skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

تراکنش‌‌های مالی به توییتر اضافه می‌شود

آرین جهان پناه آرین جهان پناه نویسنده میهمان

۱۱ بهمن ۱۴۰۱

زمان مطالعه : ۴ دقیقه

 ایلان ماسک مدیر توییتر بالاخره به گفته های خودش جامه عمل پوشاند و برای کسب درآمد از طریق تبلیغات، درخواست رسمی ثبت کرد. ایلان ماسک قبلا گفته بود که می‌خواهد به توییتر قابلیت‌ خدمات مالی مانند تراکنش‌های همتا به همتا، حساب‌های پس‌انداز و کارت نقدی را اضافه کند.

توییتر درخواست مجوزهای نظارتی را در سراسر ایالات متحده و طراحی نرم‌افزار مورد نیاز برای معرفی پرداخت‌ها در بستر رسانه‌های اجتماعی خود را آغاز کرده است. ایلان ماسک در جستجوی درآمدهای جدید برای چرخش تجارت خودش است و این تنها نقطه شروع سیاست های جدید اوست.

ایلان ماسک برای خرید توییتر  هزینه‌های بسیاری را صرف کرده است و اکنون زمان این رسیده که به سود برسد. ماسک گفته  که قرار است بخشی به توییتر تحت عنوان خدمات مالی مانند تراکنش‌های همتا به همتا، حساب‌های پس‌انداز و کارت‌های نقدی که در راستای بخشی از طرح اصلی راه‌اندازی «اپلیکیشن تمام و کمال» که شامل پیام‌رسانی، پرداخت و تجارت است، اضافه شود و خدماتی را ارائه دهد.

در سال ۱۹۹۹، ماسک یکی از اولین بانک های آنلاین X.com را تأسیس کرد. این بانک بعداً  به بخشی از غول پرداخت، PayPal تبدیل شد.

تیم جدید توییتر برای ساختن زیرساخت های پرداخت

استر کرافورد، یکی از کارمندان خبره ماسک در توییتر، شروع به ساختن زیرساخت های مورد نیاز برای بهبود خدمات جدید کرده است. مشاهدات، خبر از این موضوع می‌دهد که تیم کرافورد در حال پیشرفت و توسعه است. آن‌ها توانستند که یک انبار برای ذخیره و محافظت از داده های کاربران که توسط سیستم جمع آوری می شود، ابداع کنند.

توییتر همچنین در حال انجام بررسی های نظارتی مورد نیاز قبل از راه اندازی یک سرویس پرداخت است. در ماه نوامبر، توییتر طبق یک پرونده نظارتی، در خزانه داری ایالات متحده به عنوان یک پردازشگر پرداخت ثبت نام کرد. همچنین اکنون نیز درخواست‌هایی را برای برخی از مجوزهای دولتی جهت راه‌اندازی ثبت کرده‌ است.

یکی از افراد گفته است که مجوزهای ایالات متحده ظرف یک سال تکمیل می‌شود. آنها افزودند که این شرکت به دنبال توسعه برای کسب تأپیدیه های نظارتی در سطح بین المللی است.

تحقق چشم‌انداز ماسک مستلزم انجام چالش‌های تکنولوژیکی جدید، فشارهای قابل توجهی در انطباق و جلب اعتماد مصرف‌کننده است.

این چشم انداز  احتمالاً پرهزینه خواهد بود

اواخر سال گذشته، ماسک با سرمایه‌گذاران سهام توییتر تماس گرفت تا سرمایه بیشتری را جذب کند، این مسئله نشان‌دهنده این است که بخشی از این پول برای تأمین مالی «استخدام نیروکار‌آزاد» برای ساخت یک «برنامه فوق‌العاده» تخصیص داده می‌شود.

توییتر حتی قبل از مالکیت ایلان ماسک، در حال بررسی برخی از ویژگی های پرداخت در مورد تجارت الکترونیکی بود اما نه در این حد و نه در این ابعاد.

به گفته سه نفر آشنا با این طرح، چشم انداز ماسک بسیار فراتر از چیزی است که هرکسی فکر می‌کند. این برنامه بلند مدت، اتصال مستقیم خریدار و فروشنده و انواع خدمات پرداخت دیجیتال را امکان پذیر می‌کند.

ماسک در یک پیشنهاد اولیه برای سرمایه گذاران در قرارداد خرید در ماه مه، گفت که هدف او این است که توییتر تا سال ۲۰۲۸ حدود ۱.۳ میلیارد دلار درآمد از پرداخت ها به ارمغان بیاورد.

بازخوردها به این طرح چگونه است؟

داده‌های گروه داده بازارهای پرداخت FXC Intelligence نشان می‌دهد که صدها هزار کاربر توییتر پیوندهایی را به گزینه‌های پرداخت شخص ثالث در توییت‌ها یا حساب خود به اشتراک می‌گذارند.

لوسی اینگهام، مدیر محتوای FXC Intelligence می‌گوید: «توییتر در حال حاضر پلتفرمی است که پرداخت‌ها روی آن انجام می‌شود، بنابراین تمام این سرمایه گذاری‌ها به نوعی بی‌معنی است.»

دیگر کارشناسان پرداخت این سوال را مطرح کرده‌اند که آیا توییتر می‌تواند به مقیاس رقابتی دست یابد، به‌ویژه در ایالات متحده آمریکا که رقابت شدیدی در این فضا از سوی گروه‌هایی مانند Venmo، Cash App و Zelle وجود دارد.

توییتر همچنین با سطوح بالایی از سمت نهادهای نظارتی مواجه خواهد شد. علاوه‌بر اینها ایلان ماسک به تازگی نیمی از کاربران را اخراج کرده است و مشخص نیست به چه شکل می‌خواهد این کمبود نیرو را جبران کند.

کسب‌وکارهایی که در انتقال پول، صرافی یا چک‌های نقدی مشارکت دارند، موظفند فعالیت‌های غیرعادی را به مقامات اطلاع دهند.

به گفته لیزا الیس، کارشناس پرداخت و تحلیلگر ارشد حقوق صاحبان سهام در شرکت تحقیقاتی MoffettNathanson، حساب‌های کاربری باید مستقیماً به هویت کاربر مرتبط شوند. به غیر از این نمی‌توان احتمال کلاهبرداری و تقلب‌های مجازی را به حداقل رساند.

منبع: ft.com

https://pvst.ir/e3k

0 نظر

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

برای بوکمارک این نوشته
Back To Top
جستجو