skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

رایتل، اپراتور اشتغال می‌شود

علی مومنی علی مومنی نویسنده میهمان

۲۹ آبان ۱۴۰۲

زمان مطالعه : ۳ دقیقه

مدیرعامل رایتل خبر داد این اپراتور قرار است تبدیل به اپراتور اشتغال شود.

به گزارش پیوست، حسین ملازاده، مدیرعامل رایتل در مراسم امضای تفاهم‌نامه فاز دوم طرح رصد و پایش اشتغال وزارت کار گفت: این پروژه با همکاری وزارتخانه از ۲۱ خرداد سال جاری آغاز شده است و هدف آن راستی آزمایی طرح‌های اشتغال است. کل پروژه‌های ثبت‌شده قریب ۲ میلیون پروژه بوده و ۹۱۴ هزار تماس خروجی انجام شده که از میان آنها ۵۲۵ هزار عدد تماس موفق ثبت شده است. از این میزان ۵۰۹ هزار به صورت تلفنی رسیدگی شده است.

او ادامه داد: در تلاشیم در آینده تماس ورودی هم به این طرح اضافه کنیم که شکایت مردم ثبت شود. به این نتیجه رسیدیم که باید زیست‌بوم اشتغال را بالغ‌تر از گذشته کنیم. برای همین رایتل تبدیل به اپراتور اشتغال می‌شود. دغدغه رایتل این است موضوعات کلان مملکت را دنبال کند و با همکاری دستگاه‌های اجرایی جلو ببرد. رایتل از زیرساخت های مخابراتی، دانش، مهارت، نیروهای متخصص، ظرفیت حقوقی، بازاریابی، امکان تخصیص سیم‌کارت، ارائه طرح‌های تجاری ویژه و سامانه تلفنی در این راستا استفاده می‌کند.

ملازاده بر اهمیت تولید کلان‌د‌اده‌ها در این طرح نیز تاکید کرد.

حسین ملازاده، مدیرعامل رایتل

او همچنین گفت: این طرح در نهایت قرار است به خدمات ملی کسب‌وکار تبدیل شود. می‌خواهیم در سال اول یک میلیون و ۵۰۰ هزار کاربر به ثبت برسانیم و به ده درصد آنها مشاوره دهیم. بعد از سه سال نیز به ۹ میلیون و ۵۰۰ هزار نفر خواهیم رسید.

وزیر کار: شرکت‌های مخابراتی، بین‌الملل شوند

صولت مرتضوی، وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی نیز در این مراسم گفت: از شرکت ارتباطات رایتل دیدار کردیم و کارهای خوب‌شان را دیدیم. امروز نبرد حاکم بر جهان، نبرد رسانه‌ای است و شبکه‌های مخابراتی مهم‌ترین زیرساخت این نبرد هستند. شرکت‌های مخابراتی ما باید تلاش کنند برد بین‌المللی خود را افزایش دهند. از رایتل تقاضا داریم بستر داخلی و خارجی افزایش پهنای باند را تا حد امکان فراهم کند.

صولت مرتضوی، وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی

وزیر کار افزود: تا کنون در این طرح ۸۰ درصد صحت‌سنجی داشتیم و بخشی از آن هم نیازمند بارگذاری اطلاعات جدید است. داده‌های این مراکز، ایجاد یک میلیون فرصت شغلی را تایید می‌کنند. از سه ماهه اول ۱۴۰۱ تا سه ماهه اول ۱۴۰۲، ۹۰۷ هزار فرصت شغلی خالص ایجاد شده است. بعد از یک دهه رکود به رشد اقتصادی ۴ درصد رسیدیم و حتی در بهار سال ۱۴۰۲ وارد کانال ۷ درصد شدیم.

محمود کریمی بیرانوند، معاون توسعه کارآفرینی و اشتغال وزارت کار نیز بیان کرد: در فاز دوم صرفا تماس‌گیرنده نیستیم و خدمات دیگری را نیز ارائه خواهیم داد. از ابتدای راه‌اندازی ۶۰۰ هزار تماس گرفته شده و با اولویت کسانی بوده که درخواست تسهیلات کرده‌اند. با اسناد و مدارک و این سیستم نظارتی سخت‌گیرانه مشخص است یک میلیون شغل به مردم ارائه کرده‌ایم. در فاز دوم خبرهای خیلی بهتری به مردم خواهیم داد.

https://pvst.ir/gfo
علی مومنی
علی مومنینویسنده میهمان

  در دانشگاه علامه اقتصاد خوانده‌ام با اینکه هیچ گاه عاشق آن نبودم. اولین بار در میانه دوره کارشناسی بود که در یک دوره چند ساعته روزنامه‌نگاری اقتصادی شرکت کردم که البته آورده‌ای نداشت اما سودای روزنامه‌نگار شدن را به سرم انداخت. حالا در پیوست می‌نویسم و حوزه‌‌های مورد علاقه‌ام اینترنت، اقتصاد دیجیتال و عرصه‌هایی است که اینها به عالم سیاست گره می‌خورند.

  تمام مقالات

  0 نظر

  ارسال دیدگاه

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  *

  برای بوکمارک این نوشته
  Back To Top
  جستجو