skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

مجوز فروشگاه‌های اینترنتی فعال روی پلتفرم داخلی به صورت خودکار صادر می‌شود

علی مومنی علی مومنی نویسنده میهمان

۱۶ آبان ۱۴۰۱

زمان مطالعه : ۲ دقیقه

کسب‌وکارهای اینترنتی، مطابق آیین‌نامه تازه‌تصویب‌شده حمایت از کسب‌وکارهای اقتصاد دیجیتالی می‌توانند صرفاً با ثبت‌نام در یک شبکه اجتماعی داخلی، مجوز دریافت کنند و دیگر نیازی به اخذ مجوز از مراجع دیگر نیست.

به گزارش پیوست، عیسی زارع‌پور، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات، در پستی که در یکی از پیام‌رسان‌های داخلی منتشر کرده نوشته است: «[کسب‌وکارها] نگرانی‌هایی در زمینه مجوز دارند. ما در اینجا تدبیری با هماهنگی وزارت اقتصاد در نظر گرفته‌ایم که هر کسی در پلتفرم‌های مشمول، فعالیت و کسب‌وکار خود را راه‌اندازی کند، ثبت‌نامش در پلتفرم به منزله دریافت مجوز از درگاه ملی مجوز است.»

وزیر ارتباطات در اینجا اشاره به ماده ۹ آیین‌نامه حمایت از کسب‌وکارهای اقتصاد دیجیتال اشاره دارد که در آن ثبت کسب‌وکار در پلتفرم‌های مشمول حمایت، عیناً برابر با ثبت در درگاه ملی مجوزهای کشور خواهد بود و کسب‌وکارها نیازی به اخذ مجوز از سایر مراجع ندارند. وظیفه اتصال درگاه ملی مجوزها به پلتفرم‌ها نیز بر عهده وزارت ارتباطات و وزارت اقتصاد خواهد بود.

این ماده قانونی با استناد به قانون تسهیل صدور مجوزهای کسب‌وکار تدوین‌ شده که در آن مجوزهای کسب‌وکار به دو دسته ثبت‌محور و تایید‌محور تقسیم‌بندی شده‌اند. مجوزهای تاییدمحور تنها با اعلام به صادرکننده مجوز صادر می‌شوند اما مجوزهای تاییدمحور کسب‌وکار باید از سوی مرجع تایید و صادر شوند. وزارت ارتباطات در بسته حمایتی خود سعی می‌کند مجوزهای کسب‌وکارهای اینترنتی فعال در پلتفرم‌های داخلی را ثبت‌محور کند.

https://pvst.ir/dha
علی مومنی
علی مومنینویسنده میهمان

  در دانشگاه علامه اقتصاد خوانده‌ام با اینکه هیچ گاه عاشق آن نبودم. اولین بار در میانه دوره کارشناسی بود که در یک دوره چند ساعته روزنامه‌نگاری اقتصادی شرکت کردم که البته آورده‌ای نداشت اما سودای روزنامه‌نگار شدن را به سرم انداخت. حالا در پیوست می‌نویسم و حوزه‌‌های مورد علاقه‌ام اینترنت، اقتصاد دیجیتال و عرصه‌هایی است که اینها به عالم سیاست گره می‌خورند.

  تمام مقالات

  0 نظر

  ارسال دیدگاه

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  *

  برای بوکمارک این نوشته
  Back To Top
  جستجو