skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

امکان رمزنگاری پیام‌های خصوصی توییتر برای کاربران فراهم شد

۲۱ اردیبهشت ۱۴۰۲

زمان مطالعه : ۲ دقیقه

براساس توییتی که ایلان ماسک،‌ مالک و مدیرعامل توییتر منتشر کرده است، قابلیت رمزنگاری پیام‌های خصوصی برای کاربران توییتر فعال شده اما هنوز در مرحله آزمایشی است.

به گزارش پیوست، رمزنگاری پیام‌ها به ویژه در بخش پیام‌های خصوصی از نفوذ و نظارت برای مکالمات کاربران محافظت می‌کند. این قابلیت در حالی عرضه می‌شود که چندی پیش ماسک در مصاحبه با شبکه فاکس گفت چندین آژانس دولتی آمریکا به پیام‌های کاربران حتی در بخش پیام‌های خصوصی دسترسی داشته‌اند.

قابلیت رمزنگاری پیام‌های خصوصی توییتر
رمزنگاری پیام‌های خصوصی توییتر فعال شد اما هنوز قابل اعتماد نیست

با این حال ماسک می‌گوید از آنجایی که این قابلیت هنوز در حالت آزمایشی است سعی کنید بیش از حد به آن اعتماد نکنید و تنها به چشم یک نمونه اولیه به آن نگاه کنید.

بسیاری از پیام‌رسان‌های مطرح از همین راهکار برای جلب اطمینان خاطر کاربران خود استفاده می‌کنند. در حالی که تلگرام و واتساپ از رمزنگاری سرتاسری پشتیبانی می‌کنند اما سیگنال، رقیب واتساپ، به عنوان معتبرترین پیام‌رسان رمزنگاری شده شناخته می‌شود.

ماسک که به تازگی اپلیکیشن واتساپ را غیرقابل اعتماد خوانده است، سال گذشته و در دورانی که به تازگی خبر انعقاد قرارداد ۴۴ میلیارد دلاری خرید توییتر منتشر شده بود گفت گفت این شبکه اجتماعی باید همانند اپلیکیشن سیگنال تمامی پیام‌های خصوصی کاربران را رمزنگاری کند.

تقلید توییتر از پیام‌رسان سیگنال
مالک توییتر خواستار رمزنگاری سرتاسری و مشابه اپلیکیشن سیگنال است

توییتر در چند وقت اخیر و پیش ارائه این امکان توجه زیادی به تیک آبی و اشتراک توییتر بلو نشان داده است. بسیاری از کاربران سرشناس این شبکه اجتماعی از پرداخت هزینه برای تیک آبی خودداری کرده‌اند و ماسک به شخصه تیک آبی را به چندین کاربر محبوب هدیه داده است.

علاوه بر این بسیاری از کاربران و رسانه‌ها نیز می‌گویند فروش تیک آبی و پولی شدن آن به افزایش حساب‌های جعلی و شایعه پراکنی و حتی جعل هویت منتهی می‌شود. تا همین امروز گزارش‌های زیادی مبنی بر جعل حساب شرکت‌ها و یا اشخاص منتشر شده است.

توییتر همچنین قصد دارد حساب‌های غیرفعال و مرده این شبکه اجتماعی را نیز از دسترس خارج کند. به گفته ماسک آن دسته از حساب‌های کاربری غیرفعالی که برای مدت‌ طولانی (چند سال) فعالیتی نداشته‌اند ممکن است از دسترس خارج شوند. پس اگر مدت‌ها است از حساب کاربری توییتر خود استفاده نکردید و بهتر است برای یک بار هم شده وارد حساب شوید.

 

https://pvst.ir/euj

0 نظر

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

برای بوکمارک این نوشته
Back To Top
جستجو