skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

طرح صیانت به صحن علنی مجلس بازمی‌گردد

علی مومنی علی مومنی نویسنده میهمان

۲۲ فروردین ۱۴۰۱

زمان مطالعه : ۳ دقیقه

جلال رشیدی کوچی،‌ نماینده مخالف طرح صیانت پس از جلسه غیرعلنی امروز مجلس که برای تصمیم‌گیری در مورد طرح صیانت برگزار شده بود، در توییتر خود اعلام کرد که از این پس طرح صیانت در صحن علنی مجلس و با حضور همه نمایندگان بررسی خواهد شد. این نماینده چند دقیقه پس از انتشار این توییت،‌ آن را از صفحه توییتر خود پاک کرد و پس از چند دقیقه دوباره توییتی مشابه توییت قبلی خود منتشر کرد.

به گزارش پیوست، امروز (دوشنبه ۲۲ فروردین ۱۴۰۱) نمایندگان مجلس جلسه‌ای غیرعلنی برای تصمیم‌گیری در مورد طرح صیانت برگزار کردند. این خبر را علیرضا سلیمی، عضو هیأت رئیسه مجلس اعلام کرد و گفت:‌ موضوع طرح نظام تنظیم مقررات خدمات فضای مجازی در این جلسه با حضور نمایندگان مورد بحث و بررسی قرار گرفته است.

چند دقیقه پس از پایان این جلسه غیرعلنی، جلال رشیدی کوچی، نماینده مخالف طرح صیانت در توییتر خود نوشت:‌ «طرح #صیانت با رأی قاطع نمایندگان من بعد به‌جای بررسی در کمیسیون مشترک، در صحن مجلس و توسط ۲۹۰ نماینده بررسی خواهد شد.»

جلال رشیدی کوچی طرح صیانت
توییت جلال رشیدی کوچی که چند دقیقه پس از انتشار پاک شد

رشیدی این توییت را تنها چند دقیقه پس از انتشار از صفحه توییتر خود پاک کرد اما دوباره با حذف کلمه «قاطع» از توییتش، توییت جدیدی منتشر کرد.

جلال رشیدی کوچی طرح صیانت
توییت دوم جلال رشیدی کوچی

این نماینده مجلس پس از تصویب جنجالی کلیات طرح صیانت در کمیسیون مشترک بررسی طرح، اقدام به تنظیم نامه‌ای کرد که در آن تقاضا شده بود طرح از دستور کار کمیسیون مشترک خارج شود و در صحن علنی مجلس بررسی شود. رشیدی چند روز پیش این نامه را با امضای ۱۸۵ نماینده به هیأت رئیسه مجلس تحویل داد.

خبرگزاری ایسنا نیز به نقل از معین‌الدین سعیدی، نماینده چابهار در مجلس اعلام کرد طرح صیانت از این پس در صحن علنی بررسی می‌شود.

همچنین خبرگزاری فارس از قول علیرضا سلیمی، عضو هیأت رئیسه مجلس نوشت: «در نشست غیرعلنی صبح امروز مجلس موضوع طرح نظام تنظیم مقررات خدمات فضای مجازی موسوم به طرح صیانت مورد بحث و بررسی نمایندگان مجلس قرار گرفت و در نهایت ۱۲۰ نماینده به بازگشت این طرح به صحن علنی مجلس و بررسی آن در این صحن رأی مثبت دادند.» به گفته سلیمی ۱۰۹ نماینده نیز با این موضوع مخالفت کرده‌اند.

براساس آنچه محمدباقر قالیباف، رئیس مجلس در ابتدای جلسه علنی امروز اعلام کرد، مجلس از ساعت ۹ صبح جلسه غیر علنی و غیر رسمی داشته و بدین ترتیب هنوز مشخص نیست رای‌گیری برای بازگشت طرح صیانت به صحن علنی، رسمی بوده یا تنها نظرسنجی از نمایندگان محسوب می‌شود.

طرح صیانت از کاربران در فضای مجازی که در مجلس به نام «نظام تنظیم مقررات خدمات فضای مجازی» خوانده می‌شود، از مهرماه سال گذشته در کمیسیونی ویژه مورد بررسی قرار گرفت و پس از تصویب کلیات آن در اسفند ماه سال ۱۴۰۰، ایرادهایی توسط معاونت قوانین مجلس به شیوه تصویب آن وارد شد که هیأت رئیسه مجلس نیز این ایرادها را تایید کرد. پس از آن، هیأت رئیسه تصمیم‌گیری در مورد طرح را موکول به پس از بررسی بودجه ۱۴۰۱ کرد و نهایتا به‌نظر می‌آید طرح صیانت به صحن مجلس بازخواهد گشت.

https://pvst.ir/c5p
علی مومنی
علی مومنینویسنده میهمان

  در دانشگاه علامه اقتصاد خوانده‌ام با اینکه هیچ گاه عاشق آن نبودم. اولین بار در میانه دوره کارشناسی بود که در یک دوره چند ساعته روزنامه‌نگاری اقتصادی شرکت کردم که البته آورده‌ای نداشت اما سودای روزنامه‌نگار شدن را به سرم انداخت. حالا در پیوست می‌نویسم و حوزه‌‌های مورد علاقه‌ام اینترنت، اقتصاد دیجیتال و عرصه‌هایی است که اینها به عالم سیاست گره می‌خورند.

  تمام مقالات

  0 نظر

  ارسال دیدگاه

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  *

  برای بوکمارک این نوشته
  Back To Top
  جستجو