skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

نمایندگان مجلس یازدهم به دنبال استیضاح وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات

بهناز توحیدی نویسنده میهمان

۲۶ خرداد ۱۳۹۹

زمان مطالعه : ۲ دقیقه

جمعی از نمایندگان مجلس طرحی برای استیضاح وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات تدوین و تهیه کردند که به گفته عضو هیات رئیسه مجلس پس از تشکیل کمیسیون‌ها این طرح را به جریان می‌اندازند. دلیل اصلی دنبال شدن این طرح از طریق برخی نمایندگان مجلس مشکلات در توسعه زیرساخت ارتباطی، عدم توسعه پیام‌رسان‌های بومی و وضعیت نامشخص توسعه شبکه ملی اطلاعات اعلام شده است.

به گزارش پیوست، حسینعلی حاجی دلیگانی، عضو هیات رئیسه مجلس روز جمعه (۲۳ خردادماه) در توییتی اعلام کرد که به دلیل اینکه وزارت ارتباطات در روند پیشرفت مخابراتی و ارتباطی کشور، آنتن‌دهی تلفن همراه، حمایت از پیام‌رسان‌های بومی و شبکه ملی اطلاعات ضعیف عمل کرده است، نمایندگان به فکر استیضاح او افتادند و حال حاجی دلیگانی در گفت‌وگو با پیوست اعلام می‌‌کند که متن طرح استیضاح محمدجواد آذری جهرمی آماده است و پس از تشکیل کمیسیون‌های مجلس امضاها را جمع‌‌آوری می‌کنند و استیضاح وزیر را به جریان می‌اندازند.

پس از تشکیل کمیسیون‌ها، نمایندگان مجلس طرح استیضاح را به جریان می‌اندازند

او درمورد جزئیات این طرح توضیحی ارائه نداد؛ اما در مورد محور اصلی آن به پیوست گفت: «محور اصلی این طرح عدم پیشرفت فناوری اطلاعات همزمان و همگام با تکنولوژی جهانی است. به طور مثال کیفیت خدمات تلفن ثابت از ۳۰ سال پیش کاهش یافته است یا در مورد کیفیت آنتن‌دهی تلفن همراه در بسیاری از مناطق شاهد قطعی‌های بسیاری هستیم و کیفیت آنتن‌دهی کاهش بسیاری داشته است.»

به گفته حاجی دلیگانی این طرح پس از اعلام وصول در صحن علنی به کمیسیون مربوطه برای بررسی بیشتر ارسال می‌شود و وزیر ارتباطات هم با حضور در کمیسیون درمورد موضوعات مطرح شده درطرح استیضاح پاسخگو است و اگر نمایندگان قانع نشدند این طرح به صحن علنی ارجاع داده می‌شود.

محمدجواد آذری جهرمی، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در طول فعالیت خود در دولت دوازدهم ۲ بار برای پاسخگویی به سوال نمایندگان در صحن علنی مجلس دهم حاضر شد. نخستین بار برای «توسعه نیافتگی ارتباطات و دولت‌الکترونیکی در روستاهای کشور» در مجلس حضور پیدا کرد که نمایندگان از پاسخ‌های او قانع نشدند و اولین کارت زرد خود را دریافت کرد و دومین بار  در مورد «احراز هویت در فضای مجازی و ساماندهی فیلترشکن‌ها» در مجلس حضور یافت که توانست نمایندگان را قانع کند. به نظر می‌رسد حال نمایندگان مجلس یازدهم به طرح سوال بسنده نکردند و به دنبال استیضاح وزیر ارتباطات هستند.

http://pvst.ir/83j
بهناز توحیدینویسنده میهمان

  سال ۸۷ به امید تغییرات بسیار در جامعه‌ام رشته علوم ارتباطات شاخه روزنامه‌نگاری را برگزیدم. به صورت پراکنده در همشهری و مجله فرهنگ وسینما می‌نوشتم. اما همواره فکر و ذکر منِ تازه‌کار پیرامون مسائل اجتماعی و سیاسی می‌گذشت. تا اینکه سال ۹۵ وارد پیوست شدم و به واسطه پیوست پا به دنیای بیکران فناوری گذاشتم و عاشقش شدم.

  تمام مقالات

  0 نظر

  ارسال دیدگاه

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  *

  برای بوکمارک این نوشته
  Back To Top
  جستجو