skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

خدمات آنلاین بر بستر حمل‌ونقل ریلی باعث توسعه تجارت الکترونیکی می‌شود

سمانه سمیع تحریریه

۶ مهر ۱۴۰۲

زمان مطالعه : ۳ دقیقه

مجید فغانی مدیرعامل قطاربار، «پلتفرم سرویس تجارت الکترونیک راه‌آهن، ارسال مرسوله و خودرو از طریق حمل و نقل ریلی» معتقد است، استفاده از خدمات آنلاین در بستر حمل و نقل ریلی، ضمن کاهش آلودگی‌های محیط زیستی به توسعه تجارت الکترونیکی نیز می‌انجامد.

به گزارش پیوست مجید فغانی، مدیرعامل و نائب رییس هیات‌مدیره قطاربار در رویداد معرفی خدمات قطاربار توضیح داد: توسعه چشمگیر استفاده از خدمات آنلاین، افزایش و رشد حجم سفارش‌های اینترنتی باعث شده است نیاز به حمل سریع و ایمن مرسوله‌ها به امری ضروری تبدیل شود و از همین رو شرکت‌هایی مثل قطاربار می‌توانند فرصت مناسبی را در تسریع ارسال مرسوله‌ها فراهم کنند.
فغانی در ادامه به قدمت فعالیت «شرکت توسعه بازرگانی پیشتاز راه و شهر» اشاره کرد و افزود: گرچه خدمت قطاربار و نام این سرویس یک سال است که انتخاب شده اما شرکت توسعه بازرگانی پیشتاز راه و شهر سال‌هاست در حوزه خدمات حمل و نقل ریلی فعالیت می‌کند. اما ما با سرویس قطار بار تلاش کرده‌ایم با درک نیازهای نوین بیزینس‌ها و کاربران، خدمت نوین تجارت الکترونیک راه آهن را به وجود بیاوریم.
طبق گفته فغانی این خدمت بر بستر وب سرویس API با امکان ثبت و صدور بارنامه و رهگیری مرسوله‌ها آماده بهره‌برداری است و بازارگاه‌هایی مثل دیجی‌کالا، باسلام و غیره، شرکت‌های حمل، فروشگاه‌های آنلاین و واسطه‌های پستی این امکان را دارند تا از طریق وب‌سرویس به باربری راه‌آهن متصل شده و فرآیندهای لجستیکی خود را کامل کنند و از این خدمت در سطح شبکه ریلی کشور بهره‌مند شوند.
فغانی همچنین در پاسخ به پیوست مبنی بر ارائه آمارهایی از فعالیت قطاربار گفت: قطاربار هم‌اکنون در ۴۰ نقطه کشور نمایندگی فعال دارد و تا کنون بیش از ۵۳ هزار بارنامه خودرو را انجام داده و خدمات خود را به بیش از ۲۶۰هزار مشتری ارائه کرده است.

امنیت اولویت است

مهرداد ملک‌محمدی، مدیرعامل تاپین هم در مورد جایگاه قطاربار و همکاری تاپین با قطاربار تشریح کرد: قطاربار یکی از سرویس‌هایی است که در  تاپین عرضه می‌شود و از آنجا که قطار جزو حمل‌ونقل‌های ایمن و اقتصادی است،قطاربار هم از این طریق می‌تواند فرآیند ارسال مرسوله و خودرو را ایمن و سریع انجام دهد.کالاها در قطاربار یک بار بارگیری می‌شوند و در مقصد تخلیه می‌شوند و به همین خاطر قطاربار امنیت کالاهای شکننده را نیز تامین می‌کند. رهگیری و اطلاع‌رسانی مرحله‌ای هم از دیگر مزایای قطاربار است.
او مزیت دیگر قطاربار را  حمل ترکیبی، قیمت اقتصادی و سرویس درب به درب عنوان کرد و گفت: افراد و کسب و کارها می‌‌توانند از سرویس حمل خودرو و ارسال مرسوله از در منزلشان تا مقصد مورد نظر نیز استفاده کرده و از روش‌های پرداخت آنلاین، پیش کرایه یا پس‌کرایه بهره‌مند شوند. او همچنین ادامه داد قطار بار در واقع تکمیل‌کننده زنجیره لجستیک شرکت‌های حمل است و از همکاری با شرکای تجاری در این زمینه استقبال می‌کند.

https://pvst.ir/g11
سمانه سمیعتحریریه

  همه‌چیز از یک مطلب به اسم «اسپایدرزن» که در دوره ارشدم نوشته بودم شروع شد. درحالی که ۱۰ سال کارمند آژانس هواپیمایی بودم در همان روزها احساس کردم چقدر نوشتن را دوست دارم. از دی ۹۸ با کار در آژانس روابط عمومی پرسش و تولید محتوا شروع کردم. بعد از مدتی نوشتن بخش شرکت‌گردی پیوست را به عهده گرفتم و حالا خبرنگار ثابت پیوستم و دقیقا اینجا و در همین نقطه احساس می‌کنم از اینکه به پیوست، پیوستم خوشحالم.

  تمام مقالات

  0 نظر

  ارسال دیدگاه

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  *

  برای بوکمارک این نوشته
  Back To Top
  جستجو