skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

اخبار

تحریریه پیوست

اولین توکن املاک با مشارکت «ققنوس» و «بانک ملت» منتشر شد

تحریریه پیوست

۲۱ خرداد ۱۳۹۹

زمان مطالعه : ۵ دقیقه

بنیاد ققنوس در دومین گردهمایی سالانه خود از توکن جدید املاک شبکه ققنوس با عنوان معین توکن ملت(MTM) رونمایی کرد، ناشر این توکن که با همکاری بانک ملت و به میزبانی بهسازان فردا منتشر می‌شود، بهساز مشارکت خواهد بود.

به گزارش پیوست،  عرضه این توکن تا سقف ۲۵ هزار میلیاردتومان خواهد بود و این توکن اولین توکنی است که برای حوزه املاک منتشر شده است و به صورت آزمایشی برای جمع‌آوری سرمایه برای املاک تجاری مرکز خرید معین مال عرضه می‌شود.

طبق بررسی ها و اعلام بنیاد ققنوس بانک‌ها و مؤسسات بزرگ به واسطه تملک وثایق بانکی، افزایش سرمایه و … املاک مازاد ارزشمندی دارند که گاهی مشتریان نمی‌توانند همه آن را خریداری کنند و یا بازار، موقعیت فروش و … وجود ندارد. از همین رو برای به تکاپو واداشتن بازار و نقدشوندگی دارایی‌های منجمد در شبکه ققنوس تصمیم برآن‌ است تا کارگزاری‌هایی مورد تأیید این املاک را توکنیزه و تمام یا بخشی از دارایی خود را ارزش‌گذاری کنند. بدین‌ترتیب سرمایه‌های جامد به گردش درآمده و مشتریان می‌توانند براساس میزان دارایی خود در این حوزه سرمایه‌گذاری کنند. بر این اساس اولین توکن املاک باعنوان معین توکن ملت MTM با مشارکت بنیاد ققنوس و بانک ملت عرضه شده است.

همچنین در این مراسم از توکن شارژ Mobile 10 رونمایی شد. ناشر این توکن شرکت مبین وان کیش است و میزبانی آن بر عهده شرکت یکتا ققنوس پارس خواهد بود. این توکن یک توکن اعتبار شارژ ۱۰ هزارتومانی است که به هیچ یکی از اپراتورها وابستگی ندارد. امکان شارژ را برای مشترکان تلفن همراه بدون وابستگی به اپراتورهای‌شان فراهم می آورد.

همچنین اعلام شد بانک آینده به عنوان یکی از میزبان جدید بنیاد ققنوس تا یک ماه آیند اقدام به عرضه توکنی در حوزه املاک خواهد کرد و عرضه آن توکن نیز تا سقف ۲۵ هزار میلیارد تومان ادامه خواهد داشت.

عرضه و انتشار توکن املاک یکی از برنامه‌های اولیه ققنوس پس از تشکیل بوده است. این بنیاد در نظر داشت تا اولین توکن مازاد املاک خود را اواخر ماه سال ۹۸ منتشر کند.

دنبال احراز هویت دیجیتال هستیم

مدیرعامل ققنوس، ولی‌الله فاطمی، در این گردهمایی ضمن ارائه گزارشی از عملکرد بنیاد ققنوس در یک‌سال گذشته به تحولاتی که در حوزه بانکداری و اقتصاد دیجیتال در اثر شیوع ویروس کرونا در کشور رخ داده، اشاره کرد و گفت: اگرچه همه‌گیری این ویروس آسیب ها و هزینه‌هایی داشته اما سبب تحولات موثری نیز در کشور شده است از جمله این که حاکمیت به معنای کلان آن آمادگی پذیرش فناوری‌های نوین و برهم زننده را تا حدود زیادی کسب کرده تا جایی که حتی میان بسیاری از بخش‌های حاکمیت در استفاده از این دست فناوری‌ها، رقابت شکل گرفته است.

