skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر
انتخاب سردبیر

اختلال اینترنت، بیش از ۷۴۰ میلیارد تومان از درآمدهای همراه اول را کم کرد

میثم قاسمی تحریریه

۷ آبان ۱۴۰۱

زمان مطالعه : ۲ دقیقه

تاریخ به‌روزرسانی: ۸ آبان ۱۴۰۱

اختلال اینترنت و فیلتر اینستاگرام و واتس‌اپ، در طول مهرماه سال جاری منجر به کاهش بیش از ۷۴۳ میلیارد تومانی درآمدهای همراه اول از محل کارکرد خطوط دائمی و اعتباری این اپراتور شد.

به گزارش پیوست، صورت‌های مالی ماهانه همراه اول در سایت کدال و مقایسه آنها با ماه‌های پیش نشان می‌دهد درآمد شرکت ارتباطات سیار ایران از محل کارکرد خطوط دائمی و اعتباری در مهرماه سال جاری نسبت به شهریورماه، بیش از ۷۴۳ میلیارد تومان کاهش داشته است.

بر اساس آنچه در گزارش عملکرد ماهانه همراه اول آمده، درآمد خطوط تلفن همراه شامل مکالمه، پیام کوتاه، اینترنت و پیامک انبوه است و گرچه تفکیک درآمدهای این سرویس‌ها منتشر نمی‌شود اما با توجه به اینکه در ماه گذشته (مهرماه) هیچ‌کدام از این سرویس‌ها به جز اینترنت با مشکل عمده‌ای مواجه نشدند، می‌توان این‌طور برداشت کرد که کاهش درآمدهای همراه اول نسبت به شهرویورماه، محصول اختلال در اینترنت است.

درآمد همراه اول
مقایسه درآمدهای ماهانه همراه اول از کارکرد خطوط دائمی و اعتباری در دو سال پیاپی

بنا بر گزارش سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی، همراه اول در پایان شهریورماه بیش از ۷۶ میلیون و ۸۰۰ هزار مشترک دائمی و اعتباری فعال داشته که ۵۳ میلیون و ۸۸۹ هزار و ۵۸ مشترک از اینترنت 3G یا 4G این اپراتور استفاده می‌کنند.

هر سال در مهرماه یک کاهش جزئی نسبت به شهریورماه در درآمدهای همراه اول در محل کارکرد خطوط ایجاد می‌شود که در سال گذشته کمتر از ۸۴ میلیارد تومان بوده است؛ اما رقم کاهش درآمدهای امسال بیش از ۷۴۳ میلیارد و ۷۰۰ میلیون تومان است که نمی‌تواند روندی طبیعی تلقی شود.

خرداد امسال در مجمع عمومی سالانه همراه اول، مهدی اخوان بهابادی مدیرعامل این شرکت اعلام کرد ۵۳ درصد درآمدهای عملیاتی همراه اول از محل مصرف دیتاست. در آن زمان او رکورد مصرف روزانه اینترنت در شبکه همراه اول را بیش از ۱۹ پتابایت اعلام کرد؛ اما مشخص نیست از این میزان، چقدر صرف استفاده از اینستاگرام و واتس‌اپ می‌شود.

مجموع درآمدهای همراه اول از کارکرد خطوط تلفن همراه این شرکت در مهرماه به بیش از ۲۵۰۰ میلیارد تومان رسیده است؛ اما این رقم در شهریورماه بیش از ۳۲۰۰ میلیارد تومان بوده است.

https://pvst.ir/de7
میثم قاسمیتحریریه

  سال ۸۱ رشته مهندسی را رها کردم به شوق روزنامه‌نگاری. از همان سال تاکنون، در حوزه‌های مختلفی مانند سیاسی، اجتماعی، اقتصادی، گردشگری، ورزشی و... در رسانه‌هایی مانند همشهری، حیات‌نو، توسعه، عصر ارتباط و... کار کرده‌ام. از میانه سال ۹۲ و پس از حدود ۳ سال دوری از حوزه ارتباطات و فناوری اطلاعات، به پیوست آمدم و دوباره روزنامه‌نگار این رشته شدم.

  تمام مقالات

  0 نظر

  ارسال دیدگاه

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  *

  برای بوکمارک این نوشته
  Back To Top
  جستجو