skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

توییتر از چارچوب اتحادیه اروپا برای اطلاعات وارونه خارج شد

۶ خرداد ۱۴۰۲

زمان مطالعه : ۲ دقیقه

تیری برتون، کمیسر بازار داخلی بلوک اروپا می‌گوید توییتر از چارچوب داوطلبانه اتحادیه اروپا برای اطلاعات وارونه خارج شده است. به گفته او به زودی قوانینی فراتر از تعهدات داوطلبان به مرحله اجرا می‌رسند که عدم پیروی از آنها ممکن است جریمه سنگین و حتی ممنوعیت را به دنبال دارد.

به گزارش پیوست، پلتفرم‌های بزرگ تکنولوژی از جمله توییتر پیش از این در اقدامی داوطلبانه متعهد شدند که گزارشی کامل از نحوه مبارزه با شایعه پراکنی و اطلاعات وارونه را برای اتحادیه اروپا ارسال کنند.

بلومبرگ می‌گوید توییتر که پیش از ایلان ماسک با این چارچوب داوطلبانه موافقت کرده بود حالا از تعهد خود عقب نشسته است. این شبکه اجتماعی گزارش کاملی را که در دستورالعمل اتحادیه اروپا مشخص شده برای این بلوک ارسال نکرده است. با وجود اختیاری بودن این تعهدات، چنین اقدامی از سوی توییتر به حساسیت بیشتری رگولاتوری‌های بلوک سبز منجر می‌شود.

بازوی اجرایی اتحادیه اروپا در ماه فوریه اعلام کرد که گزارش ارسالی این شبکه اجتماعی اطلاعات لازم را نداشته و تعهدات توییتر برای استفاده از مراجع حقیقت‌سنجی را شامل نمی‌شود.

برتون اواخر روز جمعه در حساب توییتری خود گفت: «توییتر از دستورالعمل داوطلبانه اتحادیه اروپا علیه اطلاعات وارونه خارج شده است. می‌توانید فرار کنید اما نمی‌توانید مخفی شوید.»

او می‌گوید مبارزه با اطلاعات وارونه در تاریخ ۲۵ آگوست و براساس قانون خدمات دیجیتال اتحادیه اروپا از تعهدات داوطلبانه فراتر رفته و به یک تعهد قانونی تبدیل می‌شود. از آنجایی که توییتر در گروه «پلتفرم آنلاین بسیار بزرگ» جای می‌گیرد این شرکت باید مشکل محتوای خطرناک را حل کرده و ارزیابی خطری سالیانه برای این کمیسیون ارسال کند.

برتون در توییتی گفت: «تیم‌های ما آماده اجرا هستند.»

تعدیل نیروی گسترده توییتر از زمان روی کار آمدن ایلان ماسک-از جمله انحلال دفتر این شبکه اجتماعی در بروکسل-باعث شده تا بسیاری درمورد تعهد این شرکت به قوانین اتحادیه اروپا اظهار نگرانی کنند. عدم پیروی از این قوانین می‌تواند جریمه‌ای تا سرحد ۶ درصد از درآمد سالیانه یا حتی ممنوعیت پلتفرم در اروپا را به دنبال داشته باشد.

گفتنی است که توییتر به زودی شاهد تغییر مدیریت و نشستن لیندا یاکارینو، از مدیران سابق NBCUniversal بر صندلی مدیریت است و باید دید یاکارینو چه تغییراتی در رابطه پرمخاطره پرنده آبی با قاره سبز ایجاد می‌کند.

https://pvst.ir/ezv

0 نظر

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

برای بوکمارک این نوشته
Back To Top
جستجو