فاطمی با اشاره به اینکه مهمترین هدف برگزاری این نشست در شرایط کنونی اعلام این پیام به صنعت است که ما هنوز هستیم اعلام کرد: «بانک تجارت، موسسه اعتباری نور و بانک آینده نیز به تازگی به جمع میزبان ققنوس پیوسته‌اند.»

او ادامه داد: «بستر سازی و توسعه فعالیت‌های شبکه ققنوس، یکی از مهمترین اقداماتی است که صورت گرفته و تلاش خواهیم کرد این مسیر را با توان بیشتری ادامه دهیم.ی»

فاطمی به عملکرد بنیاد ققنوس در حوزه اسناد دیجیتالی اشاره کرد و افزود: «در میان سایر نهادهای کشور، این نظام بانکی است که می‌تواند و باید آغازگر فرآیند دیجیتالی کردن اسناد مالی و ملکی باشد.»

او از سهامداران و میزبانان بانکی شبکه ققنوس، خواست تا با همکاری این بنیاد شرایط احراز هویت و نیز صدور و پذیرش توکن دیجیتالی شده را طی ماه‌های آینده در فرآیندهای بانکی به منظور احراز هویت مشتریانشان فراهم کنند.

مدیرعامل بنیاد ققنوس یکی از مهمترین اقدامات صورت گرفته و نیز اهداف پیش رو در این شبکه را توسعه دسترسی دانست و بر لزوم همکاری بیشتر میزبانان و سهامداران این بنیاد برای ارائه دسترسی کاربران به توکن‌های ققنوس از طریق اپلیکیشن‌های این مجموعه‌ها از جمله تاپ، بله، ایوا، پات، سکه و کیپاد تاکید کرد.

فاطمی در پایان تاکید کرد: «اتصال به صرافی های آنلاین در دستور کار جدی ققنوس قرار دارد.»

همچنین در این مراسم اعلام شد اپلیکیشن تاپ متعلق به مجموعه بانک پارسیان، نخستین اپلیکیشن بانکی خواهد بود که دسترسی به توکن‌های شبکه ققنوس را فراهم خواهد کرد.

ققنوس به دنبال توکن ریال است

در بخش دیگری از این مراسم، مظفر پوررنجبر، رییس هیات مدیره بنیاد ققنوس، با مروری بر معماری کلان ققنوس، ذات و ماهیت کسب و کاری این شبکه را نمونه مقیاس‌پذیری از مدل کسب و کاری دانست که پیش از این هم به شکل سنتی وجود داشته و تاکید کرد: «ما در ققنوس بر آنیم تا در برنامه‌های آینده، ذات همگرایی دیجیتالیزه شدن را ارائه دهیم.»

او افزود: «بر همین اساس دربرنامه‌های آتی ققنوس، بر این هدف متمرکز خواهیم بود که همه ابزار و دارایی‌های ارزشمند در زندگی عموم افراد جامعه را به توکن‌های قابل تبادل، تغییر دهیم و در گام بعدی شرایط توسعه این کسب و کار حتی در بیرون از مرزهای کشور را نیز فراهم سازیم.»

پوررنجبر تاکید کرد: «توکن ریال» توکن استراتژیکی است که در برنامه‌های آتی بنیاد ققنوس، به دنبال پیاده‌سازی و عرضه آن هستیم.

در ادامه نیز از تفاهم‌نامه بانک آینده با بنیاد ققنوس خبر داده شد که بر اساس این تفاهم نامه بانک آینده، توکن جدید خود را در حوزه املاک را طی یک‌ماه آینده عرضه خواهد کرد و عرضه این توکن ها تا سقف 25هزار میلیاردتومان، ادامه خواهد داشت.

شبکه ققنوس خرداد ماه ۹۸ پس از برگزاری مراسم کلیدگذاری‌اش به صورت رسمی فعالیت خود را آغاز کرد و تا کنون به غیر از توکن MTM که از آن رونمایی شد توکن الماس  و توکن آب را نیز منتشر و عرضه کرده بود.

http://pvst.ir/82y

0 نظر

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

برای بوکمارک این نوشته
Back To Top
جستجو