skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

صرافی رمزارزی کوین‌نیک مارکت فعالیت خود را متوقف کرد

۱۳ دی ۱۴۰۱

زمان مطالعه : ۳ دقیقه

تاریخ به‌روزرسانی: ۱۴ دی ۱۴۰۱

کوین نیک مارکت تعطیل شد

کوین‌نیک مارکت، صرافی رمزارزی ایرانی، طی اطلاعیه‌ای اعلام کرد فعالیت این بازار را در شرایط فعلی متوقف خواهد کرد و دلیل این امر را مشخص نبودن فضای قانون‌گذاری برای رمزارزها و تبادل رمزارزها دانست.

به گزارش پیوست، در این اطلاعیه قید شده، سال‌هاست فقط اعلام می‌شود در حال انجام بررسی قانون‌گذاری این حوزه هستند اما هنوز با گذشت این مدت هیچ نتیجه مشخصی به‌ دست نیامده‌ است. در نهایت مدیران این صرافی رمزارزی ایرانی به این نتیجه‌ رسیده‌اند که در شرایط فعلی بهتر است فعالیت خود را متوقف کنند.

کوین‌نیک مارکت به عنوان یک صرافی رمزارزی سه‌ساله اعلام کرده است: «در شرایط فعلی ادامه این مسیر و ارائه دادن سرویس به کاربران برای ما امکان‌پذیر نیست. کارآفرینی برای ما فقط یک حرف شعاری نیست. این کلمه مساوی‌ است با تعهد، مسئولیت‌پذیری و صداقت تمام‌عیار با مشتریان‌‌مان. مسئولیت برای ما تا وقتی معنا دارد که بتوانیم با وجود همه مشکلات همچنان بمانیم و با قدرت رو به جلو برویم. هرگاه نتوانیم،‌ همان بهتر که عطایش را به لقایش ببخشیم.»

در این اطلاعیه به مشکلاتی که طی سه سال فعالیت این صرافی رمزارزی مقابل آنها قرار گرفته اشاره شده است. طبق آنچه مدیران کوین‌نیک بازگو کرده‌اند، طی سال‌ها فعالیت فقط مشکلات بیشتر شده آن هم مشکلاتی که از کنترل اراده مدیران یک کسب‌وکار خارج است. در این دوره درگاه پرداخت جدیدی به بهانه اینماد ارائه نشده و همیشه دلیل این امر نبود قانون در این حوزه عنوان شده است.

جدیدترین مشکلی که در این بیانیه برشمرده شده محدودیت پرداخت‌های ریالی درگاه‌‌های پرداخت صرافی‌های رمزارزی است. طی روزهای گذشته روی صرافی‌های رمزارزی محدودیت پراخت ریالی تا سقف ۲۵ میلیون تومان قرار داده‌اند که همین مساله موجب اعتراض بسیاری از این صرافی‌ها و همچنین کاربران آنها شده است.

در این اطلاعیه آمده است: «در حال حاضر، در هر نهاد و اداره‌ای، یک کمیته اقتصاد دیجیتال یا رمزارز وجود دارد که هیچ خروجی‌ای ندارد.»

بر اساس این اطلاعیه: «در نهایت با شرایط فعلی و با توجه به اینکه نگه داشتن دارایی مردم در پلتفرم کوین‌نیک مارکت در شرایطی که قانون مشخصی وجود ندارد ریسک بسیار بزرگی را برای ما و برای مشتریان‌مان ایجاد کرده است، تصمیم گرفتیم با وجود همه سختی‌هایی که برای رشد این کسب‌و‌کار کشیده بودیم، ادامه فعالیت کوین‌نیک مارکت را متوقف کنیم. خوشبختانه به‌ خاطر این موضوع، مجبور به قطع همکاری با هیچ یک از همکاران‌مان نشدیم، و در سایر قسمت‌های هلدینگ نیک‌اندیش همچنان افتخار همکاری را داریم.»

مدیران این صرافی اعلام کرده‌اند، همچنان به صورت صرافی OTC، با توجه به اینکه دارایی کاربران نزد آنها به امانت باقی نمی‌ماند، کماکان تا زمانی که بتوانند، به فعالیت ادامه خواهند داد.

کوین‌نیک مارکت اعلام کرده است تا پایان سال ۱۴۰۱ دیگر فعالیتی نخواهد داشت و در اولین مرحله طی ۲۴ ساعت آینده واریز تومانی و رمزارزی روی این صرافی متوقف می‌شود. همچنین امکان معامله نیز از تاریخ ۲۰ دی‌ماه به بعد متوقف می‌شود و دیگر کلیه سفارش‌های بازکاربران لغو می‌شود.

https://pvst.ir/dun

0 نظر

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

برای بوکمارک این نوشته
Back To Top
جستجو