skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر
نسخه صوتی مروری بر ماهنامه پیوست شماره ۱۱۳ تیر ۱۴۰۲

نسخه صوتی مروری بر ماهنامه پیوست شماره ۱۱۳ تیر ۱۴۰۲

با صدای: میثم قاسمی

ظهور شبکه نمایش خانگی و تولیدکنندگان این عرصه در سال‌های اخیر با حواشی بسیاری همراه بوده است. حاشیه‌هایی که بخش عمده آنها به رابطه پلتفرم‌ها با نهادهای تنظیم‌گر باز می‌گردد. بررسی این فضای پر گردوغبار، موضوع پرونده یک پیوست شماره ۱۱۳ (تیر ۱۴۰۲) است که با تیتر «آشوب» منتشر شده است.

در این پرونده، گفت‌وگوهایی با قائم مقام ساترا و مدیران عامل پلتفرم‌های فیلیمو، فیلم‌نت، تماشاخونه و هاشور به همراه گزارش‌هایی درباره وضعیت شبکه نمایش خانگی در ایران و جهان آمده است.

در فرم گزارش ماه، گزارش‌هایی درباره سوددهی استارت‌آپ‌ها، موضع مجلس درخصوص ریال دیجیتالی، هوش مصنوعی و کمبود IP‌ در اینترنت اشیا آمده است.

در بخش ناداستان ابتدا با شایان شلیله یکی از فعالان حوزه ICT گفت‌وگو شده و پس از آن شرکت فناوری اطلاعات خوارزمی و استارت‌آپ روستاتیش معرفی شده‌اند.

در بخش خدمت و تجارت گزارش‌هایی درباره دولت الکترونیکی در برنامه هفتم توسعه، سامانه جامع تجارت و سوئیچ آمیتیس به همراه گفت‌وگو با یک اقتصاددان درباره BNPL آمده است.

بخش رمز ارز ابتدا وضعیت کیف پول‌های صرافی‌های رمزارزی داخلی را بررسی کرده و پس از آن مقایسه‌ای دارد میان سوددهی بیت‌کوین و شت‌کوین‌ها و سرانجام نقش بلاک‌چین در شرکت بوئینگ را واکاوری کرده است.

فرم حقوق فناوری با مطالبی درباره چرایی بدون قانون ماندن ساترا آغاز می‌شود و در ادامه به موضوعات اینترنت طبقاتی و خلاءهای قانونی در قراردادهای نرم‌افزاری می‌پردازد.

و در نهایت فرم جهان پرونده خود را به موضوع فناوری اقلیمی اختصاص داده است.

شما می‌توانید با گوش کردن به این شماره از رادیو پیوست از کلیات موضوعات مطرح شده در ماهنامه مطلع شوید و پس از آن مطالب و مقالات دلخواه خود را بخوانید. هم‌اکنون نسخه الکترونیکی شماره ۱۱۳ ماهنامه پیوست در دسترس است و نسخه کاغذی نیز منتشر شده است.

نسخه متنی شماره ۱۱۳ ماهنامه پیوست

۳ تیر ۱۴۰۲

زمان مطالعه : ۲ دقیقه

برای بوکمارک این نوشته
Back To Top
جستجو