skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

اپلیکیشن تارا سرویس اعتبار خرد خود را معرفی کرد

الهه صالحی الهه صالحی نویسنده میهمان

۱۸ خرداد ۱۴۰۱

زمان مطالعه : ۵ دقیقه

تاریخ به‌روزرسانی: ۲۰ خرداد ۱۴۰۱

پرداخت اعتباری تارا

مجموعه توسعه تجارت و فناوری تارا سرویس خرید خرد اعتباری یا «الآن بخر، خرد خرد پرداخت کن» خود را معرفی کرد. افراد می‌توانند در این پلتفرم اعتباری بین ۵۰۰ تا ۵ میلیون تومان دریافت و از آن در ۴۵۰۰ نقطه خرید حضوری و آنلاین استفاده کنند و در مدت دوماهه نسبت به بازپرداخت آن اقدام کنند.

به گزارش پیوست، حامد قنادپور، مدیرعامل شرکت توسعه تجارت و فناوری تارا، در نشست خبری معرفی سرویس جدید اپلیکیشن تارا هدف این مجموعه را کمک به رفاه مالی قشر متوسط دانست و گفت: «یکی از بدهی‌های فعالان اقتصادی به مردم به ویژه قشر متوسط جامعه، مساله اعتباردهی است. در حوزه اعطای تسهیلات، اقدامات خوبی انجام شده اما در حوزه اعتبار آن‌طور که شایسته مردم است نتوانسته‌ایم اقدامات مفیدی انجام بدهیم و اعتبار در زندگی روزانه مردم جایی ندارد.»

او افزود: «شبکه بانکی نمی‌تواند به تنهایی و بدون کمک صنعت به این موضوع ورود کند. ما در مجموعه گلرنگ تلاش کرده‌‌ایم تا با ورود به این حوزه، مفهوم اعتبار را در زندگی عادی مردم جاری کنیم.»

مدیرعامل تارا تاکید کرد که چشم‌انداز آینده این مجموعه، تبدیل شدن تارا به دستیار هوشمند زندگی دیجیتالی است.

۴۵۰۰ نقطه خرید حضوری و آنلاین

وحید شامخی، معاون توسعه و نوآوری شرکت توسعه تجارت و فناوری تارا، در ادامه این نشست در توضیح سرویس اعتبار خرد تارا یا «الآن بخر، خرد خرد پرداخت کن» گفت: «مشاهدات نشان می‌دهد ترجیح مردم ما از نظر فرهنگی این است که خریدهای خود را به صورت نقدی پرداخت کنند اما از نظر اقتصادی، با توجه به تورم فعلی اقتصاد ایران، این به نفع مردم است که پول خرید خود را دیرتر پرداخت کنند.»

او ادامه داد: «به صورت سنتی برای دریافت وام باید از هفت خوان رستم گذشت و ارائه تمام مدارک درخواست‌شده از سوی بانک بسیار زمان‌بر است و در پایان مشخص نیست که وام به فرد تعلق بگیرد یا نه و به همین دلیل در چند سال گذشته مجموعه‌هایی که در حوزه فین‌تک و لندتک فعالیت دارند، سعی کرده‌اند این فرایند را کوتاه‌تر کنند و همین باعث شده تا مشتریان زیادی پیدا کنند. نکته مهم اینجاست که بررسی‌ها نشان می‌دهد نرخ نکول در مجموعه‌های این‌چنینی نیز بسیار کم و پایین‌تر از یک درصد بوده است.»

شامخی با اشاره به مساله اعتماد در این حوزه گفت:‌ «در دو سه دهه اخیر نظام وام‌دهی با عینک بدبینی و سخت‌گیرانه بوده است و این در حالی است که در بسیاری از مواقع وام‌های پس داده‌نشده وام‌های کلان هستند نه خرد؛ و دود آن در چشم مردم عادی می‌رود.»

او ادامه داد: «به همین دلیل تصمیم ما این بود که تغییری در این فرایند ایجاد کنیم. به این ترتیب که به همه اعتماد داریم مگر اینکه خلاف آن ثابت شود. در نتیجه ما رتبه اعتباری افراد، دارایی و گذشته آنها را در نظر می‌گیریم اما درصد تاثیر آن کم است و در واقع بخش اعظم اعتبارسنجی افراد، رفتار آنها در طول مدت فعالیت در اپلیکیشن تاراست. اینکه اعتماد ما به کاربر بیشتر شود و اعتبار بالاتری دریافت کنند یا کمتر شود، کاملاً وابسته به رفتار خود فرد است.»

