skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

آموزش انتقال اطلاعات از آیفون به اندروید و برعکس، ۴ روش کاربردی

ابوالفضل پارسائی نویسنده میهمان

۱۰ فروردین ۱۴۰۲

زمان مطالعه : ۱۰ دقیقه

تاریخ به‌روزرسانی: ۲۴ اسفند ۱۴۰۱

انتقال اطلاعات از آیفون به اندروید و برعکس

انتقال اطلاعات بین گوشی آیفون و اندروید دردسرهای زیادی دارد که گاهی باعث می‌شود افراد به‌کلی قید اطلاعات را بزنند. در برخی موارد (مثل تعویض موبایل) شما مجبور به انجام این کار می‌شوید. در این مطلب چندین راه انتقال اطلاعات بین گوشی آیفون و اندروید را بررسی می‌کنیم.

در قدم اول ۴ روش فوق‌العاده مربوط به گوشی‌های آیفون را آموزش ‌می‌بینید.

نحوه انتقال اطلاعات بین گوشی آیفون و اندروید

انتقال فایل از آیفون به اندروید و برعکس روش‌های زیادی دارد؛ ما در این بخش ۴ مورد از بهترین و آسان‌ترین روش‌ها را به شما معرفی می‌کنیم.

انتقال اطلاعات موردنیاز از آیفون به گوشی اندروید با Smart Switch

برنامه Smart Switch دردسرهای زیاد انتقال فایل از آیفون به اندروید و برعکس را کم می‌کند. Smart Switch به شما این امکان را می‌دهد که خیلی راحت و سریع، تمام اطلاعات موردنیازتان را از یک موبایل آیفون در گوشی اندروید ذخیره کنید. در بخش زیر مراحل کار با این نرم‌افزار را یاد می‌گیرید.

 1. در ابتدا جدیدترین نسخه این نرم‌افزار را در موبایل آیفون و اندروید خود نصب و اجرا کنید.
 2. در این مرحله iCloud را در موبایل آیفون خود نیز باز کنید، از اطلاعات موجود در آن بک‌آپ گرفته و نسخه پشتیبان آن را تهیه کنید.
 3. حال نرم‌افزار Smart Switch را در گوشی اندروید باز و سپس تمام قوانین و شرایط آن را تایید کنید.
 4. پس از تایید، صفحه جدیدی به همراه دو گزینه Send Data و Recive Data به شما نمایش داده می‌شود؛ بنابراین شما برای دریافت اطلاعات از آیفون باید گزینه Recive Data (دریافت اطلاعات) را بفشارید.
 5. در صفحه جدید شما باید از بین گزینه‌های موجود، سیستم‌عاملی را که قصد دریافت اطلاعات از آن را دارید انتخاب کنید؛ پس روی گزینه iPhone/iPad کلیک کنید.
 6. در این مرحله باید نوع اتصال موبایل‌ها را انتخاب کنید؛ البته انتقال اطلاعات با استفاده از کابل کارایی بیش‌تری دارد؛ اما در صورت عدم تمایل یا دسترسی به کابل، گزینه Get data from iCloud instead را انتخاب کنید.
 7. حال وارد حساب کاربری خود شده، اطلاعات و فایل‌های موردنظر را انتخاب و روی گزینه Transfer کلیک کنید؛ با این کار به همین راحتی فرایند انتقال اطلاعات از آیفون به اندروید شروع می‌شود.

انتقال اطلاعات آیفون به اندروید از طریق Google Drive

استفاده از گوگل درایو یکی از محبوب‌ترین انواع روش‌ها برای انتقال فایل از آیفون به اندروید بوده و به شما این امکان را می‌دهد که خیلی راحت تمام اطلاعات موردنیازتان را در گوشی اندروید خود نیز ذخیره کنید. در بخش زیر تمام مراحل کار با این ابزار را به شما آموزش می‌دهیم.

