skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

اخبار

تحریریه پیوست

تفاهم‌نامه سه جانبه برای انتشار سوابق عملکرد کسب‌وکارهای الکترونیکی

تحریریه پیوست

۱۴ بهمن ۱۳۹۸

زمان مطالعه : ۲ دقیقه

مرکز توسعه تجارت الکترونیکی برای انتشار سوابق عملکرد کسب‌وکارهای الکترونیکی دارای نماد اعتماد، تفاهم‌نامه‌ای با سازمان حمایت از حقوق مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان و انجمن ملی حمایت از حقوق مصرف‏‌کنندگان امضا خواهد کرد.

به گزارش پیوست، شهریور ماه امسال، مرکز توسعه تجارت الکترونیکی اعلام کرد در راستای انجام مأموریت‌های خود در حوزه ساماندهی و رتبه‌بندی کسب‌وکارهای الکترونیکی، بعد از تدوین شاخص‌ها و امتیازدهی نحوه پاسخگویی به شکایات دریافتی توسط کسب‌و‌کارها، تصمیم دارد امتیازات دریافتی کسب‌وکارها را  اعلام کند. اکنون این مرکز اعلام کرده است به منظور حمایت از حقوق مصرف‌کنندگان در فضای مجازی و نیز کسب‌و‏کارهای پیشرو در زمینه پاسخگویی به شکایات مشتریان، تفاهم‏نامه‏ای سه جانبه با سازمان حمایت از حقوق مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان و انجمن ملی حمایت از حقوق مصرف‏‌کنندگان امضا خواهد کرد.

مرکز توسعه تجارت الکترونیکی با اشاره به بند ۱ ماده ۱۲ قانون حمایت از حقوق مصرف‏‌کنندگان و بند ۱۰ ماده ۷ اساسنامه انجمن ملی حمایت از حقوق از مصرف‌کنندگان، همکاری خود با انجمن ملی حمایت از حقوق از مصرف‌کنندگان را در حوزه انتشار اطلاعات سوابق عملکرد، اعلام کرده است.

براساس این اطلاعیه، مقرر شده است ساز‏و‏کار فرآیند رسیدگی به شکایات در خصوص کسب‌وکارهای الکترونیکی در جلسات مشترک میان سازمان حمایت از حقوق مصرف‏کنندگان و تولیدکنندگان و مرکز توسعه تجارت الکترونیکی، تدوین شود.

طرح انتشار عمومی اطلاعات سوابق عملکرد کسب‌وکارها در حوزه پاسخگویی به شکایات در پروفایل ای‌نماد که از سوی مرکز توسعه تجارت الکترونیکی پیگیری می‌شود، تاکنون در سه مرحله اجرایی شده است و اکنون به مرحله نهایی که انتشار عمومی اطلاعات است، نزدیک می‌شود.

مرکز توسعه تجارت الکترونیکی اعلام کرده است از زمان اجرای گام سوم این طرح یعنی انتشار اطلاعیه در خصوص اعلام عمومی اطلاعات سوابق عملکرد کسب‌وکارها، بهبود چشمگیری در نحوه پاسخگویی کسب‌وکارها در قبال شکایات دریافتی مشاهده شده است.

براساس اعلام این مرکز، با در نظر گرفتن رشد ۳۰ درصدی تعداد کسب‌وکارها در سال جاری و به تبع آن افزایش نزدیک به ۸۰ درصدی در تعداد شکایات ثبت شده در نماد اعتماد الکترونیکی در سال جاری، پاسخگویی کسب‌وکارها به شکایات دریافتی نسبت به گذشته رشدی حدود ۶۰ درصدی داشته است.

http://pvst.ir/7eg

0 نظر

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

برای بوکمارک این نوشته
Back To Top
جستجو