همچنین با مشتریان خود از جمله شرکت برودریج فایننشال و بورس سهامی استرالیا (ASX) نیز که به تکنولوژی گرید تجاری برای بنیان کاری خود نیاز دارند همکاری داشته‌اند.

برادریج فایننشال برای ارائه توافق‌نامه بازخرید تکنولوژی دفتر کل توزیعی (DLT Repo) به پلتفرم  بلاک‌چین تجاری نیازمند است. هوراکیو باراکات مسئول DLT Repo می‌گوید: «بلاک‌چین VMware پلتفرم ی به ما ارائه می‌دهد تا موافقتنامه‌های چندجانبه را برروی پلتفرم  اشتباه پذیر و مقیاس پذیر بیزانس مدلسازی و اجرا کنیم. این قابلیت یک منبع واحد و مشترک برای شفاف‌سازی خودکار و رقم سازی فرایند‌های repo ارائه می‌دهد و درنتیجه برای مصالحه تلاش چندانی نیاز نخواهیم داشت.»

منبع: ITBrief

http://pvst.ir/911

0 نظر

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

برای بوکمارک این نوشته
Back To Top
جستجو