skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

استوری‌های زیر ۶۰ ثانیه اینستاگرام دیگر تقطیع نمی‌شود

۲ مهر ۱۴۰۱

زمان مطالعه : ۲ دقیقه

قابلیت جدید اینستاگرام یکی از تجربه‌های ناخوشایند این شبکه اجتماعی را هدف گرفته است. با تغییر جزئی اما کارآمد اینستاگرام، می‌توانید ویدئو‌های کمتر از ۶۰ ثانیه را بی‌آنکه تقطیع شوند استوری کنید.

به گزارش پیوست، این طرح که از اواخر سال گذشته و با تعداد محدودی در فاز آزمایشی قرار داشت، از روز جمعه و با تایید متا برای تمامی کاربران این شبکه اجتماعی محبوب عرضه شده است.

سخنگوی متا در ایمیلی به وب‌سایت خبری تک‌کرانچ، با تایید این خبر گفت: «ما همواره به دنبال راهی برای بهبود تجربه استوری‌ها بودیم و حالا می‌توانید تا سرحد ۶۰ ثانیه استوری پیوسته تولید و منتشر کنید و دیگر نیازی به برش‌های ۱۵ ثانیه‌ای نیست.»

این به‌روزرسانی جدید در حالی منتشر می‌شود که بر اساس داده‌های نت‌بلاکس، کاربران ایرانی از عصر روز چهارشنبه ۳۰ شهریور دسترسی خود را به اینستاگرام از دست داده‌اند. طبق اعلام خبرگزاری فارس، محدودیت‌های مربوط به این شبکه اجتماعی با تصمیم مراجع ذی‌ربط اعمال شده است.

اما در غیاب کاربران ایرانی، سیر تکاملی اینستاگرام با تمرکز بر ویدئوهای کوتاه ادامه دارد. با اضافه شدن استورهای‌ ۶۰ ثانیه‌ای، مرز بین استوری و ریلز (ویدئوهای کوتاهی که هدف‌شان رقابت با تیک‌تاک است) کمرنگ‌تر شده و همان‌طور که از اولویت‌بندی‌های آدام موسری، مدیر اینستاگرام و مارک زاکربرگ، مدیرعامل متا، انتظار می‌رفت باید خودمان را برای تجربه‌ای تیک‌تاک مانند آماده کنید.

آدام موسری در آغاز سال ۲۰۲۲ حرکت به سمت ویدئوهای کوتاه و به طور کلی تمرکز بر ویدئو را در اولویت قرار داد. موسری و  زاکربرگ هر دو با اشاره به پتانسیل و همچنین روند رشد سریع ریلز، آینده اینستاگرام را متمرکز بر ویدئو تصور می‌کنند. موسری می‌گوید این شبکه اجتماعی تمام قابلیت‌های ویدئویی خود را حول محور ریلز متمرکز می‌کند و به همین دلیل انتظار می‌رود مرز بین ریلز و استوری در آینده کمرنگ و کمرنگ‌تر شود.

گفتنی است رقابت اینستاگرام با تیک‌تاک در برخی موارد با بازخورد منفی کاربران همراه شده است. فرزند محبوب متا چندی پیش با عرضه قابلیت محتوای تمام‌صفحه به قدری باعث رنجش کاربران شد که در فاصله‌ای کوتاه مجبور به عقب‌نشینی شد. اما با این همه بخش ویدئو این شبکه اجتماعی به اولویت اصلی تبدیل شد و تغییرات استوری‌ها هم نشانگر آینده‌ای ویدئومحور برای اینستاگرام است.

منبع:  TechCrunch

https://pvst.ir/d81

0 نظر

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

برای بوکمارک این نوشته
Back To Top
جستجو