skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

اخبار

تحریریه پیوست

ارائه خدمات بیمه شخص ثالث به صورت آنلاین در دوره شیوع کرونا الزامی شد

تحریریه پیوست

۲۴ فروردین ۱۳۹۹

زمان مطالعه : ۲ دقیقه

رئیس کل بیمه مرکزی طی نامه‌ای به تمامی شرکت‌های بیمه از آنها خواسته تا اقدامات لازم برای خرید آنلاین بیمه نامه‌های شخص ثالث و همچنین تمدید آنها را فراهم کنند.

به گزارش پیوست، در این نامه که از سوی رئیس کل بیمه مرکزی به کلیه شرکت‌های بیمه‌ای ارسال شده، آمده است که کلیه بیمه‌گذارن بیمه شخص ثالث وسایل نقلیه باید بتوانند با مراجعه به سایت شرکت‌های بیمه نسبت به خرید بیمه‌نامه برخط اقدام کنند.

این الزام رئیس کل بیمه مرکزی با توجه به شیوع ویروس کرونا در سطح کشور و با توجه به نیاز کشور به کاهش رفت و آمد مردم و همچنین کاهش تماس شهروندان با یکدیگر اتخاذ شده است.

همچنین در این نامه تاکید شده که اگر بیمه‌گذاران امکان استفاده از شیوه‌های تمدید بیمه نامه آنلاین در اختیارشان نبود، شرکت‌های بیمه باید نسبت به تجدید بیمه‌نامه‌های صادره شرکت خود که انقضای آنها تا ۱۵ اردیبهشت ماه است به صورت یکساله اقدام و پس از آن به بیمه‌گذاران خود اطلاع دهند.

بیمه‌گذاران نیز موظف شده‌اند حداکثر تا ۱۵ اردیبهشت ماه ۹۹ نسبت به اخذ بیمه‌نامه و تسویه حق بیمه مربوطه اقدام کنند. زمان شروع پوشش این گونه بیمه‌نامه‌ها به‌صورت پیوسته و از تاریخ انقضای بیمه نامه قبلی خواهد بود.

هم‌اکنون بسیاری از شرکت‌های بیمه‌ای امکان تمدید آنلاین بیمه شخص ثالث را روی سایت‌های خود فراهم کرده‌اند،  آن دسته از شرکت‌هایی نیز که تا کنون اقدامی در این زمینه انجام نداده‌اند پس از نامه رئیس کل بیمه مرکزی اقدامات اولیه برای ارائه این سرویس به مشتریان و بیمه‌گذارن را عملی کردند.

http://pvst.ir/7rp

0 نظر

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

برای بوکمارک این نوشته
Back To Top
جستجو