skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو هستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

فناوری

عضو تحریریه

پست بانک از توکن ریالی خود رونمایی کرد

سروش کرمیان عضو تحریریه

۲۴ اردیبهشت ۱۴۰۱

زمان مطالعه : 2 دقیقه

kuknos

برای بوکمارک این نوشته

پست بانک از توکن ریالی خود رونمایی کرد.توکن پست بانک با استفاده از فناوری دفتر کل توزیع شده سعی در حذف پول کاغذی و کارت بانکی برای پرداخت در خریدهای روزمره و خرد و قابلیت نقل و انتقال در میان کیف پول‌های مختلف دارد.

به گزارش پیوست، توکن ریالی پست بانک با نماد IRRP عرضه می‌شود و با عنوان (پست بانک ریال) در کیف پول‌ ققنوس در دسترس است که معادل ریالی هم دارد. این توکن منطبق با ضوابط فعالیت موسسات و راهبران کیف الکترونیک پول در نظام پرداخت کشور فعال شده است.

براساس قرارداد مابین پست بانک و شرکت ققنوس کاربران از این پس می‌توانند با استفاده از کیف‌پول ققنوس از طریق سرویس پرداخت مستقیم، از حساب خود وجوهی را به‌صورت آنلاین پرداخت کنند.

با استفاده از این خدمت می‌توان با استفاده از بستر کیف پول ققنوس پرداخت‌های آنلاین شامل خرید و فروش کالا یا خدمات را انجام داد و از حساب پست بانک برای شارژ کیف پول استفاده کرد. این سرویس به‌صورت پایلوت توسط پست بانک و با همکاری شرکت ققنوس راه‌اندازی شده است.

با توجه به این موضوع که رمزارزها هنوز قانون‌گذاری نشده‌اند، این اقدام پست بانک و شرکت ققنوس می‌تواند اولین قدم در جهت استفاده گسترده‌تر و کاربردی‌تر فناوری رمزارزها و بلاک‌چین در کشور باشد.

برای بوکمارک این نوشته

https://pvst.ir/ccd

0 نظر

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

*

Back To Top
جستجو