skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

مدیرعامل شیپور: در حال تعاملیم اما راه حل کنترل قیمت مدیریت عرضه و تقاضا است

سمانه سمیع تحریریه

۴ اردیبهشت ۱۴۰۳

زمان مطالعه : ۳ دقیقه

مدیر عامل شیپور در پاسخ به اظهار نظر مدیرکل دفتر اقتصاد مسکن راجع به مسدود شدن بخش املاک دو پلتفرم دیوار و شیپور می‌گوید: آماده تعامل و همکاری با ارگان‌های مربوطه هستیم و تنها نحوه قرارگیری و فعالیت‌های فنی این وب سرویس در پلتفرم، فرآیند انجام آن را با تاخیر مواجه کرده است. اما معتقدم امکان احراز هویت مالک و کد پستی در بخش املاک موجب کم شدن آگهی‌های تقلبی می‌شود اما ربطی به قیمت‌سازی‌های بازار مسکن و حل بحران آن، ندارد.

به گزارش پیوست مدیرکل دفتر اقتصاد مسکن، در برنامه‌ای تلویزیونی اعلام کرده بود اگر امکان احراز هویت مالک و کد پستی در بخش املاک دو پلتفرم دیوار و شیپور ایجاد نشود، بخش املاک آنها تا هفته آینده مسدود خواهد شد. او حضور برخی دلال‌ها در پلتفرم‌های اینترنتی ثبت آگهی را موجب قیمت‌سازی این بازار عنوان کرده و گفته بود اگر این پلتفرم‌ها تا هفته آینده از این وب سرویس استفاده نکنند، بخش املاک آنها با مجوز شورای امنیت و دستگاه‌های امنیتی مسدود خواهد شد.

علیرضا پاکروان مدیرعامل شیپور
حمیدرضا پاکروان مدیرعامل شیپور

این در حالیست که از سال گذشته این دو پلتفرم فعالیت‌هایی جدی در زمینه پیاده‌سازی روند فنی احراز آگهی انجام داده‌اند و دیوار احراز هویت تصویری خود را نیز از سال گذشته فعال کرده است، اما به نظر می‌رسد سخت‌گیری‌های نهادهای ذیربط با شروع فصل جابه‌جایی شدت گرفته است.

اما با این حال مدیر عامل شیپور در این باره می‌گوید آنها آماده تعامل با سازمان‌ها هستند و تاخیر در اجرای این دستور به دلیل انجام زیرساخت‌های فنی است که باید به درستی انجام شود.

مدیرعامل شیپور: آماده تعامل بودیم و هستیم

حمیدرضا پاکروان مدیرعامل شیپور در رابطه با الزامات وزارت راه و شهرسازی در زمینه امکان احراز هویت مالک و کد پستی به پیوست می‌گوید: ما و دیوار همیشه آماده تعامل و همکاری با سازمان‌های مربوطه در زمینه ثبت آگهی‌ها هستیم و این بار هم جلسات متعددی با همکارانمان در  وزارت راه و شهرسازی برگزار کرده‌ایم. اما اگر این فرآیند با تاخیر مواجه شده است به دلیل دقت و توجه ما در زمینه قرار دادن خدمات جدید در پلتفرم است. ضمن اینکه هیچ‌گونه مشکلی با این طرح نداریم، چون به طور حتم به کم شدن آگهی‌های تقلبی کمک می‌کند. اما نقد ما بر این است که این طرح در کنترل قیمت تاثیرگذار نیست و ارتباطی به قیمت‌سازی و افزایش قیمت‌ها در بازار مسکن ندارد. اتفاقاتی که در بازار مسکن رخ می‌دهد نتیجه نامتوازن بودن عرضه و تقاضا، درست اعمال نشدن مالیات بر خانه‌های خالی، تورم و ده‌ها دلیل دیگر است.

الزامات تا هفته آینده اجرایی می‌شود

او ادامه می‌دهد: تغییرات و قراردادن امکانات و الزامات جدید در سایت‌هایی که میلیون‌ها کاربر دارند و کاربران در تمام شبانه‌روز از آن استفاده می‌کنند، نیاز به دقت و توجه زیاد در طراحی UI و UX سایت دارد. اینکه کاربر در کدام بخش کدپستی را وارد کند و در کدام بخشِ ثبت آگهی احراز هویت شود و تمام این ریزه‌کاری‌ها نیاز به تعامل با بخش فنی و طراحی سایت دارد،ما اگر بخواهیم کاربران به همان شکل کاربرپسند با سایت کار کنند و دچار چالشی نشوند باید طبق استانداردهای فنی سایت کار را پیش ببریم. به همین خاطر این فرآیند طول کشید اما تا اوایل هفته آینده اجرایی خواهد شد، چون بسترسازی‌های آن صورت گرفته و آماده است. اما همچنان تاکید می‌کنم با محدود کردن دو پلتفرم نمی‌شود بازار قیمت مسکن را کنترل کرد و حل این مشکلات نیاز به راهکارهایی منسجم‌تر دارد.

هنوز دیوار واکنش رسمی به این موضوع نشان نداده است.

https://pvst.ir/hqq
سمانه سمیعتحریریه

  همه‌چیز از یک مطلب به اسم «اسپایدرزن» که در دوره ارشدم نوشته بودم شروع شد. درحالی که ۱۰ سال کارمند آژانس هواپیمایی بودم در همان روزها احساس کردم چقدر نوشتن را دوست دارم. از دی ۹۸ با کار در آژانس روابط عمومی پرسش و تولید محتوا شروع کردم. بعد از مدتی نوشتن بخش شرکت‌گردی پیوست را به عهده گرفتم و حالا خبرنگار ثابت پیوستم و دقیقا اینجا و در همین نقطه احساس می‌کنم از اینکه به پیوست، پیوستم خوشحالم.

  تمام مقالات

  0 نظر

  ارسال دیدگاه

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  *

  برای بوکمارک این نوشته
  Back To Top
  جستجو