skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

وزیر ارتباطات: رایتل از گذشته مشکلات مالی داشت

۲۳ آذر ۱۴۰۱

زمان مطالعه : ۲ دقیقه

عیسی زارع پور تلوبیون

وزیر ارتباطات در پاسخ به نامه رسانه‌ای‌شده رایتل که خبر از خروج این شرکت از بازار ارتباطات به دلیل تدوام محدودیت اینترنت می‌داد گفت شرکت رایتل از گذشته مشکلات مالی داشته و ما در حال بررسی این نامه هستیم اما ورشکستگی محرز نشده است.

به گزارش پیوست، عیسی‌زارع‌پور وزیر ارتباطات امروز (۲۳ آذرماه) در گفت‌وگو با خبرگزاری ایرنا به شکل شفاهی به نامه رایتل که اخیرا رسانه‌ای شده است پاسخ داد. او درباره این نامه گفت: این نامه مربوط به بیش از یک ماه پیش است و در این مدت اتفاقات زیادی در کشور افتاده است.

وزیر ارتباطات با اشاره به اینکه نامه رایتل مبنای تخصصی ندارد، عنوان کرد: ترافیک مصرفی و تولیدشده در کشور افزایش پیدا کرده و طبیعتاً درآمد این اپراتورها هم از طریق مکالمه افزایش یافته است. بنابراین این نامه‌ که الان رسانه‌ای شده، مبنای تخصصی ندارد.

یاسر رضاخواه مدیرعامل رایتل در نامه‌ مورد اشاره در واکنش به محدودیت و اختلال اینترنت به وزیر ارتباطات و فناوری اعلام کرده بود که قطع خدمات ارتباطی و سرویس اینترنت بین‌الملل طی هفته‌های اخیر منجر به کاهش ۱۴ میلیارد ریالی درآمد روزانه این اپراتور کشور شده و طی ۲۱ روز حدود ۳۰۲ میلیارد ریال از درآمد اپراتور سوم کشور از دست رفته است و در صورت ادامه شرایط فعلی این اپراتور مجبور به خروج اجباری از بازار ارتباطی کشور خواهد شد.

مدیرعامل اپراتور سوم کشور در این نامه خواستار اقدامات حمایتی دولت برای جبران ضرر و زیان به دلیل محدودیت‌های اینترنت برای این اپراتور شده بود. اما زارع‌پور در ادامه با تاکید بر بررسی جبران ضرر و زیان آسیب‌دیدگان از اتفاقات اخیر تاکید کرد: عده‌ای تلاش دارند ضعف‌های مدیریتی خود را به گردن اتفاقات اخیر بیندازند. شرکت رایتل از گذشته مشکلات مالی داشته و ما در حال بررسی این نامه هستیم اما ورشکستگی محرز نشده است.

این در حالی است که چندی پیش از مدیرعامل رایتل عنوان کرده بود این شرکت از تابستان سال گذشته آماده عرضه سهام خود در بورس بوده؛ اما وضعیت بازار سرمایه به گونه‌ای پیش رفته است که بورسی‌شدن این اپراتور را به تاخیر انداخته است. بر این اساس گمان می‌رود این شرکت جز شرکت‌هایی بوده که آمادگی ورود به بورس را داشته و از این امر می‌توان نتیجه گرفت این اپراتور پیش از این با مشکلات مالی روبه‌رو نبوده است.

https://pvst.ir/dpd

یک دیدگاه

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

برای بوکمارک این نوشته
Back To Top
جستجو