skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

وزیر ارتباطات: بستن پلتفرم‌ها برای برخورد با هنجارشکنی درست نیست

علی مومنی علی مومنی نویسنده میهمان

۱۱ مرداد ۱۴۰۲

زمان مطالعه : ۲ دقیقه

تاریخ به‌روزرسانی: ۱۸ مرداد ۱۴۰۲

عیسی زارع پور

وزیر ارتباطات برخورد با کارکنان و مدیران پلتفرم‌های «هنجارشکن» را ضروری دانست اما تاکید کرد این برخورد نباید با روش بستن پلتفرم باشد.

به گزارش پیوست، پس از برخوردهای اخیر با پلتفرم‌های دیجی‌کالا، ازکی و طاقچه که عکس‌های بدون حجاب کارکنان آنها منتشر شده بود،‌ وزیر ارتباطات و معاون علمی و فناوری رئیس جمهور با این برخوردها مخالفت کردند.

عیسی زارع‌پور، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات امروز (۱۱ مرداد ۱۴۰۲) در حاشیه جلسه هیات دولت بر برخورد قانونی با کارکنان متخلف تاکید کرد اما گفت نباید پلتفرم را بست.

او در این مورد گفت: «ما اعتقاد داریم همه سکوها و همه شرکت‌های حوزه ارتباطات و فناوری اطلاعات باید ملتزم به قانون باشند و معتقدیم با هرگونه هنجارشکنی و اقدام خلاف قانون باید برخورد قانونی صورت بگیرد. دیروز هم سازمان نظام صنفی رایانه‌ای نامه‌ای خطاب به بنده به عنوان رئیس کارگروه اقتصاد دیجیتال نوشتند و اعلام کردند تمام سکوها و کسب‌وکارهای فضای مجازی ملتزم به قانون هستند و خودشان را مقید به رعایت قوانین جمهوری اسلامی ایران می‌دانند و هنجارشکنی را برنمی‌تابند.»

زارع‌پور ادامه داد: «اما بحث این است اگر هنجارشکنی توسط عده‌ای از کارکنان سکو اتفاق افتاد چگونه باید برخورد کرد؟ آیا باید سکو را به خاطر تخلف چند نفر از کارکنانش تعطیل کنیم یا به‌ گونه‌ای دیگر می‌شود مدیریت کرد؟ سکوهایی هستند که بعضا چند صد برابر کارکنان متخلفش، پرسنل دارد، از طرف دیگر به هزاران نفر و بعضاً میلیون‌ها نفر خدمت‌رسانی می‌کنند، آیا راهکار برخورد با افراد متخلف این است که سکویی با این ابعاد را کلا خاموش و مسدود کنیم؟»

وزیر ارتباطات افزود: «ما اعتقاد داریم این راهکار درست نیست، باید با افراد هنجارشکن، متخلفین و مدیران‌شان برخورد شود و ملتزم به رعایت قانون شوند و خودشان تدبیری کنند که در محیط‌شان هنجارشکنی اتفاق نیفتد اما خود خدمت‌رسانی سکو نباید متوقف شود؛ این سیاست دولت است و همین را در آینده دنبال خواهیم کرد.»

https://pvst.ir/flq
علی مومنی
علی مومنینویسنده میهمان

  در دانشگاه علامه اقتصاد خوانده‌ام با اینکه هیچ گاه عاشق آن نبودم. اولین بار در میانه دوره کارشناسی بود که در یک دوره چند ساعته روزنامه‌نگاری اقتصادی شرکت کردم که البته آورده‌ای نداشت اما سودای روزنامه‌نگار شدن را به سرم انداخت. حالا در پیوست می‌نویسم و حوزه‌‌های مورد علاقه‌ام اینترنت، اقتصاد دیجیتال و عرصه‌هایی است که اینها به عالم سیاست گره می‌خورند.

  تمام مقالات

  0 نظر

  ارسال دیدگاه

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  *

  برای بوکمارک این نوشته
  Back To Top
  جستجو