skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

پذیرفته‌شدگان در روبیکمپ وارد فضای کارآفرینی می‌شوند

۳۱ مرداد ۱۴۰۲

زمان مطالعه : ۳ دقیقه

تاریخ به‌روزرسانی: ۱ شهریور ۱۴۰۲

روبیکمپ مجموعه‌ای غیرانتفاعی برای گسترش مرزهای فکری نوجوانان کمتربهره‌مند است. به هر نوجوان پذیرفته شده در روبیکمپ، یک لپ‌تاپ به مدت یک سال امانت داده می‌شود و به افراد در طول این یک‌ سال، برنامه‌نویسی، زبان انگلیسی، طراحی سایت/اپلیکیشن، علوم داده، گرافیک، و الکترونیک آموزش داده می‌شود.

 روبیکمپ مجموعه‌ای غیرانتفاعی برای گسترش مرزهای فکری نوجوانان کمتربهره‌مند است. به هر نوجوان پذیرفته شده در روبیکمپ، یک لپ‌تاپ به مدت یک سال امانت داده می‌شود و به افراد در طول این یک‌ سال، برنامه‌نویسی، زبان انگلیسی، طراحی سایت/اپلیکیشن، علوم داده، گرافیک، و الکترونیک آموزش داده می‌شود. در پایان دوره، نوجوانان کارآفرینی را  یاد می‌گیرند و با تمرین تفکر کارآفرینانه، می‌آموزند ایده‌هایشان را به واقعیت تبدیل کنند.

 در پایان دوره، بعضی از بچه‌ها با کمک روبیکمپ فریلنسر می‌‌شوند؛ بعضی‌های دیگر از شرکت‌های بزرگ اینترنشیپ می‌گیرند، و برخی‌ها  در روبیکمپ می‌مانند و کار مدیریتی را تجربه می‌کنند.

 دوره یکساله در روبیکمپ

دوره روبیکمپ یک ساله و از تیرماه شروع شده و تا خرداد سال بعد ادامه دارد. هر دوره روبیکمپ شامل چهار ترم آموزشی است.در ترم تابستان، دانش‌آموزان روبیکمپ برنامه‌نویسی با پایتون، زبان انگلیسی و مهارت‌های توسعه فردی با محوریت خودشناسی را می‌گذرانند.

در ابتدای ترم پاییز، روبیکمپی‌ها بعد از تحقیق، و مشورت با اساتید، یکی از رشته های علوم داده، الکترونیک، گرافیک، طراحی اپلکیشن و وب را به عنوان رشته اصلی خود انتخاب می‌کنند. در این ترم، آموزش زبان انگلیسی و مهارت‌های نرم با محوریت روابط اجتماعی ادامه می‌دهند.

در ترم سوم، روبیکمپی‌ها رشته‌ی انتخابی خود را در سطح پیشرفته ادامه می‌دهند. در این ترم، زبان انگلیسی و مهارت‌های نرم با تمرکز بر مهارت‌های کارِ گروهی ادامه پیدا می‌کند.

در ترم چهارم روبیکمپی‌ها وارد کارگاه‌های کارآفرینی و کسب‌و‌کار می‌شوند. در این مرحله، بچه‌ها می‌آموزند با نگاه نقادانه مشکلات اطراف خود را ببینند و برای برطرف کردن آن ایده‌پردازی کنند.

 تا الان چه کردیم

روبیکمپ سال ۹۹ فقط با چهار دانش‌آموز و تنها از یک روستا (گلین‌قیه) در کشور شروع شد. در سال دوم ۱۶ دانش‌آموز از نقاط مختلف کشور، و در سال سوم به ۲۶ دانش‌آموز در سطح کشور کمک شد تا افق‌های فکری وسیع‌تری داشته باشند.

در گذشته، تعداد از روبیکمپی‌ها، از کارگاه‌های بین‌المللی پذیرش گرفتند، و با زبان انگلیسی که در یک سال قبل یاد گرفتند، با نوجوان های دیگر از کشورهای دنیا کار تیمی انجام دادند.

در نهایت، بعضی از فارغ‌التحصیلان، در روبیکمپ می‌مانند، و در مدیریت مجموعه به ما کمک می‌کنند، جایی که سازماندهی، رهبری، و مدیریت را تجربه می‌کنند.

تا الان ۱۱ نفر از فارغ التحصیل‌های روبیکمپ الان کارآموز شرکت‌های مختلف ایران مانند دستیار، پیوست، دیجی نکست، کت‌مپ و گنجه هستند. دوره سوم روبیکمپ یک ماه پیش تمام شد.  ۲۸  مرداد نوجوانان از جاهای مختلف ایران به تهران آمدند تا از شرکت های مختلف مثل دیجی کالا، دیجی نکست، نستله، ویکست، علی بابا بازدید کنند بازدیدی که نتیجه هم افزایی این شرکت‌ها با روبیکمپ برای گسترش افق‌های فکری است.

امروز سی و یکم مرداد ماه ۱۴ نفر از بچه های دوره سوم فارغ التحصیل خواهند شد که ۸ نفر آنها در شرکت‌ها در حال کارآموزی هستند.

https://pvst.ir/fqk

0 نظر

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

برای بوکمارک این نوشته
Back To Top
جستجو