skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

اخبار

تحریریه پیوست

محرمانگی در میانه نشست علنی سازمان فناوری اطلاعات

تحریریه پیوست

۲۰ مرداد ۱۳۹۷

زمان مطالعه : ۲ دقیقه

تاریخ به‌روزرسانی: ۲۱ بهمن ۱۳۹۸

صبح امروز (۲۰ مرداد ماه) نشست بررسی مشکلات اعطای تسهیلات به اشتغال روستایی با حضور رسول سرائیان، رئیس سازمان فناوری اطلاعات و عیسی منصوری، معاون وزیر کار برگزار شد اما در میانه این نشست خبرنگاران حاضر در جلسه به دلیل محرمانه اعلام شدن جلسه، مجبور به ترک آن شدند.

در این جلسه چندین شرکت کارآفرین که در حوزه ایجاد کسب‌وکار مجازی در روستاها فعالیت می‌کردند حضور داشتند و گلایه‌های بسیاری از پست بانک و سازمان فناوری اطلاعات و وزارت کار ابراز کردند.

به گفته برخی از صاحبان کسب‌وکارهای حاضر در جلسه، یکسال از اولین دیدار و نشست آنها می‌گذرد و همچنان آنها نتوانستند تسهیلات مورد نظر خود را دریافت کنند.

در ماه‌های اخیر بسیاری از آنها نیروی انسانی خود رابه دلیل شرایط اقتصادی نابه‌سامان و رفتن آنها از کشور از دست داده‌اند و از سوی دیگر، هزینه تامین تجهیزات مورد نیاز به دلیل افزایش یکباره قیمت‌ها افزایش چند برابری داشته است.

 

به گفته آنها سال گذشته هزار دستگاه کامپیور با مبلغ ۳ و نیم میلیارد تومان قابل تهیه بود و همین تعداد دستگاه کامپیوتر امسال با ۱۲ میلیارد تومان قابل تهیه است و این کل مبلغی است که به عنوان وام به کسب‌وکارها تعلق می‌گیرد.

صاحبان کسب‌وکار بر این باورند که روند بررسی طرح‌ها برعکس است و با این روش و حوزه کسب‌وکار دیجیتالی اتفاق نمی‌افتد.

نماینده شرکت اکسین در این نشست اعلام کرد کارشناسان پست بانک با ادبیات حوزه دیجیتال آشنایی ندارند و در حالی که طرح‌ها در کمیته‌ فنی تصویب شده آنها باز هم باید در برابر کارشناسان حوزه بانکی پاسخگو باشند.

به گفته او کسب‌وکارهای دیجیتال فناوری است که از دیگر کشورها به کشور ما وارد شده و در بحث سرمایه‌گذاری هم باید دید آنها چه کار کردند.

صندوق‌های سرمایه‌گذاری خطرپذیر در دیگر کشورها به کسب‌وکارهای دیجیتال سرمایه می‌دهند و ریسک آن را هم می‌پذیرند و در هیچ کشوری کسب‌وکارهای دیجیتال وام نمی‌گیرند.

نماینده اکسین در انتقاد از روند فعلی گفت: «۱۵ میلیارد تومان وامی که قرار است تعلق گیرد امروز به یک سوم قیمت خود رسیده است.»

پس از اعلام این گفته‌ها بود که به درخواست رئیس سازمان فناوری اطلاعات خبرنگاران حاضر در جلسه به بیرون هدایت شدند و به آنها اعلام شد تصمیم مدیران بر آن شده که این جلسه محرمانه باشد.

http://pvst.ir/5cr

0 نظر

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

برای بوکمارک این نوشته
Back To Top
جستجو