skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

اخبار

تحریریه پیوست

ققنوس به دنبال راه‌اندازی شبکه پرداخت نیست

تحریریه پیوست

۲۷ تیر ۱۳۹۸

زمان مطالعه : ۲ دقیقه

تاریخ به‌روزرسانی: ۱۵ بهمن ۱۳۹۹

ققنوس به دنبال راه‌اندازی شبکه مبادلات پولی و پرداخت نیست.

به گزارش پیوست بنیاد ققنوس در بیانیه‌ای که امروز هم‌زمان با بیست و پنجمین نمایشگاه الکامپ صادر کرد اعلام کرد: واقعیت آنست که ققنوس در پی راه‌اندازی شبکه مبادلات پولی و پرداخت نبوده و از آغاز بر نظام مبادله و تهاتر دارایی‌های دیجیتالی و پشتوانه‌های آنها تأکید کرده است.
شبکه ققنوس خرداد ماه گذشته پس از مراسم کلیدگذاری فعالیت خود را به صورت رسمی آغاز کرده بود.

در این بیانیه که به امضای ولی‌الله فاطمی مدیرعامل ققنوس منتشر شده است تاکید شده که در بازار ققنوس دارایی‌ها با یکدیگر مبادله می‌شوند و از این جهت، ضمن رونق یافتن اقتصاد حوزه موردنظر، پیامدهای ناگوار پولی نیز بروز نخواهد یافت. 

در این بیانیه با اشاره به وعده این بنیاد به عرضه پیمان در تیرماه و تعویق در عرضه آن و همچنین توقف آن پس از اطلاعیه بانک مرکزی تاکید شده است که قانون‌مندی و قانون‌مداری ققنوس مانع از آن شده تا علی‌رغم آمادگی، بدون مجوزهای مراجع صلاحیتدار ذی‌ربط، حتی در سطح آزمایشی فعالیت خود را آغاز کنند.

بنیاد ققنوس پیش از این اعلام کرده بود از اول تیرماه توکن پیمان خود را در سطح محدود منتشر خواهد کرد، اما صدور اطلاعیه بانک مرکزی مبنی بر ممنوع بودن اینگونه از فعالیت‌ها مانع از آغاز فعالیتش شد.

در این بیانیه با ابراز تعجب از صدور اطلاعیه از سوی بانک مرکزی اما تاکید کرده است نگاه متولیان امور حاکمیتی به فناوری دفتر کل توزیع شده و ابزارهای نوآورانه آن سلبی نیست و تنها در پی ضابطه‌مندی هرچه کارآمدتر و اثربخش‌تر این بازارهای نوین هستند تا به‌ویژه در این شرایط ملتهب و مضطرب اقتصادی، از هرگونه آسیب احتمالی به مردم و بنگاه‌های اقتصادی جلوگیری کنند. به همین دلیل، ققنوس حداکثر انطباق خود را در همه بخش‌ها فراهم آورده و حتی پژوهش‌های تطبیقی و داخلی را برای مشارکت در تدوین پیشنهادهای قانونی و مقرراتی موردنیاز این حوزه نیز آغاز کرده است.

ققنوس در این بیانیه تنها نگرانیش را شکل‌گیری انحصارهای تصدی‌گرانه با پشتوانه یا پشتیبانی منتسب به مراجع ذی‌ربط عنوان می‌کند که به بهانه تهدید نظم و امنیت ملی وارد عمل می‌شوند و همانند سمی مهلک، این بازار نوپدید را پیش از برخاستن از پادرمی‌آورند.

متن کامل این بیانیه را می‌توانید اینجا بخوانید.

http://pvst.ir/62c

0 نظر

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

برای بوکمارک این نوشته
Back To Top
جستجو