skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

۳۰۰ میلیون سهم آسیاتک در بورس به فروش رفت

علی مومنی علی مومنی نویسنده میهمان

۷ اردیبهشت ۱۴۰۱

زمان مطالعه : ۳ دقیقه

عرضه اولیه آسیاتک

عرضه اولیه سهام آسیاتک با فروش ۳۰۰ میلیون سهم در شرایطی انجام شد که بیش از یک میلیون و ۵۸۰ هزار کد معاملاتی در این عرضه اولیه شرکت کردند و به هر کدام ۱۹۶ سهم تعلق گرفت. آسیاتک دومین ارائه‌دهنده اینترنت ثابت در کشور است که سهام خود را در بازار سرمایه عرضه می‌کند.

به گزارش پیوست، امروز (۷ اردیبهشت ۱۴۰۱) سرانجام آسیاتک توانست ۱۵ درصد از سهام خود را در بورس عرضه کند. ۱۲ درصد سهام (۲۴۰ میلیون سهم) این شرکت به صورت عمومی و سه درصد (۶۰ میلیون سهم) به صندوق‌های سرمایه‌گذاری عرضه شد. در همین راستا یک میلیون و ۵۸۰ هزار سرمایه‌گذار حقیقی و حقوقی اقدام به خرید سهام آسیاتک کردند. قیمت پایه سهام آسیاتک برای هر سهم ۶۰۶ تومان تعیین شده است که تا سقف قیمت عرضه اولیه یعنی ۶۶۶ تومان پیشروی کرد.

پیش از این در سال ۹۶ نماد آسیاتک روی تابلوی بورس به ثبت رسید اما به دلیل وجود مشکلاتی، سهام این شرکت عرضه نشد.

قرار است حداکثر تا سه ماه آینده، ۱۰ درصد دیگر (هفت درصد عرضه عمومی و سه درصد بازارگردان) از سهام آسیاتک عرضه شود.

مدیرعامل آسیاتک: ۳۰ درصد از سهم بازار فیبرنوری کشور را می‌خواهیم

مراسم عرضه اولیه سهام شرکت انتقال داده‌های آسیاتک با نماد آسیاتک در ساختمان سازمان بورس اوراق بهادار تهران برگزار شد. در این مراسم، مدیرعامل آسیاتک، محمدعلی یوسفی‌زاده و مدیرعامل شرکت بورس اوراق بهادار تهران محمود گودرزی حضور داشتند و زنگ عرضه اولیه آسیاتک را به صدا درآوردند.

یوسفی‌زاده در حاشیه این مراسم در مورد تاثیر ورود شرکت به بورس بر سرمایه‌گذاری‌های آتی به خبرنگار پیوست گفت:‌ سطح شرکت با سهامی عام شدن و پشتوانه‌هایی که از طریق جذب سرمایه انجام می‌شود تغییر می‌کند. ما در برنامه‌هایمان قبل از عرضه عمومی اعلام کرده بودیم در توسعه فیبرنوری نقش کلان داریم.

عرضه اولیه آسیاتک
محمدعلی یوسفی‌زاده به همراه دیگر اعضای هیات مدیره آسیاتک

او ادامه داد: در این‌ باره با وزرات ارتباطات مذاکرات لازم را انجام دادیم که ادامه دارد. برای استان‌های مختلف، کلانشهرها و شهرهای کوچک طرح خود را ارائه داده‌ایم. آسیاتک رشد و توسعه خود را در تمام شهرهای کشور دنبال کرده است و برنامه‌هایمان صرفاً مختص کلانشهرها نبوده.

مدیرعامل آسیاتک در مورد برنامه‌های این شرکت برای راه‌اندازی ۲۰ میلیون فیبرنوری در کشور که وزیر ارتباطات بارها بر آن تاکید کرده است نیز گفت: تاکید داریم بیش از ۳۰ درصد بازار فیبرنوری را تصاحب کنیم.

آسیاتک از سال ۹۵ در تلاش است تا وارد بازار سرمایه کشور شود، حتی یک بار هم در سال ۹۶ نماد این شرکت در تابلوی بورس درج شد اما به دلیل برخی ابهامات حقوقی مربوط به ساختار شرکت، سهامش در بورس عرضه نشد. سرانجام امروز آسیاتک به عنوان دومین شرکت ارائه‌دهنده اینترنت ثابت در کشور، پایش به بورس کشور باز شد.

https://pvst.ir/c8p
علی مومنی
علی مومنینویسنده میهمان

  در دانشگاه علامه اقتصاد خوانده‌ام با اینکه هیچ گاه عاشق آن نبودم. اولین بار در میانه دوره کارشناسی بود که در یک دوره چند ساعته روزنامه‌نگاری اقتصادی شرکت کردم که البته آورده‌ای نداشت اما سودای روزنامه‌نگار شدن را به سرم انداخت. حالا در پیوست می‌نویسم و حوزه‌‌های مورد علاقه‌ام اینترنت، اقتصاد دیجیتال و عرصه‌هایی است که اینها به عالم سیاست گره می‌خورند.

  تمام مقالات

  0 نظر

  ارسال دیدگاه

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  *

  برای بوکمارک این نوشته
  Back To Top
  جستجو