skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

متا چت‌بات‌هایی با شخصیت‌های متفاوت عرضه می‌کند

۳ مهر ۱۴۰۲

زمان مطالعه : ۳ دقیقه

وال‌استریت ژورنال به نقل از افراد مطلع گزارش داده که غول شبکه اجتماعی جهان قرار است چت‌بات‌های هوش مصنوعی جدیدی با شخصیت‌های مختلف در اپلیکیشن‌های خود عرضه کند.

به گزارش پیوست، این شخصیت‌های جدید احتمالا در مراسم روز چهارشنبه Meta Connect رونمایی می‌شوند و کارکنان شرکت در حال حاضر این روبات‌ها را آزمایش می‌کنند.

هدف اصلی این روبات‌ها، افزایش مشارکت کاربران در پلتفرم‌های متا است اما برخی از آنها ممکن است مهارت‌هایی در حوزه کدنویسی یا وظایف دیگر را نیز شامل شوند.

از زمان پیدایش تیک‌تاک و محبوبیت این شبکه اجتماعی در بین نسل جوانی که بخش مهمی از کاربران بالقوه اینستاگرام بودند،‌ متا جذب رده سنی جوانان را در اولویت قرار داده است. از این رو مارک زاکربرگ، مدیرعامل متا، در اکتبر ۲۰۲۱، اعلام کرد که این شرکت «به جای بهینه‌سازی برای تعداد بیشتری از افراد مسن»، تیم‌های خود را برای خدمت‌رسانی به جوانان تجهیز می‌کند.

عرضه ChatGPT در نوامبر سال گذشته و به شهرت رسیدن هوش مصنوعی مولد باعث شد تا متا تمرکز خود روی هوش مصنوعی مولد و استفاده از آن در بخش‌های مختلف شرکت را بیشتر کند. از نگاه زاکربرگ، آینده از آن بیشمار هوش مصنوعی است و رویکرد متن‌باز در نهایت پیروز می‌شود.

حال متا می‌خواهد با شخصیت‌های جدید یا آنچه در بین کارکنان به پرسوناهای Gen AI معروف است، کاربران جوان را جذب خود کند. این پرسوناها در واقع ده‌ها چت‌بات با شخصیت مختلف هستند. این شرکت همچنین در حال کار روی محصولی است که افراد معروف و تولیدکنندگان محتوا می‌توانند از طریق آن با طرفداران و دنبال کنندگان خود به سبک خاص ارتباط بگیرند.

در بین این روبات‌ها، شخصیتی به نام «Bob the robot» وجود دارد که با «هوش بسیار خوب، بذله‌گویی و طعنه» خود را به عنوان استاد گستاخی تعریف می‌کند. به گفته یکی از کاربران این چت‌بات برای ارتباط گرم با ارتباط جوان طراحجی شده و به نظر این سبک ارتباطی در نسل Z پر طرفدار است.

در نظر گرفتن یک شخصیت خاص برای هوش مصنوعی اقدام جدیدی نیست اما محققان و کارکنان تکنولوژی می‌گویند چنین رویکردی به حجم بیشتر محتوای سمی می‌انجامد.  امیت دشپاند، یکی از پژوهشگران ارشد دانشگاه پرینستون که در این باره روی ChatGPT تحقیق کرده، می‌گوید: «برای قابل استفاده شدن یک مدل زبانی، باید به آن شخصیت داد، اما این کار مضراتی هم دارد.»

چت‌بات دیگری نیز به نام «Alvin the Alien» در متا در دست آزمایش است که در نقش یک آدم فضایی با انسان‌ها ارتباط گرفته و درمورد زندگی از آنها می‌پرسد. اما حتی کارکنان متا هم می‌گویند نگران بازخورد منفی کاربران هستند. به گفته یکی از کارکنان: «کاربران شاید بترسند که این شخصیت با هدف دریافت اطلاعات شخصی طراحی شده باشد.»

با این حال، متا هنوز بیانیه‌ای رسمی درمورد عرضه چت‌بات‌ها منتشر نکرده و حتی در صورت صحت گزارش وال‌استریت ژورنال، ممکن است مدل‌هایی که در نهایت عرضه می‌شوند با آنچه در فاز آزمایشی بررسی شده متفاوت باشند. با این حال انتظار می‌رود که متا بیش از همه چیز روی افزایش مشارکت کاربران در پلتفرم‌های خود تمرکز کند.

این شرکت با اینستاگرام، فیسبوک و واتساپ، امپراتوری بزرگی در حوزه شبکه‌های اجتماعی دارد و مشارکت هرچه بیشتر کاربران به افزایش درآمد تبلیغاتی، مهمترین منبع درآمد متا،‌ منجر می‌شود.

https://pvst.ir/fyx

0 نظر

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

برای بوکمارک این نوشته
Back To Top
جستجو