skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

اخبار

تحریریه پیوست

اولین توکن با پشتوانه الماس ارائه شد

تحریریه پیوست

۲۹ اسفند ۱۳۹۸

زمان مطالعه : ۳ دقیقه

تاریخ به‌روزرسانی: ۱ فروردین ۱۳۹۹

اولین توکن با پشتوانه الماس‌های یک قیراطی با نام A101 از سوی شرکت ققنوس ارائه شد.

به گزارش پیوست، هر کدام از این توکن‌های الماس که A101 شناخته می‌شوند، در شرایط فعلی از طریق کیف‌پول ققنوس به قیمت ۱۷۶ هزار تومان عرضه می‌شود، البته این قیمت ثابت نیست و براساس قیمت جهانی الماس و همچنین نرخ دلار آزاد تغییر می‌کند.
قیمت ارزی هر الماس پشتوانه بر اساس نرخ اعلامی سایت راپاپورت که مرجع قیمت‌گذاری الماس است محاسبه و نرخ آن بر اساس نرخ دلار آزاد به ریال تبدیل می‌شود.

در واقع توکن الماس  نوعی از دارایی دیجیتالی محسوب می شود. هر یک از الماس‌های پشتوانه این توکن‌ها ۲۰۲ میلی‌گرم، معادل ۱۰۱ سوت یا ۰۱/۱ قیراط وزن دارد و دارای تراش گرد به رنگ سفید (رنگ G)  و درجه پاکی VS2 است. هر کدام از این الماسهای ۲۰۲ میلی‌گرمی در حدود ۱۰۰ میلیون تومان قیمت دارند و متقاضیان توکن الماس می‌توانند از طریق کیف پول ققنوس هر کدام از توکنها را به قیمت ۱۷۶ هزارتومان در شرایط فعلی خریداری کنند. البته این یک قیمت ثابت برای توکن‌ها نیست و قیمت توکنها بر اساس قیمت جهانی الماس تعیین خواهد شد.

شبکه ققنوس خرداد ماه ۹۸ پس از برگزاری مراسم کلیدگذاری‌اش به صورت رسمی فعالیت خود را آغاز کرد و تا کنون به غیر از توکن الماس که از امروز( ۲۹ اسفند ۱۳۹۸) عرضه آن آغاز شده اقدام به عرضه توکن آب نیز کرده است. هر چند ققنوس برنامه توکنایز کردن املاک مازاد بانک‌ها را نیز در دستور کار خود قرار داده بود و جزو اولویت‌های اولیه کاری‌اش‌بود اما به دلایل مختلف اجرای آن تا کنون به تعویق افتاده است. متقاضبان توکن الماس با خرید هر توکن در واقع به صورت دیجیتالی بخشی از یک الماس ۲۰۲ میلی گرمی را صاحب می شوند.

مدیر توسعه بازار ققنوس گفت: «کاربران می‌توانند در صورت صلاحدید با ارائه تعداد مشخصی از توکن‌های خود به مکان‌هایی که در سپیدنامه این توکن ذکر شده است الماس پشتوانه را بصورت فیزیکی نیز دریافت کنند.»

محمد طهرانی اعلام کرد: «کاربران و خریداران این توکن‌ها آزادند که پس از خرید این توکن‌ها آنها را با قیمت‌های دلخواه خود در بازار غیر متمرکز ققنوس با دیگران مبادله کنند.»

ققنوس امکان بازپس‌گیری این توکن‌ها را نیز فراهم کرده‌است. افرادی که قصد بازپس دهی توکن‌های خود را داشته باشند می‌توانند آنها را در همان نرم‌افزار کیف توکن به ققنوس بدهند که پس از کسر کارمزدهای مربوطه مبلغ معادل ریالی توکن به حسابشان مسترد می‌شود.

http://pvst.ir/7nr

0 نظر

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

برای بوکمارک این نوشته
Back To Top
جستجو