skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

توصیه هم‌بنیانگذار پادرو به کارآفرین‌های جوان: به دنبال سرمایه‌گذار هم‌فرهنگ باشید

سمانه سمیع تحریریه

۳۱ خرداد ۱۴۰۲

زمان مطالعه : ۳ دقیقه

مدیرعامل و هم‌بنیان‌گذار پادرو در سلسله رویدادهای کار آفرینی چرخش به افراد علاقه‌مند به حوزه کارآفرینی گفت: اگر به دنبال جذب سرمایه هستید سرمایه‌گذار را فقط پول نبینید و اجازه ندهید سرمایه‌گذار هم شما را تنها یک ایده ببیند. به دنبال سرمایه‌گذار هم فرهنگتان باشید.

به گزارش پیوست، پنجمین رویداد چرخش با هدف هم‌افزایی اکوسیستم کارآفرینی و انتقال تجربه به افراد علاقه‌مند به حوزه کارآفرینی و استارت‌آپی برگزار شد.

در این رویداد پشوتن پورپزشک، مدیرعامل پادرو و گلرخ داوران، مدیرعامل اسنپ‌دکتر به بیان تجربیات خود از دوران کاری خود پرداختند.

برگزار کنندگان رویداد چرخش هدف از سلسله رویدادهای کارآفرینی چرخش را ایجاد هم‌دلی در بین اکوسیستم کارآفرینی استارت‌آپی ایران، و بازگشت به تولید نوآوری عنوان کردند.این رویداد هر ماه به میزبانی یکی از استارت‌آپ‌های ایران برگزار می‌شود.

پشوتن پورپزشک در ابتدا از شرایط سخت پادرو و بسیاری از استارت‌آپ‌ها پس از اتفاقات نیمه دوم سال ۱۴۰۱ صحبت کرد و  گلرخ داوران با تایید صحبت‌های او به کاهش دریافت خدمات آنلاین پزشکی پس از اختلال و قطعی اینترنت صحبت کرد و گفت: کرونا به کسب و کار ما سرعت زیادی بخشید اما من همیشه می‌دانستم که بالاخره مردم به استفاده از خدمات آنلاین روی می‌آورند.

پورپزشک هم ادامه داد به لطف وی‌پی‌ان‌ها پس از ماه‌ها رکود به شرایط عادی برگشته‌ایم‌. کسب‌وکارهای ما کاهش فروش تا صد در صد را تجربه کرده‌اند. ضمن اینکه بحران جذب نیروی انسانی حالا چیزی شبیه فاجعه شده است.

از اینجا به بعد واقع‌بینی احتیاج است

در ادامه پورپزشک و گلرخ داوران به موضوع واقع‌بینی در اکوسیستم پرداختند. داوران گفت: گرچه ما در جمع کارآفرینان جوان نشسته‌ایم اما ما باید به جای امید واهی از واقعیت‌ها صحبت کنیم. مشکل جذب سرمایه مختص ایران نیست اما شرایط ایران بنا به مشکلات اجتماعی و سیاسی مشکلات خاص خود را دارد. اگر به دنبال جذب سرمایه هستید مدیریت ارتباط با سرمایه‌گذار را بیاموزید. شرایط در ایران بسیار سخت است اما قرار نیست همه مهاجرت کنند‌

پشوتن ادامه داد در نهایت همه ۸۵ میلیون که نمی‌توانند بروند. اگر ایده خوبی دارید برای خودتان و ایده خودتان ارزش قائل شوید. ما با ده‌ها سرمایه‌گذار صحبت کردیم مدتها ایده‌امان را پختیم و پرورش دادیم تا به فناپ رسیدیم.

بحران بخشی از زندگی کاری بنیان‌گذارهاست

پورپزشک ادامه داد: در سبک زندگی کارآفرینی و داشتن کسب‌وکار مستقل بحران همیشه با شماست. گاهی بیشتر و گاهی کمتر. خودتان را برای روزهای سخت و البته لذت‌های لحظه ناب خلق ایده آماده کنید‌. لذتی شبیه این که احساس کنید تیم خلاق و فعالی را در اطرافتان دارید. یا هم بنیان‌گذاری که به خوبی شما را می‌فهمد.

این رویداد تعاملی با پرسش و پاسخ بین کارآفرینان جوان و پاسخ‌گویی از سمت گلرخ داوران و پشوتن پورپزشک به پایان رسید.

https://pvst.ir/f6m
سمانه سمیعتحریریه

  همه‌چیز از یک مطلب به اسم «اسپایدرزن» که در دوره ارشدم نوشته بودم شروع شد. درحالی که ۱۰ سال کارمند آژانس هواپیمایی بودم در همان روزها احساس کردم چقدر نوشتن را دوست دارم. از دی ۹۸ با کار در آژانس روابط عمومی پرسش و تولید محتوا شروع کردم. بعد از مدتی نوشتن بخش شرکت‌گردی پیوست را به عهده گرفتم و حالا خبرنگار ثابت پیوستم و دقیقا اینجا و در همین نقطه احساس می‌کنم از اینکه به پیوست، پیوستم خوشحالم.

  تمام مقالات

  0 نظر

  ارسال دیدگاه

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  *

  برای بوکمارک این نوشته
  Back To Top
  جستجو