skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

تلاش رویداد فیوژن برای کوتاه‌ کردن مسیر موفقیت گروه‌های استارت‌آپی

الهه صالحی الهه صالحی نویسنده میهمان

۲۳ مرداد ۱۴۰۱

زمان مطالعه : ۳ دقیقه

سرمایه‌گذاری

رویداد فیوژن با همکاری دو مجموعه جوانه و دیوار در سه مرحله با هدف کوتاه کردن مسیر موفقیت تیم‌های جوان استارت‌آپی برگزار می‌شود.

مرتضی کاظمی، راهبر رویداد فیوژن در گفت‌وگو با پیوست در رابطه با این رویداد با اشاره به اینکه این رویداد از سه بخش فیوژن استارت، فیوژن اکشن و فیوژن بتا تشکیل شده است، گفت: بخش فیوژن استارت یک رویداد سه و نیم روزه‌ است که در نیم‌ روز آخر آن تیم‌ها ارائه پایانی خود را انجام می‌دهند و مشخص می‌شود که کدام تیم‌ها می‌توانند در مرحله بعدی حضور پیدا کنند. در این دوره سه روزه افراد می‌توانند با یکدیگر شبکه‌سازی کرده و یک ایده اولیه برای یک کسب‌وکار را طراحی کنند. در کنار این، آموزش‌های کسب‌وکاری و توسعه محصول نیز دریافت می‌کنند.

مرتضی کاظمی
مرتضی کاظمی، راهبر رویداد فیوژن

او ادامه داد: تیم‌هایی که در انتهای این بخش منتخب می‌شوند، می‌توانند وارد مرحله فیوژن اکشن شوند. ما در این مرحله ما تمرکز خود را روی بحث‌های تخصصی‌تر و آموزشی‌تر کسب‌وکارها گذاشته‌ایم. در این بخش تیم‌ها منتورینگ تخصصی دریافت می‌کنند تا بتوانند نمونه محصول اولیه را در مدت یک ماه توسعه و ارائه بدهند.

کاظمی توضیح داد: در پایان این ماه ما انتظار داریم که تیم‌ها بتوانند طرح و الگوی اولیه‌ای را اماده کرده و ارائه بدهند. گروه‌هایی که در این مرحله منتخب شوند، علاوه بر اینکه اجازه ورود به مرحله بعدی به آنها داده می‌شود، یک حمایت مالی بلاعوض تا سقف ۲۵ میلیون تومان دریافت می‌کنند.

او ادامه داد: برنامه فیوژن بتا که مرحله پایانی این رویداد است، یک برنامه دوماهه است که ما در این بخش آموزش‌ها و منتورینگ‌‌های تخصصی‌تری داریم که وارد لایه تولید محصول و مالی می‌شود و تیم‌ها روی توسعه mvp خود متمرکز می‌شوند. انتظار داریم که در پایان این دوماه این محصول اولیه توسعه داده شده باشد.

پوستر رویداد فیوژن

به گفته راهبر رویداد فیوژن در نهایت تیم‌هایی که بتوانند mvp را آماده‌ کنند، بعد از این دو ماه وارد کمیته سرمایه‌گذاری جوانه می‌شوند و تا مراحل جذب سرمایه از جوانه و رشد و توسعه کسب‌وکار خود را طی کنند.

آرین افشار، مدیرعامل مجموعه جوانه نیز در ادامه یکی از اصلی‌ترین ارزش‌های افزوده این رویداد را شناسایی‌ فرصت‌هایی می‌داند که افراد قادرند روی این فرصت‌ها کسب‌وکار راه بیندازند. او در این‌باره گفت: این فرصت‌ها از بینش‌ بازاری آمده است که در حوزه کسب‌وکار آگهی‌ها و حوزه‌های دیگر به دست آمده است و ما توانسته‌ایم این را به فرصتی برای راه انداختن کسب‌وکار تبدیل کنیم.

آرین افشار
آرین افشار، مدیرعامل جوانه

او ادامه می‌دهد: ما به جای اینکه خودمان وارد شویم و کسب‌وکاری را راه‌اندازی کنیم با استراتژی نوآوری باز تمرکز کرده‌ایم که این موضوع را سمت تیم‌های استارت‌آپی ببریم. اگر تیمی می‌تواند رشد کند و موفق باشد و در بخش‌های ساختار و محصول و سنجش کسب‌وکار مراحل را با موفقیت طی کند، اینجا دیوار وارد می‌شود تا این بازه زمانی و مسیر اشتباهات تیم را کوتاه‌تر کرده و تلاش کند تیم در زمان کوتاه‌تری مسیر موفقیت را طی کند.

مدیرعامل جوانه در پایان توضیح می‌دهد که مخاطبان رویداد در مرحله اول دانشجویان هستند و بعد افرادی که در حوزه برنامه‌نویسی و محصول تجربه دارند. علاوه بر این افراد چه به صورت انفرادی و چه به صورت تیمی می‌توانند در این رویداد ثبت‌نام کنند.

https://pvst.ir/cy5
الهه صالحی
الهه صالحینویسنده میهمان

  روزنامه نگاری یعنی رشته‌ای که آن را با جان‌ودل انتخاب کردم، برای من از دانشکده عزیز ارتباطات علامه شروع شد و در همان ماه‌های اول به نگارش یادداشت‌های طنز برای «بی‌قانون» رسید؛ با این حال معتقدم که اولین قدم‌های روزنامه‌نگاری را با کارآموزی برای مجله محبوب دوران نوجوانی‌ام، چلچراغ برداشتم و بعد از مدتی به تحریریه خبرآنلاین و سرویس اجتماعی آن پیوستم؛ در این زمان، علاوه بر خبرآنلاین به صورت پروژه‌ای با چندین رسانه در حوزه‌های فرهنگی، اجتماعی و اقتصادی همکاری کردم؛ یکی از این رسانه‌ها هفته‌نامه شنبه بود که مرا با جهان جذاب استارت‌آپ‌ها و فناوری آشنا کرد و در ادامه راه من به پیوست رسید.

  تمام مقالات

  0 نظر

  ارسال دیدگاه

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  *

  برای بوکمارک این نوشته
  Back To Top
  جستجو