skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر
انتخاب سردبیر

جزئیات حمله‌ هکرها به پونیشا مدیرعامل پونیشا: هم‌اکنون راه نفوذ هکرها بسته شده است

۱ اسفند ۱۴۰۱

زمان مطالعه : ۲ دقیقه

تاریخ به‌روزرسانی: ۲ اسفند ۱۴۰۱

پونیشا هک شد

اطلاعات کاربران پونیشا نشت کرد؛ مدیرعامل پونیشا اعلام کرد که هم‌اکنون راه نفوذ هکرها بسته شده است.

به گزارش پیوست، طبق گزارش یک گروه محقق امنیت اطلاعات ۸۰۰ هزار کاربر پونیشا از این پلتفرم فریلنسری و کاریابی نشت کرده است اما مدیر عامل این شرکت مسعود حمیدزاده در این خصوص می‌گوید میزان نشت اطلاعات حساس کمتر از یک دهم این میزان است.

او در مورد دلایل این اتفاق به پیوست گفت: طی یک ماه گذشته میزان حمله‌ها به پونیشا بسیار افزایش یافت و متاسفانه جمعه پیش پس از حمله‌های مختلف هکرها توانستند به الستیک سرچ این شرکت و بخشی از اطلاعات کاربران دسترسی پیدا کنند.

مدیرعامل پونیشا هک پونیشا را تایید کرد
مسعود حمید زاده، مدیرعامل پونیشا می‌گوید ما در حال تغییر زیرساخت پونیشا بودیم.

او اضافه کرد: این گروه هکری برای مدتی در مپینگ الستیک سرچ این شرکت اختلال ایجاد کردند و همین امر موجب از دسترس خارج شدن سایت برای مدت کوتاهی شد اما در نهایت تیم این پلتفرم موفق شد تا حمله را کنترل کند و جلوی نفوذ را بگیرد و مسیر نفوذ شناسایی شود.

حمیدزاده با اشاره به اینکه این مجموعه در حال مهاجرت از بستر قدیمی به بستر جدید بود گفت: بستری که پونیشا روی آن قرار داشت قدیمی شده بود و برای مدتی توسعه پیدا نکرده بود و ما بطور موازی بستر دیگری را با تکنولوژی روز توسعه داده بودیم که برنامه‌ی مهاجرت به آن برای نیمه‌ی بهمن بود، منتها به دلایل مشکلات نتوورکی این مهاجرت به تاخیر افتاد و در هفته‌ی آتی انجام می‌پذیرید.

او تاکید کرد که هم‌اکنون راه‌های نفوذ بسته شده است و کارشناسان این مجموعه در حال بررسی ابعاد این حمله هستند.

حمیدزاده گفت: با پلیس فتا درحال پیگیری پرونده هستیم.

بهمن ماه ۹۹ نیز پونیشا پس از یک حمله هکری در اطلاعیه‌ای خبر از نشت اطلاعات کاربرانش داد. پونیشا در آن زمان اعلام کرد: «پونیشا در این اطلاعیه آورده است که این تیم از طریق شبکه‌های مجازی متوجه شدند که اطلاعاتی از کاربران این شرکت نشت پیدا کرده است و در بررسی‌های اولیه متوجه شدند که این اطلاعات مربوط به بخشی از پروفایل برخی از کاربران است. اطلاعاتی چون نام، نام‌خانوادگی، شماره موبایل و مواردی مرتبط با اطلاعات عمومی پروفایل کاربران.»

https://pvst.ir/e7o

مهرک محمودی روزنامه‌نگاری را از حوزه سینما شروع کرد و در مدت کوتاهی پس از آن، با این سودا که روزنامه‌نگار باید در تمامی بخش‌ها فعالیت کند براساس یک اتفاق خیلی ساده وارد حوزه اقتصادی شد و در روزنامه‌های صدای عدالت، آزاد، ابرار اقتصادی، فرهنگ آشتی، همشهری اقتصادی و غیره به عنوان خبرنگار فعالیت کرد. همانطور که زندگی همیشه براساس اتفاق‌های ساده جلو می‌رود، فعالیت خود را به صورت نیمه وقت در در هفته‌نامه عصرارتباط در حوزه تجارت و بانکداری الکترونیکی آغاز کرد و پس از مدتی این فعالیت نیمه وقت به یک فعالیت تمام وقت تبدیل و ۹ سال به طول انجامید اما باز هم براساس یک اتفاق آنجا را ترک کرد. حال سال‌هاست که پیوست خانه مهرک محمودی است؛ اما تجارت و بانکداری و دولت الکترونیکی تبدیل به حوزه‌های مورد علاقه او شده‌اند.

تمام مقالات

0 نظر

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

برای بوکمارک این نوشته
Back To Top
جستجو