 1. در قدم اول برنامه Google Drive را روی موبایل آیفون خود نصب و اجرا کنید.
 2. حال وارد حساب گوگل خود شده و پس از ورود به تنظیمات، گزینه Backup را بفشارید.
 3. در این مرحله از بین گزینه‌های موجود، فایل و اطلاعات موردنیاز خود را انتخاب کرده و از آن‌ها بک‌آپ بگیرید؛ توصیه می‌کنم در این مرحله iMessage و Facetime را غیرفعال کرده تا هیچ پیامی را از دست ندهید.
 4. حال در موبایل اندروید خود نیز با همان جی‌میل قبلی وارد گوگل شوید؛ پس از ورود، تمام اطلاعات بک‌آپ گرفته شده در موبایل آیفون به صورت اتوماتیک روی گوشی اندروید نیز دانلود می‌شوند.

انتقال اطلاعات از آیفون به اندروید با شیرایت SHAREit

شاید شما نیز بارها تلاش کرده‌اید از طریق شیرایت فایل‌های موردنظرتان را با موبایل اندروید به اشتراک بگذارید اما موفق نشده‌اید! من در ابتدا که نحوه کار با این برنامه را در موبایل آیفون بلد نبودم، همیشه به صاحبان گوشی‌های اندروید غبطه می‌خوردم!

اگر شما نیز دوست دارید خیلی راحت و سریع اطلاعات آیفون خود را به گوشی اندروید انتقال دهید، از دستورالعمل زیر استفاده کنید.

 1. در ابتدا آخرین نسخه SHAREit را روی هر دو موبایل نصب و با تمام شرایط و قوانین آن موافقت کنید.
 2. حال در موبایل آیفون روی گزینه Send (ارسال) و در گوشی اندروید روی دکمه Receive (دریافت) کلیک کنید.
 3. در صفحه جدید آیفون می‌توانید تمام فایل‌های موردنظرتان از عکس و فیلم گرفته تا انواع اپلیکیشن‌ها را انتخاب کرده و گزینه ارسال را بفشارید.
 4. در این مرحله باید نام دستگاه گیرنده (گوشی اندروید) را از بین گزینه‌های موجود انتخاب کنید؛ با انجام این مراحل فایل‌های موردنظر در کم‌ترین زمان ممکن به گوشی اندروید منتقل می‌شوند.

حواستان باشد برای استفاده از برنامه SHAREit باید هر دو موبایل به یک شبکه وای‌فای متصل باشند.

انتقال فایل از اندروید به آیفون و برعکس با یادگیری Google Photos

استفاده از Google Photos روش مورد علاقه من برای انتقال اطلاعات از اندروید به آیفون و برعکس است؛ حتما شما هم بارها این تجربه را داشته‌اید که پس از یک روز گردشگری، قصد اشتراک‌گذاری عکس‌ها، تصاویر و غیره را با دوستانتان داشته باشید.

در چنین شرایطی من همیشه به جای استفاده از برنامه‌های اشتراک‌گذاری، با این روش خیلی راحت تمام فایل‌ها را در اختیار دوستانم قرار می‌دهم. در بخش زیر مراحل انجام این کار را یاد می‌گیرید.

 1. در قدم اول این نرم‌افزار را نصب، یک حساب گوگل برای خود ایجاد یا از همان حساب قبلی خود استفاده کنید.
 2. پس از ورود به برنامه از قسمت sharing با کلیک روی یکی از گزینه‌های موجود، یک آلبوم از فایل‌ها و تصاویر موردنظرتان تهیه کنید.
 3. در این مرحله با انتخاب گزینه select تمام تصاویر و فیلم‌های موردنظرتان را انتخاب و به آلبوم اضافه کنید.
 4. حال با انتخاب گزینه share از مخاطبینتان، افراد موردنظر را انتخاب کنید؛ با این کار تمام افراد انتخاب‌شده با استفاده از لینک دریافتی، می‌تواند تمام تصاویر را مشاهده و ذخیره کنند.

