skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

اخبار

تحریریه پیوست

مدیرعامل شیپور: تا ۶ ماه دیگر وارد بازار سرمایه می‌شویم

تحریریه پیوست

۶ اردیبهشت ۱۳۹۹

زمان مطالعه : ۳ دقیقه

شیپور به عنوان یکی از بازیگران اصلی حوزه نیازمندی‌های آنلاین امروز با انشار بیانیه‌ای خبر داد که با موافقت اعضای هیات مدیره این شرکت برای ورود به بورس آماده می‌شود. در همین زمینه رضا اربابیان،‌ مدیرعامل شیپور به پیوست اعلام می‌کند که در حال حاضر آنها تنها تصمیم گرفته‌اند که وارد بورس شوند و هنوز مشخص نیست که این ورود ابتدا از طریق فرابورس صورت می‌گیرد یا به صورت مستقیم آنها وارد بورس خواهند شد. اربابیان تاکید می‌کند که می‌خواهند با این تصمیم راه را برای ورود دیگر شرکت‌های استارت‌آپی به بازار بورس فراهم کنند. براساس اظهارت او هدف شیپور این است تا کمتر از ۶ ماه دیگر فرایند خود برای ورود به بازاربورس را فراهم کند.

به گزارش پیوست،‌ مدیران شیپور در حالی تصمیم گرفته‌اند تا در مدت ۶ ماه آینده وارد بازار سرمایه شوند که در چند سال اخیر بسیاری از شرکت‌های استارت‌آپی از جمله دیجی‌کالا، تپسی و کافه‌بازار بارها برای ورود به این بازار به دلیل نداشتن شرایط لازم از جمله صورت‌های مالی شفاف با مشکلات جدی برخورد کرده‌اند. رضا اربابیان در پاسخ به سوال پیوست که در این شرایط که هنوز هیچ شرکت استارت‌آپی با سابقه تلاش چند ساله نتوانسته وارد بازار بورس شود، آنها چگونه در این مدت کوتاه تصمیم ورود به بازار بورس دارند گفت: «یکی از مزیت‌های اصلی شیپور نسبت به دیگر شرکت‌های استارت‌آپی این است که ما از ابتدا با توجه به اینکه شرکای بورسی مانند لوتوس پارسیان یا گروه سرمایه‌گذاری صنعتی ایران را در کنار خود داشتیم، توانسته‌ایم صورت‌های مالی شسته و رفته و شفافی داشته باشیم. در واقع داشتن تراز مالی مشخص و رسیدن به سودآوری لازم باعث شده تا امسال تصمیم برای ورود به بورس بگیریم.» او با بیان اینکه هنوز نمی‌دانند که ورود به فرابورس برایشان بهتر است یا بورس توضیح داد:‌ «درحال بررسی این موضوع هستیم که اول وارد بورس شویم یا فرابورس و در این زمینه باید ببینیم کدام راه برای ما مزیت بهتری دارد.» براساس اظهارات اربابیان مشاور این شرکت برای ورود به بازار بورس گروه مالی فیروزه است که سهامداران این شرکت نیز از شرکای شیپور به حساب می‌آیند.

به نظر می‌رسد کمرنگ شدن حضور سرمایه‌گذاران جسور در بازار استارت‌آپی به دلیل شرایط پیچیده اقتصادی ایران یکی از دلیل اصلی است که شرکت‌های استارت‌آپی از جمله شیپور، آنها را به این فکر انداخته تا ورود به بورس را به صورت جدی‌تری دنبال کنند.

رضا اربابیان با تایید این موضوع اما می‌گوید هدف اصلی آنها در قدم اول این است که به عنوان شرکت پیشرو راه را برای ورود دیگر شرکت‌های استارت‌آپی به بازار بورس باز کنند. او در این زمینه گفت:‌ «به دلیل اینکه شرایط سودآوری رسیدیم تصمیم گرفتیم تا وارد بازار بورس شویم. از سمت دیگر شرایط به گونه‌ای است که امکان جذب سرمایه به صورت گذشته را نداریم و به همین خاطر ورود ما به بازار بورس می‌تواند به روند جذب سرمایه شرکت هم کمک کند.» اربابیان امیدوار است باتوجه به تجربه شرکای این شرکت در بازار بورس آنها در تابستان سال جاری برای عرضه اولیه وارد بازار سرمایه شوند.

http://pvst.ir/7vj

0 نظر

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

برای بوکمارک این نوشته
Back To Top
جستجو