skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

صدور صد هزار بیمه‌نامه قسطی تا پایان سال

عاطفه چوپان نویسنده میهمان

۹ تیر ۱۴۰۱

زمان مطالعه : ۳ دقیقه

تاریخ به‌روزرسانی: ۱۱ تیر ۱۴۰۱

مدیرعامل ازکی‌وام با اشاره به اینکه طی یک ماه گذشته که امکان خرید قسطی بیمه شخص ثالت از اپلیکیشن ازکی‌وام فراهم شده پنج هزار بیمه‌نامه از این طریق صادر شده است گفت: این تعداد تا پایان سال به ۱۰۰ هزار بیمه‌نامه خواهد رسید.

به گزارش پیوست، امکان خرید قسطی بیمه به صورت آنلاین حدود یک ماه است که با استفاده از اپلیکیشن ازکی‌وام فراهم شده است. محمدمهدی مومنی با اشاره به اینکه در مدتی که این طرح به صورت پایلوت و بدون تبلیغات انجام شده پنج هزار نفر از این سرویس استفاده کرده‌اند گفت: تا پایان سال این رقم به صد هزار خواهد رسید.

او توضیح داد: در مرحله اول صرفاً برای بیمه شخص ثالت و از شرکت بیمه آسیا امکان خرید قسطی بیمه وجود دارد. این سرویس تا ماه آینده روی سایر بیمه‌ها مثل بیمه بدنه هم فعال خواهد شد.

مومنی در پاسخ به این سوال که چرا این امکان فقط برای خرید بیمه شخص ثالث فراهم شده، موضوع را به بی‌اعتمادی ساختار سنتی بدنه بیمه به تکنولوژی مرتبط دانست و گفت: صنعت بیمه مانند سایر صنایع سنتی کشور معضل اعتماد دارد. بحث این است که از نقطه‌ای باید اعتماد به تکنولوژی را ایجاد کنیم و بعد به سراغ سایر اجزا برویم که خب این نقطه در صنعت بیمه همیشه بیمه شخص ثالث است.

او ادامه داد: محدودیت موجود از سمت ما نیست بلکه از سمت صنعت بیمه است و اگر ایجاد تعامل بین رگولاتور، شرکت‌های بیمه و شرکت‌های تکنولوژیکی امکان‌پذیر شود فعالیت ما با سرعت بیشتری پیش خواهد رفت.

مدیرعامل ازکی‌وام افزود: به هر حال ما هم به همین دلیل از این قسمت شروع کردیم اما با توجه به رویکرد و رسالتی که داریم خیلی سریع به سمت سایر بیمه‌ها خواهیم رفت.

مومنی فضای موجود را فضای کندی برای پیشرفت و نوآوری دانست و گفت: همین تعاملی را که با یک شرکت بیمه ایجاد شده و اخیراً به چند شرکت تسری‌اش داده‌ایم به سختی جلو بردیم.

او با بیان اینکه «ما از ابتدا در نظر داشتیم با شرکت‌های بیمه متعددی همکاری کنیم» گفت: بیمه آسیا به این رویکرد نگاه تکنولوژیک و مثبتی داشتند و پیش‌قدم شدند. البته ما با همه شرکت‌های بیمه وارد مذاکره شدیم و به زودی بیمه تعاون و آرمان را هم به این سیستم اضافه می‌کنیم.

مدیرعامل ازکی‌وام تاکید کرد برای ارائه این سرویس موضوع انحصار در میان نیست. او گفت: بازار اعتباری در حال حاضر آن‌قدر کوچک، نوپا و محدود است که مهم‌ترین کاری که در حال حاضر باید انجام دهیم این است که سعی کنیم با تمام توان به بازار عمق بیشتری دهیم و تا ۱۰ سال آینده هم به نقطه رقابت نمی‌رسیم.

او برای در اختیار قرار دادن سرویس و زیرساخت فروش آنلاین بیمه به صورت اقساط که با استفاده از فراهم شدن امکان صدور سفته‌نامه الکترونیکی در این اپلیکیشن فراهم شده اعلام آمادگی کرد.

https://pvst.ir/co9
عاطفه چوپاننویسنده میهمان

  خبرنگاری را از سال ۱۳۹۱ و با سرویس اقتصادی ایسنا «خراسان رضوی» شروع کردم. پنج سال بعد و با اتمام دوره دانشجویی همکاری با مجموعه‌های مختلفی از جمله دنیای اقتصاد، روزنامه خراسان و شرکت خدمات روابط عمومی رادکان را تجربه کردم. یک سال مدیر رسانه شورای شهر مشهد بودم و از رسانه یک قدم عقب کشیدم و با فعالیت در روزنامه شهرآرا دوباره به خانه برگشتم. سه سال بعد و پس از مهاجرت به تهران به تجارت‌نیوز رفتم و بعد به نوشتن پرونده‌های اجتماعی در هفته‌نامه تجارت‌فردا مشغول شدم و حالا با افتخار عضوی از خانواده پیوستم.

  تمام مقالات

  0 نظر

  ارسال دیدگاه

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  *

  برای بوکمارک این نوشته
  Back To Top
  جستجو