skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

احتمال کناره‌گیری ایلان ماسک از مدیریت توییتر

۲۸ آذر ۱۴۰۱

زمان مطالعه : ۳ دقیقه

ایلان ماسک در یک نظرسنجی از کاربران توییتری خواست درمورد کناره‌گیری او از مدیرعاملی توییتر اظهارنظر کنند. ماسک پیش از این هم درمورد موضوعات مهمی همچون بازگرداندن حساب دونالد ترامپ یا روزنامه‌نگاران نظرسنجی کرده است.

به گزارش پیوست، در این نظرسنجی که در زمان نگارش خبر تازه به پایان رسیده است و بیش از ۱۷ میلیون و ۱۴۱ هزار نفر در آن شرکت کرده‌اند، ۵۷ درصد به کناره‌گیری او از ریاست این شبکه اجتماعی رای مثبت دادند.

توپیت نظرسنجی ایلان ماسک در مورد کناره‌گیری از مدیریت توییتر
توپیت نظرسنجی ایلان ماسک در مورد کناره‌گیری از مدیریت توییتر

 

ماسک پیش از این هم از درمورد موضوعات مهمی همچون بازگرداندن حساب کاربری دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور سابق آمریکا،‌ و یا روزنامه‌نگاران سرشناسی که چند روز پیش حساب توییتریشان به دلیل انتشار لینک یک مکان‌یاب معلق شده بود نظرخواهی کرده است.

دو نظرسنجی مهم قبلی که هردو رای مثبت گرفت در عمل نیز اجرا شد و مشخص نیست آیا ایلان ماسک در این نظرسنجی نیز به نظر کاربران احترام گذاشته و از سمت خود به ریاست توییتر کناره‌گیری می‌کند.

ماسک پیش از خرید توییتر نیز اعلام کرده بود که قرار نیست برای مدتی طولانی ریاست این شبکه اجتماعی را برعهده بگیرد و نهایتا این مسئولیت را به فرد دیگری منتقل می‌کند. سرمایه‌گذاران و طرفداران شرکت تسلا نیز در چند روز اخیر با اشاره به ریزش شدید قیمت سهام این شرکت درمورد مدیریت ماسک بر توییتر اظهار نگرانی کرده‌اند.

به گفته آنها توییتر وقت زیادی از این ماسک می‌گیرد و درنتیجه او نمی‌تواند به اندازه کافی برای دیگر شرکت‌ها و به خصوص تسلا وقت بگذارد. سهام تسلا در حال حاضر با قیمت ۱۵۰ دلار معامله می‌شود و نسبت به اوج خود بیش از ۶۰ درصد ریزش کرده است.

با این حال ماسک می‌گوید دیگر شرکت‌های تحت مدیریتش از جمله تسلا و اسپیس‌اکس تیم قدرتمندی را تشکیل داده‌اند و پایه و اساس قدرتمندی دارند. اما او معتقد است توییتر در حال حاضر وضعیت مناسبی از لحاظ درآمدزایی نداشته و ماسک حتی احتمال ورشکستگی را نیز در جلسات داخلی و حتی توییت‌های خود مطرح کرده است.

ماسک می‌گوید مدیریت توییتر باید بتواند این شبکه اجتماعی را سرپا نگه دارد. به گفته او «مساله پیدا کردن یک مدیرعامل نیست، موضوع پیدا کردن مدیرعاملی است که بتواند توییتر را زنده نگه دارد.»

مشخص نیست که آیا ایلان ماسک پیش از نظرسنجی از کاربران توییتری گزینه یا نامزدهای احتمالی برای مدیریت بر توییتر را بررسی کرده است یا خیر.

با اینکه اطلاعی از گزینه‌های جدی در دست نیز، اما ماسک شب گذشته در پاسخ به پیشنهاد لکس‌ فریدمن، پادکستر و محقق دانشگاه MIT، که گفته بود توییتر را بدون حقوق و تنها برای تمرکز روی بعد مهندسی و عشق به آن اداره می‌کند گفت: «باید به رنج علاقه‌مند باشی. تنها آورده‌اش این است: پس‌انداز زندگی‌ات را در توییتر سرمایه‌گذاری می‌کنی و شرکت خیلی سریع از ماه مه تا امروز به سمت ورشکستگی می‌رود.»

پیشنهاد لکس‌ فریدمن، پادکستر و محقق دانشگاه MIT، که گفته بود توییتر را بدون حقوق و تنها برای تمرکز روی بعد مهندسی و عشق به آن اداره می‌کند
پیشنهاد لکس‌ فریدمن که گفته بود توییتر را بدون حقوق و تنها برای تمرکز روی بعد مهندسی و عشق به آن اداره می‌کند

فریدمن در پاسخ به او گفت: «بله، ما مسیرش عوض می‌کنیم.» با اینکه هیچ تصمیمی از ایلان ماسک بعید به نظر نمی‌رسد، اما فریدمن بدون هیچگونه تجربه مدیریتی بر پلتفرم‌های شبکه اجتماعی گزینه‌ای نامحتمل است. باید دید ماسک در صورت کناره‌گیری فرایند انتقال قدرت را چگونه و چه زمانی انجام می‌دهد و آیا یک نظرسنجی دیگر درمورد نامزد‌های احتمالی هم خواهیم بود.

 

https://pvst.ir/dq2

0 نظر

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

برای بوکمارک این نوشته
Back To Top
جستجو