skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

تسهیلات تا سقف ۳۰۰ میلیون تومانی با روش اعتبارسنجی جدید از آذرماه اعطا می‌شود

سمانه سمیع تحریریه

۲۲ آبان ۱۴۰۲

زمان مطالعه : ۲ دقیقه

تاریخ به‌روزرسانی: ۲۴ آبان ۱۴۰۲

اعطای تسهیلات قرض‌الحسنه بدون کارمزد تا سقف ۳۰۰ میلیون تومان با روش اعتبار سنجی جدید، از آذر ماه وعده‌ای است که مهران محرمیان، معاون فناوری‌های نوین بانک مرکزی داد.

به گزارش پیوست، معاون فناوری‌های نوین بانک مرکزی در نشست خبری دهمین همایش سالانه بانکداری الکترونیک و نظام‌های پرداخت اعلام کرد: حلقه مفقوده در ارائه تسهیلات خرد به کاربران اعتبار سنجی است و امسال به شدت روی رفع چالش‌های این حوزه متمرکز بوده‌ایم. در همین راستا برنامه اعطای وام قرض‌الحسنه بدون کارمزد تا ۳۰۰میلیون تومان را از نیمه اول آذرماه با مدل جدید اعتبارسنجی آغاز کرده‌ایم و این خود نشان از توجه ما به این حوزه دارد.

مهران محرمیان معاون فناوری‌های نوین بانک مرکزی در نشست خبری دهمین همایش سالانه بانکداری الکترونیک و نظام‌های پرداخت عنوان کرد: یکی از موضوعاتی که در همایش امسال به شدت روی آن تمرکز شده است اعتبار سنجی به روش جدید است.

دقت از ۶۰ درصد به ۸۸ درصد رسیده است

محرمیان ادامه داد: اعتبارسنجی به روش مدرن و دقیق یکی از موضوعات مهم در این همایش است. در واقع در اعتبار سنجی دو پارامتر مهم را مد نظر قرار داده‌ایم. یکی بحث پوشش اعتبارسنجی است که از ۳۰ درصد به ۱۰۰ درصد رسیده است و دقت از ۶۰ درصد به ۸۸ درصد رسیده است.

به این شکل جزو  بهترین‌های دنیا در این حوزه خواهیم بود این عدد در بهترین حالت ۹۳ تا ۹۴ درصد است. اولین خروجی‌ها و اولین پیامدهای اعتبار سنجی حوزه تسهیلات خرد است که با روان شدن این فرآیند دشواری‌های آن رفع خواهد شد. چون بانک‌‌ها هم نگران نرخ نکول هستند و به این شکل خیال بانک‌ها نیز راحت می‌شود. مضاف بر اینکه به شدت به بانک‌ها توصیه کرده‌ایم در این مسیر از روندهای فناوری و الکترونیکی استفاده کنند و در امر ارائه تسهیلات انسان‌محور کاری انجام نشود.

طبق گفته محرمیان یکی از بخش‌های مهمی که حتی در جایزه جشنواره دکترنوربخش هم به آن توجه شده است تقدیر از شرکت‌هایی است که با کارمزدهای پایین خدمات متناسب با نیاز مردم و تسهیلات خرد ارائه کرده‌اند.
محرمیان در ادامه به سایر بخش‌هایی که در این همایش از آنها صحبت خواهد شد نیز پرداخت و افزود:
بحث پایداری سرویس‌ها، بحث پدافند غیرعامل،چالش سرمایه‌های انسانی و راهکار برای ماندگاری نیروها و دادن ایده به تصمیم‌گیران هم از موضوع‌های مهمی است که در این همایش از آنها سخن می‌گوییم.

https://pvst.ir/gdh
سمانه سمیعتحریریه

  همه‌چیز از یک مطلب به اسم «اسپایدرزن» که در دوره ارشدم نوشته بودم شروع شد. درحالی که ۱۰ سال کارمند آژانس هواپیمایی بودم در همان روزها احساس کردم چقدر نوشتن را دوست دارم. از دی ۹۸ با کار در آژانس روابط عمومی پرسش و تولید محتوا شروع کردم. بعد از مدتی نوشتن بخش شرکت‌گردی پیوست را به عهده گرفتم و حالا خبرنگار ثابت پیوستم و دقیقا اینجا و در همین نقطه احساس می‌کنم از اینکه به پیوست، پیوستم خوشحالم.

  تمام مقالات

  0 نظر

  ارسال دیدگاه

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  *

  برای بوکمارک این نوشته
  Back To Top
  جستجو