skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

مدیرعامل کوین‌بیس: اگر شرایط فعلی ادامه پیدا کند، گزینه خروج از آمریکا روی میز است

۲۹ فروردین ۱۴۰۲

زمان مطالعه : ۲ دقیقه

تاریخ به‌روزرسانی: ۳۰ فروردین ۱۴۰۲

مدیرعامل کوین‌بیس می‌گوید اگر شفاف‌سازی بیشتری در محیط رگولاتوری آمریکا صورت نگیرد، این صرافی گزینه خروج از ایالات متحده را بررسی می‌کند. به گفته او، شرکت‌های فعال در حوزه کریپتو بازیچه دو نهاد تصمیم‌گیرنده آمریکا شده‌اند و رؤسای CFTC و SEC بیانیه‌های ضد و نقیضی منتشر می‌کنند.

به گزارش پیوست، براین آرمسترانگ، مدیرعامل کوین‌بیس، در هفته فین‌تک لندن در پاسخ به این سوال که آیا احتمال خروج صرافی کوین‌بیس از آمریکا وجود دارد گفت: «هرچیزی ممکن است، از جمله تغییر مکان یا هر اقدام ضروری دیگری.»

او اظهار کرد: «به نظر من ایالات متحده پتانسیل آن را دارد که بازار مهمی برای کریپتو باشد، اما در حال حاضر شاهد شفافیت رگولاتوری لازم نیستیم. به نظرم اگر در چند سال آینده شفافیت لازم در آمریکا پدید نیاید، ممکن است گزینه افزایش سرمایه‌گذاری در جای دیگری از جهان را بررسی کنیم.»

به گزارش کوین‌دسک، آرمسترانگ در هفت فین‌تک لندن به برتری رگولاتوری انگلستان اشاره کرد و به همین دلیل می‌توان انگلستان را مقصد احتمالی به حساب آورد. هرچند انتقال یکی از بزرگ‌ترین صرافی‌های رمزارزی همچنان در حد یک احتمال است اما مدیرعامل کوین‌بیس مدعی است یکی از برتری‌های انگلستان وجود یک رگولاتور واحد یعنی سازمان راهبرد امور مالی (FCA) برای کالاها و اوراق بهادار است، در حالی که ایالات متحده دو نهاد جداگانه برای رسیدگی به این موضوعات دارد، یکی کمیسیون معاملاتی معاملات آتی کالا (CFTC) و دیگری کمیسیون بورس و اوراق بهادار (SEC) است.

او همچنین گفت: «شما چنین اتفاق ناخوشایندی را ندارید که CFTC و SEC بر سر حوزه اختیارات خود جنگ داشته باشند. ما تقریباً هر هفته شاهد بیانیه‌های متناقضی از رؤسای CFTC و SEC هستیم. چطور می‌توان در چنین محیطی فعالیت کرد؟ تنها درخواست ما یک کتاب قانون شفاف است.»

صرافی کوین‌ یکی از بزرگ‌ترین مراکز معاملات و نگهداری رمزارز در جهان محسوب می‌شود. پس از فاجعه FTX و بزرگ‌ترین تقلب تاریخ کریپتو، آرمسترانگ در راستای شفاف‌سازی بیشتر اعلام کرد کوین‌بیس بر اساس آخرین آمار مربوط به سپتامبر سال ۲۰۲۲ از حدود ۲ میلیون بیت‌کوین به ارزش تقریبی ۴۰ میلیارد دلار نگهداری می‌کند.

کوین‌بیس در بازار سهامی نیز وضعیت خوبی دارد. پس از شرایط دشوار سال گذشته که سقوط ارزش بیت‌کوین سهام بسیاری از شرکت‌های رمزارزی را نیز با خود پایین کشید، کوین‌بیس در سال ۲۰۲۳ بهترین عملکرد را در بین شرکت‌های بزرگ بازار بورس به ثبت رسانده و حدود ۸۲ درصد نسبت به ابتدای سال رشد کرده است.

منبع: Coindesk, Watcher.guru

https://pvst.ir/enf

0 نظر

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

برای بوکمارک این نوشته
Back To Top
جستجو