شاید برایتان جالب باشد بدانید می‌توانید بعدها تصاویر جدید و بیش‌تری به آلبوم خود اضافه کنید و مخاطبانتان نیز می‌توانند با به‌روزرسانی همان آلبوم قبلی و بدون نیاز به لینک جدید، تصاویر و ویدیوها را ببینند.

در بخش زیر به شما یاد می‌دهیم چگونه موارد موردنیازتان را از گوشی‌های اندروید به موبایل آیفون خود انتقال دهید.

نحوه انتقال اطلاعات از گوشی اندروید به آیفون

اگر قصد دارید اطلاعات خود را از گوشی اندروید خود به آیفون انتقال دهید، بخش زیر را مطالعه کنید. ما در این قسمت ۳ روش آسان برای انجام این کار را به شما یاد می‌دهیم.

انتقال اطلاعات بین گوشی آیفون و اندروید با Move to iOS

Move to iOS یکی از بهترین و محبوب‌ترین برنامه‌ها برای انتقال اطلاعات و داده‌ها از موبایل اندروید به آیفون است؛ با استفاده از این اپلیکیشن شما می‌توانید در سریع‌ترین زمان ممکن این کار را انجام دهید. در بخش زیر نحوه کار با این برنامه را به شما یاد می‌دهیم.

۱. در ابتدا اپلیکیشن Move to iOS را در موبایل آیفون خود نصب و باز کنید؛ در این مرحله تمام شرایط و قوانین را تایید کرده و تنظیمات آن را انجام دهید.

۲. حال وای‌فای هر دو موبایل را روشن و در گوشی آیفون اپلیکیشن Move to iOS را باز کرده و پس از مشاهده Apps & Data، روی گزینه Move Data from Android کلیک کنید.

انتقال اطلاعات از آیفون به اندروید و برعکس

۳. در گوشی اندروید خود نیز اپلیکیشن Move Data from Android را باز و روی کلمه Continue کلیک کنید؛ در ادامه نیز با فشردن دکمه Agree تمام شرایط و قوانین آن را تایید می‌کنید. با انجام این مراحل صفحه جدیدی برای وارد کردن کد به شما نمایش داده می‌شود.

انتقال اطلاعات از آیفون به اندروید و برعکس

۴. حال در این مرحله در موبایل آیفون نیز گزینه Continue را فشرده و تا زمان نمایش کد ده رقمی یا شش رقمی صبر کنید.

۵. پس از دریافت کد، آن را در موبایل اندروید وارد کرده و منتظر Transfer Data بمانید.

انتقال اطلاعات از آیفون به اندروید و برعکس

۶. حال تمام فایل و اطلاعات موردنیازتان را از مخاطبین و پیام‌ها گرفته تا عکس فیلم و غیره انتخاب کرده و گزینه Next را بفشارید و تا پایان انتقال داده‌ها منتظر بمانید.

انتقال اطلاعات از آیفون به اندروید و برعکس

۷. در موبایل اندروید پس از مشاهده Transfer Complete دکمه Done را فشرده و سپس در گوشی اندروید نیز دکمه Continue را لمس کنید.

توصیه می‌کنم برای کارایی بهتر، دو موبایل را نزدیک هم قرار دهید؛ البته مدت زمان انتقال به میزان حجم فایل و اطلاعات شما نیز بستگی دارد. علاوه بر این حواستان باشد تا پایان انتقال از صفحه موردنظر خارج نشده و از برنامه دیگر استفاده نکنید؛ در غیر این صورت فایل‌های شما با موفقیت منتقل نخواهند شد!

انتقال فایل از اندروید به آیفون با استفاده از AnyTrans

با استفاده از این برنامه فوق‌العاده شما می‌توانید تمام رسانه‌ها، پیام‌ها، تصاویر و غیره را از گوشی اندروید خود به آیفون انتقال دهید. در واقع AnyTrans چیزی بیش از یک اپلیکیشن انتقال داده است و کارایی‌های بیش‌تری دارد. در بخش زیر با مراحل و نحوه کار با آن آشنا می‌شوید.

