skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

قیمت بیت‌کوین پس از ۱۰ ماه از ۳۰ هزار دلار عبور کرد

۲۲ فروردین ۱۴۰۲

زمان مطالعه : ۳ دقیقه

قیمت بزرگترین رمزارز جهان پس از ۱۰ ماه توانست مقاومت مهم ۳۰ هزار دلار را بشکند. قیمت بیت‌کوین روز سه شنبه (۱۱ آوریل) در ساعات معاملاتی بازار آسیا تا اوج ۳۰ هزار و ۴۳۸ دلار افزایش یافت. در حالی شاهد افزایش قیمت این پادشاه کریپتو هستیم که مدیرعامل کوین‌بیس، بزرگترین صرافی رمزارزی آمریکا،‌ چند روز پیش از احتمال ادغام شبکه لایتنینگ در صرافی خود خبر داد.

به گزارش پیوست، به نظر، معامله‌گران رمزارزی افزایش شدید نرخ بهره خزانه‌داری آمریکا را تمام شده می‌دانند و همین موضوع باعث شده است تا قیمت بزرگترین رمزارز جهان تنها با گذشت یازده روز از ماه آوریل ۶ درصد افزایش یابد. از سوی دیگر احتمال ادغام شبکه لایتنینگ، راه‌حلی لایه دومی برای افزایش سرعت و کاهش هزینه تراکنش‌های بیت‌کوینی، در کوین‌بیس نیز توجه بسیاری از سرمایه‌گذاران را جلب کرده است.

علاوه بر این، روز جمعه گزارش حقوق و دستمزد‌های غیر کشاورزی ایالات متحده نیز منتشر شده و نشان داد که کارفرمایان در ماه گذشته (مارس) به جذب نیرو ادامه داده‌اند و همین مسئله حاکی از مقاومت و قدرت اقتصاد در شرایط فعلی است.

براین آرمسترانگ، مدیرعامل کوین‌بیس بزرگترین صرافی رمزارزی آمریکا نیز در توییتر خود گفت که شبکه لایتنینگ احتمالا به این صرافی اضافه خواهد شد. در توییتی مربوط به روز ۸ آوریل، آرمسترانگ می‌گوید «لایتنینگ عالی است و ما آن را ادغام خواهیم کرد.» توییت او در پاسخ به توییت دیگری است که به دلیل نادیده گرفتن این شبکه از او انتقاد کرده است.

با اینکه مدیرعامل کو‌ین‌بیس اطلاعات بیشتری از چگونگی و حتی زمان دقیق ادغام این شبکه ارائه نکرده است اما همین موضوع و احتمال افزایش سرعت تراکنش‌ها در بزرگترین صرافی ایالات متحده باعث شد تا بسیاری از آنهایی که در انتظار اصلاح قیمتی بیت‌کوین پس از رشد بیست و ۳ درصدی آن در ماه مارس بودند، به یک باره به رشد دوباره این رمزارز چشم بدوزند.

معامله‌گران رمزارزی همچنین به بهبود سیاست‌های پولی در آینده نزدیک نیز امیدوار شده‌اند. بحران بانکی و فروپاشی بانک سیلیکون ولی باعث شد تا احتمال افزایش شدید نرخ بهره از سوی خزانه‌داری آمریکا کاهش یابد. با اینکه پیش از مشکلات بانکی، بسیاری افزایش نیم درصدی و یا حتی ۰.۷۵ درصدی نرخ بهره را پیش‌بینی کرده بودند اما بحران بانکی باعث شده تا خزانه‌داری فعلا برای جلوگیری از تنش‌های بیشتر از افزایش نرخ بهره، آن‌هم در چنین مقیاسی، منصرف شود.

تینگ تِنگ، تحلیلگر بازار در شرکت سرمایه‌گذاری CMC Markets، می‌گوید: «دلیل روند خوب کریپتو، خوش‌بینی معامله‌گران نسبت به بانک‌های مرکزی است. احتمال تغییر روند نرخ بهره با توجه به بحران بانکی ماه مارس قوت گرفته است.»

تاثیر‌پذیری بیت‌کوین از شرایط اقتصادی باعث شده است تا پس از ۱۰ ماه، مقاومت ۳۰ هزار دلاری خود را پشت سر بگذارد. آخرین باری که قیمت این رمزارز بیشتر از ۳۰ هزار دلار بود به ۹ ژوئن سال گذشته (۲۰۲۲) باز‌می‌گردد.

گفتنی است که همانند گذشته، افزایش قیمت‌ بیت‌کوین بازار دیگر رمزارزها را نیز تکان داد.

اتریوم، دومین رمزارز بزرگ جهان، در حال حاضر با قیمتی حدود ۱۹۳۳ دلار معامله‌ شده و رشد ۴.۳ درصدی را در بیست و ۴ ساعت گذشته تجربه کرده است.

دوج‌کوین، رمزارز محبوب ایلان ماسک و میم‌کوین پرنوسان بازار رمزارزها، که هفته گذشته با تغییر لوگوی توییتر سر به فلک کشید نیز با افزایش قیمت بیت‌کوین کمی تکان خورد. قیمت این رمزارز در یک روز گذشته با رشد ۲.۸ درصدی به حدود ۰.۰۸۵ دلار رسید.

منبع: Reuters, Cointelegraph, Decrypt

https://pvst.ir/ela

0 نظر

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

برای بوکمارک این نوشته
Back To Top
جستجو