skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

براساس تصویب نمایندگان

استفاده از سخت‌افزار و نرم‌افزارهای تولیدی رژیم صهیونیستی در ایران ممنوع می‌شود

بهناز توحیدی نویسنده میهمان

۲۹ اردیبهشت ۱۳۹۹

زمان مطالعه : ۳ دقیقه

استفاده از سخت‌افزارهای تولیدی رژیم صهیونیستی در ایران و فعالیت سکوهای نرم‌افزاری متعلق به این رژیم در کشور براساس تصویب نمایندگان مجلس ممنوع شد.

به گزارش پیوست، نمایندگان مجلس در نشست علنی امروز (۲۹ اردیبهشت‌ماه) در جریان بررسی طرح «مقابله با اقدامات خصمانه رژیم صهیونیستی علیه صلح و امنیت» با ماده ۵ این طرح در مورد استفاده از سخت افزارها و نرم‌افزارهای تولیدی رژیم صهیونیستی موافقت کردند.

بر اساس ماده ۵ این طرح، هرگونه استفاده از سخت‌افزارهای تولیدی رژیم صهیونیستی در ایران و فعالیت سکوهای نرم افزاری متعلق به این رژیم در ایران ممنوع است.

همچنین هرگونه ارائه خدمات شرکت‌های ایرانی به این سکوها ممنوع است؛ فرد قاصر یا مقصر  یا مستنکف در اجرای این ماده به حبس تعزیری درجه ۵ و ۵ سال محرومیت از خدمات عمومی و دولتی محکوم می‌شود. حبس تعزیری درجه ۵ شامل حبس بیش از دو تا پنج سال، جزای نقدی بیش از هشتاد میلیون ریال تا صد و هشتاد میلیون ریال، محرومیت از حقوق اجتماعی بیش از پنج تا پانزده سال، ممنوعیت دائم از یک یا چند فعالیت شغلی یا اجتماعی برای اشخاص حقوقی و ممنوعیت دائم از دعوت عمومی برای افزایش سرمایه برای اشخاص حقوقی است.

براساس ماده ۵ طرح «مقابله با اقدامات خصمانه رژیم صهیونیستی علیه صلح و امنیت» مرکز ملی فضای مجازی با همکاری وزارتخا‌های اطلاعات و ارتباطات و فناوری اطلاعات موظف است نسبت به شناسایی این سخت افزارها و سکوها اقدام و مراتب را جهت اعمال قانون به دادستان کل کشور اعلام کند.

پیشتر در سال ۷۱ نمایندگان مجلس در مورد تحریم اسرائیل قانون واحده اسلامی را تصویب کردند که با اینکه به تحریم سخت‌افزارها و نرم‌افزارهای تولیدی رژیم صهیونیستی اشاره نکرده؛ اما براساس آن عقد هر گونه قرارداد چه مستقیم و چه از طریق واسطه با شرکت‌ها یا اشخاص مقیم اسراییل یا با افراد تبعه اسرائیل یا افرادی که برای اسرائیل ‌یا به نفع آن کشور کار می‌کنند صرف نظر از محل اقامت آنان، برای کلیه افراد حقیقی یا حقوقی ممنوع است و به ویژه زمانی که این گونه قراردادها در‌ ارتباط با معاملات بازرگانی، عملیات بازرگانی منعقد شود. طبق این قانون همچنین هرگونه کالا و اجناسی که در تولید آن حتی بخشی از محصولات اسرائیلی به کار رود صرف نظر ازنوع و میزان مصرف آن و بدون توجه به‌این که این کالاها به طور مستقیم یا غیر مستقیم از اسرائیل وارد شده‌اند به عنوان یک کالای اسرائیلی محسوب می‌‌شود و ورود و مبادله و تجارت آن کالاها ممنوع است.

نمایندگان همچنین در بررسی طرح «مقابله با اقدامات خصمانه رژیم صهیونیستی علیه صلح و امنیت»با ماده ۲ این طرح که در مورد تشکیل سفارت مجازی ایران در فلسطین است، موافقت کردند. براساس این ماده وزارت امور خارجه موظف است ظرف مدت ۶ ماه از تصویب این قانون مقدمات لازم برای ایجاد سفارت یا کنسولگری مجازی جمهوری اسلامی ایران در فلسطین را فراهم کند.

http://pvst.ir/7yu
بهناز توحیدینویسنده میهمان

  سال ۸۷ به امید تغییرات بسیار در جامعه‌ام رشته علوم ارتباطات شاخه روزنامه‌نگاری را برگزیدم. به صورت پراکنده در همشهری و مجله فرهنگ وسینما می‌نوشتم. اما همواره فکر و ذکر منِ تازه‌کار پیرامون مسائل اجتماعی و سیاسی می‌گذشت. تا اینکه سال ۹۵ وارد پیوست شدم و به واسطه پیوست پا به دنیای بیکران فناوری گذاشتم و عاشقش شدم.

  تمام مقالات

  0 نظر

  ارسال دیدگاه

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  *

  برای بوکمارک این نوشته
  Back To Top
  جستجو