skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

شناسا، تریگیت را با هدف حمایت از تیم‌های استارت‌آپی شهرستان‌ها راه‌اندازی کرد

سمانه سمیع تحریریه

۱۶ شهریور ۱۴۰۱

زمان مطالعه : ۳ دقیقه

شناسا

سامانه آنلاین تریگیت با هدف جذب، آموزش و مشارکت با تیم‌های استارت‌آپی شناسا و ایجاد عدالت آموزشی بین تیم‌های تهرانی و شهرستانی آغاز به کار کرد.

به گزارش پیوست، در نشست خبری و رونمایی از بستر آنلاین شتابدهی شناسا (تریگیت) حامد ساجدی مدیرعامل شناسا درباره این پلتفرم گفت: به عنوان نهاد نوآور در زیست‌بوم کارآفرینی و نوآوری همیشه در تلاش بودیم بتوانیم فرصت‌های برابری را برای فعالان اکوسیستم استارت‌آپی فراهم کنیم. در مدت فعالیت‌مان در شناسا به عنوان بازوی سرمایه‌گذاری گروه مالی پاسارگاد متوجه شدیم تیم‌های شهرستان‌ها با محدودیت‌های بیشتری در مسیر ورود به مسیر کارآفرینی مواجه هستند و همین نگرانی‌ها، انگیزه آنها را برای ادامه فعالیت از بین می‌برد. در نتیجه بر آن شدیم با ایجاد سامانه آنلاین تریگیت امکان ورود تمام افراد علاقه‌مند به حوزه استارت‌آپی و کارآفرینی را مهیا کنیم.

سامانه آنلاین تریگیت با شعار دروازه ورود به مسیر کارآفرینی از تیرماه ۱۴۰۱ کار خود را شروع کرده و در همین مدت کوتاه به ۱۴ تیم خدمات ارائه کرده و اولین تیم هم از شهر گرگان موفق به جذب سرمایه شده است. در واقع تریگیت این امکان را به کاربران می‌دهد تا از دوره‌های آنلاین و کلاس‌های ۹ هفته‌ای تریگیت بهره ببرند و از خدمات شتابدهی مثل آموزش، راهبری منتورینگ، کوچینگ و جذب سرمایه و شبکه‌سازی استفاده کنند.

شناسا نمی‌خواهد روی تهران متمرکز باشد

سیدحمیدرضا علوی معاون رشد و شتابدهی شناسا نیز با انتقاد از اینکه همیشه عمده فعالیت‌های سرمایه‌گذاری در تهران متمرکز بوده توضیح داد: ما از ابتدای فعالیت‌هایمان در شناسا تلاش کردیم گستره فعالیت‌هایمان را از تهران برداریم و به همین خاطر هم در مشهد و اصفهان شعب دیگری دایر کرده‌ایم. حالا هم به کمک تریگیت می‌خواهیم با کمک منتورهای مجرب و اساتید حوزه استارت‌آپی در جهت توسعه عدالت آموزش گام برداریم.تریگیت تسهیل‌گر ارائه خدمات شتابدهی برای تیم‌هاست و با هدف دسترس‌پذیر کردن برنامه‌های آموزشی که همیشه یکی از چالش‌های مهم تیم‌هاست، می‌خواهیم نگذاریم تفاوتی بین کسی که در تهران یا شهرستان زندگی می‌کند وجود داشته باشد.

خدمات تریگیت رایگان و در جهت فرصت‌سازی است

محمدصادق سبحانی مدیرپروژه تریگیت نیز خدمات تریگیت را برای تیم‌ها و افراد علاقه‌مند به استفاده از محتواها کاملاً رایگان اعلام کرد و افزود: توانمندسازی و آموزش دغدغه اصلی شناسا بوده و هست و همین موضوع هم باعث شد از سرویسی به نام تریگیت رونمایی کنیم. افراد به صورت آزاد از محتواهای کاربردی و مسیر آموزش ۹‌هفته‌ای بهره می‌برند. در این مدت هم می‌توانند با راهبران و منتورها ارتباط برقرار کنند و در تمام این مسیر تریگیت تا جذب سرمایه تیم‌ها را همراهی می‌کند.

محمدسعید جواهریان مدیرمحصول تریگیت نیز این سامانه را نتیجه مدت‌‌ها تحقیق و پژوهش‌ اولیه دانست و گفت: ساعت‌های زیادی را با تیم‌ها و افراد فعال در حوزه استارت‌آپی گذراندیم و متوجه شدیم آنها در چه زمینه‌هایی نیاز به آموزش دارند. چالش‌هایی در زمینه اطلاعات حقوقی، موضوع تقسیم سود و حتی بنیادی‌ترین مسائل در ایجاد یک کسب‌وکار همه و همه دست به دست هم داد تا ما با بررسی نمونه‌‌های خارجی و داخلی تریگیت را به خدمات شناسا اضافه کنیم. دیجیتالی شدن فرایندها، آموزش، منتورینگ و راهبری را در تریگیت قرار دادیم تا به واقع شعار دروازه کارآفرینی را به واقعیت تبدیل کنیم.

جواهریان در ادامه ضمن اجرای دموی کار با پلتفرم تریگیت تاکید کرد: تریگیت می‌خواهد با ایجاد فرصت‌های برابر برای علاقه‌مندان کارآفرینی و با امکان استفاده از آموزش رایگان، احتمال موفقیت تیم‌های جذب‌شده را بالا ببرد و به کمک ارائه خدمات شتابدهی به ذی‌نفعان شناسا، روند رشد استارت‌آپ‌ها و تیم‌ها را سرعت بخشد.

https://pvst.ir/d55
سمانه سمیعتحریریه

  همه‌چیز از یک مطلب به اسم «اسپایدرزن» که در دوره ارشدم نوشته بودم شروع شد. درحالی که ۱۰ سال کارمند آژانس هواپیمایی بودم در همان روزها احساس کردم چقدر نوشتن را دوست دارم. از دی ۹۸ با کار در آژانس روابط عمومی پرسش و تولید محتوا شروع کردم. بعد از مدتی نوشتن بخش شرکت‌گردی پیوست را به عهده گرفتم و حالا خبرنگار ثابت پیوستم و دقیقا اینجا و در همین نقطه احساس می‌کنم از اینکه به پیوست، پیوستم خوشحالم.

  تمام مقالات

  0 نظر

  ارسال دیدگاه

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  *

  برای بوکمارک این نوشته
  Back To Top
  جستجو