skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

سازمان اداری و استخدامی ۳۹۰ خدمت را به عنوان خدمات پرکاربرد انتخاب کرد

۲۳ مرداد ۱۴۰۱

زمان مطالعه : ۲ دقیقه

پنجره واحد دولت

سازمان اداری و استخدامی کشور ۳۹۰ خدمت پرکاربرد ۴۰ دستگاه اجرایی را شناسایی کرده و آنها ملزم شده‌اند برای ارائه این خدمات در پنجره ملی خدمات هوشمند دولت، فرایندهای ارائه خدمات خود را اصلاح کنند. مدت زمانی که در اختیار دستگاه‌های اجرایی برای اصلاح فرایند خدمات پرکاربردشان قرار گرفته، پایان آذر ماه ۱۴۰۱ است.

به گزارش پیوست، طبق مصوبه شورای اجرایی فناوری اطلاعات دستگاه‌های اجرایی موظفند با مشارکت سازمان سازمان اداری و استخدامی کشور نسبت به اصلاح فرایندهای خدمات پرکاربرد خود که از سوی سازمان اداری و استخدامی تعیین شده حداکثر تا پایان آذر ماه ۱۴۰۱ اقدام کنند. از میان ۴۰ دستگاه اجرایی که به خدمات آنها از سوی سازمان اداری و استخدامی کشور اشاره شده است، وزارت جهاد و کشاورزی بیشترین خدمات را به خود اختصاص داده است این سازمان باید اقدام به اصلاح فرایندهای ۸۶ خدمت پرکاربرد خود کند.

پس از این وزارتخانه، سازمان غذا و دارو با ۲۴ خدمت پرکاربرد، شرکت سهامی مدیریت تولید انتقال و توزیع نیروی برق با ۲۳ خدمت و شبکه بانکی کشور با ۲۱ خدمت پرکاربرد بیشترین بیشترین خدمات را به خود اختصاص داده‌اند.

لیست خدمات پرکاربرد که از سوی سازمان اداری و استخدامی کشور تعیین شده است

تمامی دستگاه‌های اجرایی ملزم شده‌اند برنامه زمان‌بندی خود برای ارائه خدمات پرکاربرد از طریق پنجره ملی خدمات هوشمند را وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات اعلام کنند.

مرور خدمات پرکاربرد تعیین شده از سوی سازمان اداری و استخدامی کشور نشان می‌دهد در صورتی که امکان ارائه این خدمات از طریق پنجره واحد و به صورت آنلاین وجود داشته باشد، می‌توان امیدوار بود که بسیاری از خدمات دولت، الکترونیکی و آنلاین قابل ارائه خواهد شد.

طبق پیش‌بینی‌های صورت گرفته، سازمان ثبت احوال باید امکان صدور شناسنامه و صدور کارت ملی را به صورت ‌آنلاین فراهم کند.

سازمان امور مالیاتی نیز باید بسیاری از خدمات خود را به صورت آنلاین ارائه دهد.

بانک‌ها نیز باید کلیه فرایندهای اعطای وام خود و تسهیلات خود را آنلاین کنند و آنها را از طریق پنجره واحد ارائه دهند.

طبق مصوبه شورای اجرایی فناوری اطلاعات دستگاه‌های اجرایی مکلفند، کلیه خدماتی که از طریق پنجره واحد دستگاه و پنجره ملی ارائه می‌دهند را به‌گونه‌ای طراحی کنند که کل خدمت بدون مراجعه حضوری برخط و آنی و حتی المقدور به صورت هوشمند ارائه شود.

متن کامل مصوبه و دستورالعمل اجرایی، پیاده‌سازی پنجره واحد خدمات دستگاهی و پنجره ملی خدمات هوشند دولت 
https://pvst.ir/cy3

مهرک محمودی روزنامه‌نگاری را از حوزه سینما شروع کرد و در مدت کوتاهی پس از آن، با این سودا که روزنامه‌نگار باید در تمامی بخش‌ها فعالیت کند براساس یک اتفاق خیلی ساده وارد حوزه اقتصادی شد و در روزنامه‌های صدای عدالت، آزاد، ابرار اقتصادی، فرهنگ آشتی، همشهری اقتصادی و غیره به عنوان خبرنگار فعالیت کرد. همانطور که زندگی همیشه براساس اتفاق‌های ساده جلو می‌رود، فعالیت خود را به صورت نیمه وقت در در هفته‌نامه عصرارتباط در حوزه تجارت و بانکداری الکترونیکی آغاز کرد و پس از مدتی این فعالیت نیمه وقت به یک فعالیت تمام وقت تبدیل و ۹ سال به طول انجامید اما باز هم براساس یک اتفاق آنجا را ترک کرد. حال سال‌هاست که پیوست خانه مهرک محمودی است؛ اما تجارت و بانکداری و دولت الکترونیکی تبدیل به حوزه‌های مورد علاقه او شده‌اند.

تمام مقالات

0 نظر

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

برای بوکمارک این نوشته
Back To Top
جستجو