skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

توقف نماد آسیاتک به دلیل ظن دستکاری در بازار

عاطفه چوپان نویسنده میهمان

۲۲ خرداد ۱۴۰۱

زمان مطالعه : ۱ دقیقه

تاریخ به‌روزرسانی: ۲۳ خرداد ۱۴۰۱

نماد شرکت انتقال داده‌های آسیاتک در بورس متوقف شد. بر اساس اطلاعیه‌ای که در سایت کدال منتشر شده، «ظن دستکاری بازار (مبتنی بر اطلاعات یا معاملات)» علت این توقف اعلام شده است.

به گزارش پیوست، آسیاتک، پانصد و نود و سومین شرکتی بود که هفتم اردیبهشت‌ماه امسال با قیمت مبنای هر سهم ۶۰۶ تومان، سقف قیمت ۶۶۶ تومان و کف قیمت ۵۴۶ تومان وارد بورس شد اما قیمت پایانی هر سهم این شرکت پیش از توقف هزار و ۸۳۲ تومان بوده که بیش از سه برابر رشد را نشان می‌دهد. به نظر می‌رسد با توجه به این رشد، احتمال دستکاری در بازار داده شده و نماد با توجه به ظن دستکاری بازار متوقف شده است.

طبق گزارش کارشناس رسمی دادگستری، بیشتر دارایی‌های این شرکت در زمان ورود به بورس را دارایی‌های نامشهود تشکیل می‌داد به طوری که دارایی‌های نامشهود آسیاتک در خردادماه سال گذشته هزار و ۳۰۴ میلیارد تومان برآورد شد.

براساس اطلاعیه کدال، نماد آسیاتک به منظور بررسی نحوه انجام معاملات حداکثر تا تاریخ ۲۸ خرداد ماه متوقف شده است.

https://pvst.ir/civ
عاطفه چوپاننویسنده میهمان

  خبرنگاری را از سال ۱۳۹۱ و با سرویس اقتصادی ایسنا «خراسان رضوی» شروع کردم. پنج سال بعد و با اتمام دوره دانشجویی همکاری با مجموعه‌های مختلفی از جمله دنیای اقتصاد، روزنامه خراسان و شرکت خدمات روابط عمومی رادکان را تجربه کردم. یک سال مدیر رسانه شورای شهر مشهد بودم و از رسانه یک قدم عقب کشیدم و با فعالیت در روزنامه شهرآرا دوباره به خانه برگشتم. سه سال بعد و پس از مهاجرت به تهران به تجارت‌نیوز رفتم و بعد به نوشتن پرونده‌های اجتماعی در هفته‌نامه تجارت‌فردا مشغول شدم و حالا با افتخار عضوی از خانواده پیوستم.

  تمام مقالات

  0 نظر

  ارسال دیدگاه

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  *

  برای بوکمارک این نوشته
  Back To Top
  جستجو