skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

اینستاگرام بخش ریلز را بروزرسانی کرد

۲۶ فروردین ۱۴۰۲

زمان مطالعه : ۴ دقیقه

اینستاگرام، شبکه اجتماعی متعلق به شرکت متا که مدت‌ها از فیلترینگ آن در ایران می‌گذرد، قابلیت‌های جدیدی را برای بخش ریلز، که برای رقابت با تیک‌تاک ایجاد شد، معرفی کرده است. این قابلیت‌های جدید با تمرکز برروی ادیت ویدیو و پیدا کردن ترند‌های محبوب قرار است کار تولید کنندگان محتوا را ساده‌تر کنند.

به گزارش پیوست، بزرگترین تغییر بخش ریلز مربوط به فرایند اصلاح یا ادیت ویدیو است و کاربران از این پس می‌توانند کلیپ‌های ویدیو خود را با صوت، استیکر و متن اصلاح کنند. اصلاح صوتی با ابزار جدید اینستاگرام ساده‌تر شده و بدون نیاز به یک ابزار مجزا می‌توانید صوت و تصویر مد نظر خود را با هم تنظیم کنید. با این بروزرسانی جدید دیگر نیازی به گام‌های متفرقه نیست و همه اصلاحات را می‌توانید هنگام انتشار ویدیو انجام دهید.

به گفته متا این بروزرسانی برای تمامی کاربران iOS و اندروید عرضه می‌شود و ابزار جدید این پلتفرم: «تنظیم و زمان‌بندی عناصر ریلز برای نمایش در لحظه درست و با تصویر مناسب را ممکن می‌کند.» متا می‌گوید در آینده ابزارهای ادیت بیشتری را برای این بخش عرضه می‌کند.

ریلز به یکی از بخش‌های محبوب کاربران اینستاگرامی برای جذب مخاطب تبدیل شده و متا نیز برای افزایش سهم خود در بازار ویدیو‌های کوتاه که پیش از این تحت سلطه تیک‌تاک بود تمرکز بیشتری روی این بخش دارد. زاکربرگ و تیم مدیریت اینستاگرام ریلز را بخش مهمی از این شبکه اجتماعی دانسته و با وجود نقد برخی از کاربران مطرح به تمرکز برروی این بخش ادامه می‌دهند.

دون ناراسیمهان، سخنگوی متا، پیشتر در پاسخ به آماری که نشان می‌داد کاربران روی خوشی به ریلز نشان نداده و تعامل چندانی با این بخش ندارند گفت: «هنوز جای کار داریم اما تولید کنندگان محتوا کسب‌وکارها نتایج امیدوارکننده‌ای را شاهده هستیند و زدتر از انتظار به درآمدزایی رسیدیم و مردم بیشتر از گذشته به تماشا، خلق محتوا و ارتباط از طریق ریلز روی آورده‌اند.»

اینستاگرام همچنین در بروزرسانی جدید خود راه‌کار تازه‌ای را برای پیدا کردن روند و ترند‌ها ارائه کرده‌ است. پیش از این راهکار ساده‌ای برای مشاهده روند‌ها محبوب ریلز وجود نداشت اما با این بروزرسانی پیدا کردن و پیوستن به روند‌ها و چالش‌های جدید ساده‌تر می‌شود. صفحه جدید ریلز هشتگ‌ها و موسیقی‌های پرطرفدار اینستاگرامی را گردآوری می‌کند و به شما نشان می‌دهد که چه تعداد ویدیو از یک صوت خاص استفاده کرده‌اند. درنتیجه کاربران هم برای پیوستن به روند یا چالش جدید می‌توانند سریعا به صورت مستقیم از موزیک یا صوت محبوب برای ساخت ویدیو استفاده کنند.

ابزار جدید اینستاگرام و امکان اصلاح ویدیو پیش از انتشار

این بروزرسانی همچنین ابزارهایی را برای تحلیل عملکرد محتوا و تعامل مخاطبان در اختیار تولید کنندگان محتوا می‌گذارد. بخش تازه‌ای که به داشبورد تجزیه و تحلیل اینستاگرام اضافه شده مقدار زمانی که مخاطبان برای مشاهده یک ریل صرف می‌کنند را به تولید کننده آن گزارش داده و همچنین دفعات نمایش محدد و میانگین زمان مشاهده ویدیو را مشخص می‌کند. همچنین در صورتی که مخاطبی به واسطه یک ریل شما را دنبال کند، اینستگارام هشداری را برای شما ارسال خواهد کرد.

اینستاگرام و تیک‌تاک هردو برای جلب توجه تولید کنندگان محتوا و کسب رضایت آنها با مشکلاتی مواجه هستند. پاداش‌های بزرگی که پیش از این باعث جذب بسیاری از اینفلوئنسرها شده بود حالا برای کنترل هزینه کاهش یافته‌اند و هردو شبکه اجتماعی کمتر از قبل برای کارکنان غیرمستقیمشان بریز و بپاش می‌کنند.

تیک‌تاک، اینستاگرام و یوتیوب که سه شرکت بزرگ فعال در حوزه ویدیو‌های کوتاه محسوب می‌شوند همگی راه‌کاری را برای دریافت کمک مالی از مخاطبان عرضه کرده‌اند تا شاید به درآمدزایی بیشتر و ماندگاری تولید کنندگان محتوا کمک کند. بروزرسانی جدید ریلز برای بخش هدایا نیز به مالک صفحه نشان می‌دهد کدام مخاطب هدیه‌ای را برای او ارسال کرده‌ است و می‌توانند با فشردن آیکون قلب از فرستنده تشکر کنند.

منبع: Verge, Engadget

https://pvst.ir/ely

0 نظر

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

برای بوکمارک این نوشته
Back To Top
جستجو