skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

اخبار

تحریریه پیوست

خطوط تلفن دفتر کار مجازی «دفتر شما» برای پنجمین بار قطع شد

تحریریه پیوست

۹ تیر ۱۳۹۹

زمان مطالعه : ۳ دقیقه

خطوط تلفن دفتر کار مجازی «دفتر شما» بعدازظهر امروز (۹ تیرماه) و برای پنجمین بار قطع شد. به گفته علی دشتی، مدیرعامل «دفتر شما»، استارت‌آپ ارائه‌دهنده خدمات دفتر کار مجازی، در پیگیری‌های صورت گرفته مشخص شده که باز هم این خطوط توسط مخابرات تهران و به دستور سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی قطع شده است.

به گزارش پیوست، علی دشتی در مورد این قطعی به پیوست گفت:‌ «رگولاتوری به ما اعلام کرد که با همکاری شرکت‌های اینترنتی دارنده پروانه FCP راهکار امنیتی را پیاده‌سازی کنیم تا ارائه خدمات دفتر مجازی و تلفن مجازی روی آن انجام شود. ما با همکاری شرکت فناپ و تیمی از تنظیم مقررات سه ماه روی راهکار امنیتی مورد نظر وقت گذاشتیم و سیستمی را ارائه دادیم تا الزاماتی که سازمان رگولاتوری برای ارائه خطوط دفتر مجازی مدنظر دارد، میسر شود.» به گفته دشتی با اینکه این راهکار راه‌ا‌ندازی و پیاده‌سازی شده؛ اما هنوز توسط مراجع ذیربط تست نشده است. او همچنین بیان کرد: «همچنین از سوی دیگر شرکت مخابرات اعلام کرد که برای همکاری با این شرکت با کاراشاب قرارداد ببندیم. کاراشاب نماینده مخابرات برای بستن قرارداد با کسب‌و‌کارها و استارت‌آپ‌هایی است که روی خطوط مخابرات خدمات ارائه می‌دهند. البته هم‌اکنون کاراشاب از این موضوع متاسف و اظهار بی‌اطلاع کرده است.»

در «دفتر شما» راهکار سازمان تنظیم مقررات را پیاده‌سازی و همچنین قرارداد با مخابرات را نهایی کردیم و حال قطعی خطوط تلفن به خاطر عدم هماهنگی میان این نهادها است
علی دشتی،مدیرعامل دفترشما

دشتی در ادامه اضافه کرد: «ما برای ادامه فعالیت بدون مشکل همه درخواست‌های مطرح شده از سوی رگولاتوری و شرکت مخابرات را انجام داده‌ایم و برخی از مراحل این همکاری نیز در حالی نهایی شدن است. فکر می‌کنیم دلیل قطعی مجدد سرویس ما به خاطر یک عدم هماهنگی بین رگولاتوری و مخابرات باشد چرا که به نظر می‌رسد سازمان رگولاتوری در جریان همکاری ما با مخابرات نیست که حال دستور قطع خطوط تلفن‌های ما را داده‌اند.»

او با اشاره به اینکه قطعی خطوط تلفن هم به کسب‌وکارها آسیب‌ می‌زند و هم اعتبار دفتر شما را زیرسوال می‌برد، بیان کرد: «اتحادیه‌ها، بهیاری‌‌‌ها و بخش‌های درمانی کشور مانند پزشک قانونی جزو مشتریان ما هستند. کسب‌وکارهای اینترنتی و شرکت‌ها و استارت‌آپ‌ها از ما خدمات دریافت می‌کنند و بسیاری از آنها در این شرایط شیوع ویروس کرونا دورکار هستند و این قطعی آسیب خیلی جدی به آنها وارد می‌کند.» به گفته دشتی از صبح آنها قطعی خطوط تلفن را پیگیری کردند؛اما هنوز پاسخ مشخص و شفافی دریافت نکردند.

این نخستین بار نیست که خطوط تلفن دفاتر کار مجازی «دفتر شما» قطع می‌شود. پیش از این در بهمن ماه سال ۹۶، شرکت مخابرات ایران به دلیل تدوین قوانین جدید درحوزه فعالیت‌های دفاتر کار مجازی به مدت ۴ روز خطوط دفاتر کار مجازی را قطع کرد. بار دیگر در تیرماه ۹۷، شرکت مخابرات ایران خطوط تلفن دفاتر کار مجازی را به دلیل کامل نبودن مدارک شرکت‌های ارائه‌دهنده خدمات دفتر کار مجازی قطع کرد که در آن زمان محمدجواد آذری جهرمی، وزیر ارتباطات در سفر خود به استان فارس این موضوع را با مجید صدری، مدیرعامل شرکت مخابرات ایران مطرح کرد و خطوط با دستور صدری مجددا وصل شد.دی ماه ۹۷ نیز برای سومین بار بدون اعلام هیچ اخطاری، تمامی خطوط این کسب‌وکارها به طور ناگهانی قطع شد و در آن زمان هیچ مقام مسئولی در وزارت ارتباطات، مخابرات تهران و سایر نهاهای مربوطه در مورد این قطعی پاسخ شفافی اعلام نکردند. با اینکه به نظر می‌رسید مشکلات این حوزه برطرف شده است؛ اما در اردیبهشت‌ماه ۹۸ برای چهارمین بار، به علت شکایت از یک خط تلفن و عدم اطلاع‌رسانی به دفتر شما و به اشتباه کل سرشماره‌های این دفتر کار مجازی برای چند ساعت قطع شد.

http://pvst.ir/86p

0 نظر

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

برای بوکمارک این نوشته
Back To Top
جستجو