به گفته شامخی، سرویس تارا سرویسی دیجیتالی به صورت اپلیکیشن است که به واسطه آن افراد می‌توانند از کف ۵۰۰ هزار تومان تا سقف پنج میلیون تومان اعتبار برای خریدهای خرد روزانه دریافت کنند؛ اعتباری که در ۴۵۰۰ نقطه خرید آنلاین و حضوری قابل استفاده است.

مدیر توسعه و نوآوری تارا در این‌ باره گفت:‌ «البته افراد باید برای ورود به این سیستم از سوی کاربران قبلی دعوت‌نامه دریافت کنند؛ در واقع هر فرد بعد از ورود به اپلیکیشن تارا می‌تواند برای پنج نفر دعوت‌نامه بفرستد و پس از دعوت هر قدر که کاربر خوش‌حساب‌تر باشد، سقف اعتبار برای او سریع‌تر ارتقا پیدا می‌کند.»

قصد رقابت نداریم

شامخی در پاسخ به سوال پیوست مبنی بر اینکه مزیت رقابتی تارا نسبت به سایر مجموعه‌های شناخته‌شده‌ این حوزه چیست گفت: «ما به دنبال رقابت نیستیم و به قدری بازار بزرگ‌ و نیاز جدی است که ما قرار نیست سهم بازار را از کسی بگیریم. بازار به قدری بکر هست که همه بازیگران این حوزه می‌توانند کار خودشان را انجام بدهند.»

او ادامه داد: «با این‌ حال می‌توان از جمله مزیت‌های تارا به این اشاره کرد که کف اعتباری که در ابتدا ما به کاربران تارا تخصیص می‌دهیم ۵۰۰ هزار تومان است و از همه رقبای دیگر بالاتر است. علاوه بر این، سرویس ما می‌تواند برای همه ایرانی‌ها محقق شود در حالی‌ که دیگر مجموعه‌ها تنها برای کاربران خود اقدام به فعال کردن این سرویس‌ها کرده‌‌اند.»

شامخی در پایان گفت: «فرایندی که ما طی می‌کنیم نیز ساده و سریع است و در مدت ۲۰ دقیقه فرایند ثبت درخواست تا دریافت اعتبار طی می‌شود. نکته‌ دیگر این است که ما پذیرنده‌های حضوری و فیزیکی زیادی در سراسر کشور داریم. خود افق کوروش که یکی از مجموعه‌های پذیرنده تاراست، بیشتر از ۳۴۰۰ شعبه فروشگاهی در سراسر ایران دارد و چنین شبکه‌ گسترده‌ای کم‌نظیر است.»

https://pvst.ir/cid
الهه صالحی
الهه صالحینویسنده میهمان

  روزنامه نگاری یعنی رشته‌ای که آن را با جان‌ودل انتخاب کردم، برای من از دانشکده عزیز ارتباطات علامه شروع شد و در همان ماه‌های اول به نگارش یادداشت‌های طنز برای «بی‌قانون» رسید؛ با این حال معتقدم که اولین قدم‌های روزنامه‌نگاری را با کارآموزی برای مجله محبوب دوران نوجوانی‌ام، چلچراغ برداشتم و بعد از مدتی به تحریریه خبرآنلاین و سرویس اجتماعی آن پیوستم؛ در این زمان، علاوه بر خبرآنلاین به صورت پروژه‌ای با چندین رسانه در حوزه‌های فرهنگی، اجتماعی و اقتصادی همکاری کردم؛ یکی از این رسانه‌ها هفته‌نامه شنبه بود که مرا با جهان جذاب استارت‌آپ‌ها و فناوری آشنا کرد و در ادامه راه من به پیوست رسید.

  تمام مقالات

  6 نظر

  1. سلام برنامه خوبی هست عالیه من امروز ۵۰۰ هزار تومان از اعتبار تارا را از افق کوروش گناباد خرید کردم و در ۲ قسط باید پرداخت کنم

  ارسال دیدگاه

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  *

  برای بوکمارک این نوشته
  Back To Top
  جستجو