۱. در وهله اول برنامه AnyTrans را روی کامپیوتر یا لپ‌تاپ خود نصب و سپس موبایل‌های اندروید آیفون خود را نیز به آن وصل کنید.

۲. حال در این مرحله وارد اپلیکیشن شوید و در ابتدا از سمت چپ صفحه از بین گزینه‌ها Phone Switcher و سپس Phone to iPhone را بفشارید.

انتقال اطلاعات از آیفون به اندروید و برعکس

۳. در این مرحله صفحه جدیدی مثل تصویر زیر به شما نمایش داده می‌شود؛ در این صفحه باید موبایل اندرویدتان را به عنوان Source (منبع) و گوشی آیفون را Target (هدف) مشخص کنید. با این کار به اپلیکیشن می‌فهمانید که قصد انتقال اطلاعات از موبایل اندروید به آیفون را دارید.

انتقال فایل از اندروید به آیفون

۴. حال برای ادامه کلمه Next را بفشارید.

۵. در صفحه جدید تمام اطلاعات و موارد موردنیاز خود را انتخاب و روی دکمه OK کلیک کنید. به همین راحتی شما موفق به انتقال اطلاعات از اندروید به آیفون می‌شوید.

انتقال اطلاعات از اندروید به آیفون با iCareFone

iCareFone نیز یکی از بهترین و ساده‌ترین روش‌ها برای انتقال اطلاعات بین دو موبایل است؛ البته در این روش نیز مثل مورد قبلی، شما نیاز به کابل و کامپیوتر دارید. برای استفاده از این برنامه باید دو مرحله را پشت سر بگذارید.

در بخش اول باید تمام اطلاعات موبایل اندرویدتان را به کامپیوتر و سپس در مرحله دوم آن‌ها را از رایانه به آیفون انتقال دهید. در بخش زیر به طور کامل جزئیات روند آن را برایتان توضیح می‌دهیم.

 1. در ابتدا با استفاده از کابل، گوشی اندروید خود را به کامپیوتر وصل کنید.
 2. حال تمام اطلاعات موردنیاز خود را در یک پوشه در کامپیوترتان انتقال دهید.
 3. پس از اتمام موبایل آیفون را نیز به لپ‌تاپ یا کامپیوتر خود وصل و سپس نرم‌افزار iCareFone را باز کنید.
 4. پس از ورود به نرم‌افزار، در قسمت سمت چپ صفحه از بین گزینه‌های موجود، Manage را انتخاب کنید.
 5. با کلیک روی این گزینه، یک لیست ۸ قسمتی به شما نشان داده می‌شود؛ از بین این موارد، اطلاعات و فایل‌های موردنظر خود را انتخاب کنید.
 6. حال گزینه Import را انتخاب و آن‌ها را وارد کنید؛ با انجام این مراحل تمام فایل‌های موردنظر شما خیلی سریع از گوشی اندروید به آیفون منتقل می‌شوند.

نکات پایانی در مورد انتقال اطلاعات از آیفون به اندروید و برعکس

در این مقاله شما با بهترین و آسان‌ترین روش‌های انتقال اطلاعات از آیفون به اندروید و برعکس؛ یعنی نحوه انتقال داده‌ها از اندروید آشنا شدید. از بین تمام این موارد، روش مورد علاقه من برای انتقال فایل‌هایی مثل عکس و فیلم، استفاده از گوگل فتوز است.

شما با کدام یک از این روش‌ها احساس راحتی بیشتری دارید؟ نظرات و سوالات خود را در بخش زیر ما با در میان گذاشته و در سریع‌ترین زمان ممکن پاسخ خود را دریافت کنید.

https://pvst.ir/efa

0 نظر

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

برای بوکمارک این نوشته
Back To Top
جستجو